brzozak2

power boost

Polecane posty

brzozak2    241

ostatnio w broszurce znalazlem informacje odnosnie power boost:

 

jest w niej napisane, ze system ten jest uzywany w transporcie, pracy z walkiem i w uprawie jesli predkosc osiagnie wiecej niz 8 km/h ("in tillage from 8 km/h"). I stad moje pytanie, jezeli bede chcial uprawiac agregatem biernym i bede jechal 12 km/h czy bede mogl korzystac z dodatkowej mocy????

 

tutaj zamiescilem fragment tej broszurki:

http://img216.imageshack.us/my.php?image=54101214qn1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Według mnie moc tą można wykorzystać przy transporcie powyżej ustalonej prędkości, oraz w pracy z WOM-em także od ustalonej przez producenta wartości prędkości, w tym przypadku od 8 km/h. Choć może być i tak że moc mamy dostępną przy pracy z WOM-em nawet gdy pracujemy 5 km/h (ciągnik musi być w ruchu, nieważna prędkość), jednak w transporcie dopiero od 8 km/h a nawet więcej, np 15 km/h.

 

W tym co Ty napisałeś jest to trochę zagmatwane przyznam się szczerze. ;)

Można wywnioskować że zawsze gdy przekroczymy 8 km/h bedziemy mieli pod "noga" dodatkową moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zgadzam się z tobą co do działania tego systemu myślę że to tak działa, tylko moje wątpliwości wzbudziła ta broszura, w której wymieniona jest osobno praca z womem i osobno uprawa z ta zadaną prędkością i oto mi chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Po prostu ktoś kto pisał tę broszurę źle sformułował zadania tego systemu, różnie można interpretować granice w jakich on działa. Można było napisać że w transporcie od tylu km/h, w pracy z WOM od tylu km/h, a uprawie bez WOM-u od tylu km/h, albo ogólnie że system działa zawsze gdy ciągnik przekroczy 8 km/h

 

i w uprawie jesli predkosc osiagnie wiecej niz 8 km/h
- z tego wynika że będziesz miał moc dodatkową z agregatem jak bedziesz jechał 12 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

tam jest dobrze napisane.

 

Dodatkowa moc jest wykożystywana wtedy jak ciagnik jest obciążony, a mierzone jest to na kole zamachowym oraz przydzialana jest również w zaleznosci od prędkosci poruszania sie ciągnika.

Z tąd tez moc dodatkowa nie jest potrzebna przy niskich prędkosciach, bo ciągnik jadąc 2km/h ma nadmiar mocy w stosunku do uciagu, tłumaczac to po prostemu ciagnik bedzie krecił kołami ale nigdzie nie pjedzie, wiec stosowanie dodatkowej mocy mija sie w tym przypadku z celem . Mocy zaczyna brakowac dopiero wtedy jak ten stosunek sie zmienia. Ciagnik zaczyna tracic moc, a nie przyczepność., po prostemu zdycha. Dlatego dodatkową moc stosuje sie w transporcie lub gdzies gdzie są wykorzystywane predkosci przy których ciągnikowi tej mocy moze braknąc(dlatego ustala sie jakieś umowne granice od której zaczyna działac np 8km/h). Jedynym wyjatkiem od tej zasady jest WOM. Poniewaz maszyna zagregowana z ciągnikiem moze pobierac taką moc ze warunki trakcyjne ciągnika mogą byc dobre a pobór mocy przez maszyne moze byc tak duży ze przy predkosci 2km/h może tej mocy braknąć, z tad tez pomiar obciazenia na kole zamachowym, zeby nie kierowac sie wyłacznie prędkoscią. I tak w róznych markach dodatkowa moc na WOM zaczyna działa od momentu poruszania sie, tylko ciagnikiem z załączonym WOM i pod odpowiednim obciązeniem(przewaznie od 1km/h)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Wszystko się zgadza mav ;)

To co napisałeś to najszczersza prawda, tylko że nie napisałeś jak będzie w przypadku o jakim zapytał brzozak2

I stad moje pytanie, jezeli bede chcial uprawiac agregatem biernym i bede jechal 12 km/h czy bede mogl korzystac z dodatkowej mocy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

w ciągnikach valtra jest tak że power boost włącza się wtedy gdy bieg ustawiony jest w pozycji >H2 (czyli biegi szosowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

fakt wprost nie odpowiedziałem. ;)

jak piszą ze od 8km/h to boost masz od 8km/h

no chyba ze wydawca broszury, producent maszy lub ktos kto to napisał to wierutny kłamca ;) i wciska kit ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

heh czyli dalej sie nic nie wyjasnilo bo sa 3 mozliwosci:

albo taka jak tomek napisal ze sie zmienia od jakiegos biegu, co najprawdopodobniej mnie nie usatysfakcjonuje,

albo to ze wydawca wciska kit,

albo ze to jest prawda ;) .

Dzwonilem dzis do sprzedawcy od korbanka i on twierdzi ze to nie bedzie trybic, tylko ze on tez nie jest wiarygodny bo jest tylko sprzedawca, a nie uzytkownikiem i na sam koniec rozmowy dodal ze dopiero zapoznaja sie z axionem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Skoro jest Power Boost od 8 km/h to jak będziesz jechał 12 km/h to będziesz miał.

 

No cóż tak jest często, sprzedawca ma w ofercie maszyne, a kompletnie jej nie zna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no spoko tylko ze zaczynajac prace z wielkim agregatem uprawowym z tylu, do tego dodatkowym z przodu nie da rady od razu jechac 8 km/h. Jesli to zalezy tylko od predkosci to zaden problem, ale jesli wlacze sie np od 2 biegu to i tak prawdopodobnie nie dam rady z niego ruszyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

a po co ruszać z 2 biegu?

 

jak ciągnik nie poradzi sobie bez boost do prędkości 8km/h to gwarantuje ze z dodatkową mocą nie pojedzie nawet 10km/h a co dopiero 12km/h

 

Dodatkowa moc to taki buzer którego sie nie bardzo odczuwa, dlatego kupując ciągnik trzeba sie sugerować mocą nominalną, a nie max z boost.

Ten dodatkowy wzrost mocy nie powoduje drastycznego wzrostu momentu obrotowego który jest odpowiedzialny za uciąg. Wzrasta tylko moc odpowiedzialna za max prędkość osiąganą przy juz uzyskanej sile uciągu. Przy max obciążeniach może to być wzrost prędkości w granicach 1km/h

Czyli nie będzie tak jak myślisz, ze pojedziesz 8km/h i włączy sie dodatkowa moc co spowoduje ze ciągnik dostanie takiego kopa ze nagle będzie jechał 12km/h...

 

Czysty marketing zeby sie lepiej sprzedawało, potem ktos mysli ze ma z np 120KM ciagnika zrobiony 150KM he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ja bym po prostu kupił mocniejszy ciągnik, korzystanie z maksymalnej mocy będzie okupione bardzo zwiększonym zużyciem paliwa, ciągnik powinien mieć obciążenie w granicach 90 %, a nie w 100 % :angry:

 

Lepiej kupić mocniejszy ciągnik, trzeba myśleć przyszłościowo i do przodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dobra nie musicie pisac do mnie jak do przedszkolaka, powiem wprost skad sie biora moje takie dziwne przemyslenia, bo teoretycznie sprawa jest prosta jak robertabara napisal.

chcialem teoretycznie porownac (bo praktycznie nie mam takich mozliwosci) fendta 820 i axiona 830 (ktora ma boosta), chodzi oto ktory dalby rade pociagnac 6 metrowy agregat unii atlas XL i do tego przedni agregat kongskilde front terra c lub d na ciezkiej ziemi. No i zalozylem ze fendt nie da rady bo ma tylko 190KM a claas 203 i jeszcze boosta i jeszcze te informacje w broszurce daly mi do myslenia i stad ten temat.

Aktualnie wybralem inne porownanie, cenowe i dokladnie za cene fendta bede mial axiona 850 i ten napewno da rade, tylko teraz znowu losowanie wymyslili, a mialem 40 miejsce w kolejce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ej no sorry nie potraktowałem Cie jak przedszkolaka ;) , po prostu chciałem napisać co o tym myśle :angry:

 

Jeżeli już wszystko wiesz to myśle że nie będe nic więcej dopisywał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9
Czysty marketing zeby sie lepiej sprzedawało, potem ktos mysli ze ma z np 120KM ciagnika zrobiony 150KM he.

Dokładnie, wielu dealerów podaje właśnie na pierwszym miejscu moc z "dopalaczem".

Tylko ciekawe, ilu poda również spalanie w czasie działania tego ustrojstwa.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

niektorzy nawet pisza o ofercie powiedzmy 225 Km + 35 ;] ja czasami uzywalem tego ale zanim to jakos z kolega ustawilismy minelo czasu "troche" ;p


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ksiazka w reke i edukacja ;] co gdzie bo jeszcze ustawialismy zeby przy opuszczeniu siewnika w ziemie obroy wzrastaly do okolo 1750 1800 utatwia to prace w duzym polu ;]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ksiazka w reke i edukacja ;] co gdzie bo jeszcze ustawialismy zeby przy opuszczeniu siewnika w ziemie obroy wzrastaly do okolo 1750 1800 utatwia to prace w duzym polu ;]

ty napewno mowisz o boost?? a nie o zarzadzaniu uwrociami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

power boosta tez wlonczalismy ale przy okazji te uwrocia ;] i tak nam troche wyszlo


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

w sumie to ja jeszcze nigdy z boostem nie pracowalem, przeczytalem jakis czas temu instrukcje i tez nie bylo nic napisane, aby byl gdzies wlacznik power boosta ;) zawsze myslalem ze jest to wlaczane samoczynnie gdy silnik "poczuje" duze obciazenie z WOM, hydraulika lub w transporcie.

Oprocz tego nie znam do tej pory odpowiedzi na pytanie zawarte w pierwszych postach tematu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

hehe az taki madre ciagniki nie sa ;] ale juz im nie duzo brakuje ;]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj