Skocz do zawartości
Grzesiu95

Alima, Daf Agro czy Euromilk ??

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

Grzesiu95    7

Witam

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych 3 wozów, który polecacie i dlaczego?? Albo którego nie polecacie i dlaczego?? Ponieważ chce kupić wóz paszowy i rozważam własnie te 3 firmy, chyba że ktoś poleca jakąś inną w podobnych pieniądzach

Chodzi o wóz z pionowym ślimakiem o pojemności 8m3, z przednią taśmą wyładowczą.

mfek3050    61
Napisano (edytowany)

Daf agro to samo co alima, wszystkie wymienione mają pozytywne opinie.

Edytowano przez mfek3050

Wiadomość z agroFakt.pl

mario5714    0

euromilk to najgorsze badziewie jakie widziałem miałem go na testach nie szło zrzucić paszy z slimaka zawsze zostawało ok 200kg

kapsel1m    6

Ja zdecydowałem się na Alimę dostałem wóz na testy w listopadzie i mam do tej pory przetestowany jest solidnie.

krzychuuuuu    18

Jesli chcesz euromilka to rozważ tez samasza bo to identyczne wozy, a mi za samasza policzyli 8 tys taniej

Ursusc385    515

A w jakim wozie pionowym zrzucisz paszę ze ślimaka do zera ? W żadnym...

Miałem, alimę na testach 2 tyg. Strautmanna i w każdym zostawało na ślimaku zawsze.

Grzesiu95    7

Własnie myśle bardziej w kierunku Alimy lub DafAgro, teoretycznie to są dwa takie same wozy, ale może ktos ma jakieś spostrzeżenia na temat któregoś, ewentualnie co warto wziąść z wyposażenia dodatkowego

kapsel1m    6

Jak masz wóz z przekładnią dwustopniową to ślimak jest czysty . Alima ma w opcji własną hydraulikę i to jest dobra sprawa.

goorall_88    0

Użytkuje Alimę 10 od 5 lat. Do tej pory bez żadnej awarii. Na czyszczenie ślimaka daję na drugi stopień na przekładni (nie mam automatycznej zmiany więc dorobiłem sobie linkę żeby zmieniać nie wychodząc z ciągnika ;) ) i gaz w opór po kilku obrotach siłą odśrodkowa czyści prawie wszystko. Czasami zostaje 5-10 kg. Ma dość wysoki ślimak więc czasem przy suchszej beli potrafiło trochę wyrzucić z paszowozu nawet mimo rury zapobiegającej wypadaniu ale odkąd mam prasę z nożami problem praktycznie zniknął. Taśma sprawuje się dobrze, ma łatwą możliwość naciągu choć jeszcze z niej nie korzystałem ale od znajomych słyszałem że czasem to potrzebne. Waga potrafiła rozładowywać akumulator więc muszę odłączać wtyczkę od ciągnika po robocie. Pewnie są lepsze paszowozy ale ten sprawuje się też świetnie więc śmiało mogę polecić.

karol091193    91

zaproś tych 3 dilerów do siebie i niech dadzą CI wóz na testy i wtedy zdecyduj. Ja akurat postawiłem na Euromilk. Miałem na dłuższy czas na testach model FX800(8m3,szerokość 2,25m) i przy okazji przywieziono mi na pokaz(jedno wymieszanie) docelowy model który chciałem kupić FX1000HD(10m3,szerokość 2,55m) aby sprawdzić tylne wysypy bo miałem do nich duże wątpliwości ale po wizycie u znajomego zmieniłem zdanie na taśmę z przodu i jeden wysyp z tyłu

kali2107    50

mam triomixa ale chce kupić nowy i miałem na testach alime i jestem pozytywnie zaskoczony. szybko miesza mało zostaje na slimaku. nie wygląda a robotę robi świetna. tylko ta cena....

kali2107    50

w dobrym wyposażeniu tj. taśma pręt z kwasowki i magnes i chyba coś jeszcze to miesiąc temu było 74 a teraz niby podroZalo i 82 netto....
a pojemność 12m

A-LIMA-BIS    1

Witam,

Zapraszam do kontaktu bezpośrednio z naszą firmą. Uzgodnimy termin testu i przekona się Pan osobiście, czy nasza maszyna spełnia Pana oczekiwania. Jeśli chodzi o wyposażenie i wymiary, to wszystkie elementy można dopasować. Najlepiej kontaktować się przez FB - https://www.facebook.com/AlimaBis/

Pozdrawiamy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tnaglak
      Witam. Planuje zakup jakiegoś wycinaka do kiszonki pod tura. Zastanawiam który byłby lepszy z tych dwóch typów:

Mój ciągnik to John Deere 2140 (taki jak na tym drugim filmiku). Obecnie nie wycinam dużo towaru (jak narazie do 30szt, ale w przeciągu 3 lat będzie już ok 80szt bydła. Osobiście wydaje mi się że ten z ruchomymi nożami wycina lepiej, dokładniej. A wy który byście polecili? Rozglądam się nad jakimś używanym w dobrej cenie jak się trafi, a jak nie no to może nowy.

• Przez dawid141413
      Witam, interesuje się zakupem wozu paszowego sgariboldi monofeeder st 14 i mam kilka pytań do użytkowników. Jakim ciagnikiem mieszacie? Ile kg? Jak z awaryjnoscia?
    • Przez witek
      witam zastanawiam sie nad zakupem wozu paszowego firmy metal-fach T-659/1 co o nim sadzicie??
      Parametry techniczne:
      T-659/1
      Pojemność (m3)
      9

Zapotrzebowanie na moc (KM)
      60

Wymiary gabarytowe:
      Długość A (mm)
      5480

Szerokość C (mm)
      2500

Wysokość B (mm)
      2490

Masa (kg)
      3950
    • Przez Vroobel
      Witam.

Chcę uruchomić wycinak, stoi nieużywany od 10 lat, wymieniłem wszystkie uszczelnienia w siłownikach kos, problem polega na tym że kosy nie chodzą, ma ktoś schemat podpięcia węży przy rozdzielaczu?
    • Przez Hubertusq
      Witam,chciałbym zapytać o cenę wozu Alimy,10 metrów, wyposażenie, taśma,kontranoże,ślimak pionowy z prętem KO, przekładnia 2 biegowa wycenili go na 75tyś,dało by coś utargować?