Skocz do zawartości
jaszczur2008

Fiat 80-90DT problem ze swiatlami

Polecane posty

Witam
Mam problem z fiatem 80-90dt
Problem jest ze swiatlami, tzn:
Kierunki są ok
Stop jest ok
Halogeny przod ok
Problem jest z halogenem tyl i swiatlami przod (drohowe i mijania).
Mianowicie swiatla bardzo slabo swieci. Odblysniki ok
Masy tez sa dobre.
Gdy pod lampe przeciagne plusa prosto z akumulatora to swieci tak jak powinien (bardzo mocno).
Miernikiem sprawdzilem napiecie przy zarowce i jest 4.46V.
Akumulator i ladowanie ksiazkowe.
Co moze byc przyczyna takiegi slabego swiecenia?
Dodam jeszcze ze swiatla postojowe cieszko mi stwierdzc czy swieca ok czy nie.

extrabyk    915

Z tymi światłami to chyba jeden z niewielu problemów serii xx-90. Mam podobnie w swoim 140-90. Kupiłem nowy przełącznik zespolony (droga sprawa) do kierunków i zmiany świateł oraz "ledy" zamiast halogenów na dach bo też ledwo świecą. Jak zapalę przednie to jeszcze w miarę ale jak włączę też tylne to wszystko razem świeci jak lampa naftowa  :D Teraz tylko pozostaje się jakoś zmobilizować i to wszystko powymieniać.

Wiadomość z agroFakt.pl

rabit500    2

Albo przewody są przegrane jeśli kiedyś była słaba masa. W takim przypadku pasowaloby powymieniac przewody. I oczywiście do sprawdzenia kostki czy nie są zasniedziale upalne lub luźne konektory.

kizak    66

Korzystając z podpowiedzi sprawdziłem u siebie,bo też nędzne. 8.4 v na żarówce,poprzekręcałem kilkadziesiąt razy włącznikiem ,sukces 10,5 i dalej ani ciut. Oddzielny przewód z bezpiecznikiem od rozrusznika zamontowany,przełącznik dwu strzałowy [ plus i dwa niezależne wyjścia] i kablem pod żarówki,a że minus dobry więc pozostał. I teraz na starym włączniku mam te nędzne,a na nowym pracuje 14 v.Można  włączyć dwa obwody i na pięknych światłach jechać drogą [świecą wszystkie naokoło],jak i na nowym pracując tylko w polu świecą te z przodu i żadne inne,[a kontrolki pokazują włączenie świateł] i gra gitara :rolleyes:  A może przy tych nędznych  parametrach pomontować żarówki 6 v :blink: ,co na to elektrycy :blink:

Edytowano przez kizak

extrabyk    915

Poradziłeś sobie z tym problemem jak przystało na Polaka B)

Elektrycy pewnie będą marudzić ale ważne,że działa i nie musisz wymieniać całej instalacji. Myślę,że winę za problemy ze światłami swoją drogą bardzo udanych ciągnikach Fiata ponosi niska jakość przewodów i wszelkich przełączników, które nie wytrzymują próby czasu.

Twój sposób pokazuje jak sobie można z tym poradzić po minimalnych kosztach a to też jest ważne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrek007
      witam mam MF 8110 i przestał mi dziłac podnośnik, blokada mostów ,WOM ale działa mi przedni naped a pól biegi te A B C D moge jedynie znieniać po wyciśnieciu sprzegła przewody i kostki spryskałem WD40 i bezpiecznik ok i nie wiem cio mogło sie stać pomocy dziekuje za odp
    • Przez lemysz1
      Witam. Mam problem, poniewaz od pewnego czasu przestały działać mi halogeny na dachu oraz nie działa obrotomierz(mth liczy normalnie). Bezpieczniki są ok (przynajmniej te które znalazłem, żarówki też ok. Jak włącze światła to normalnie wszystko sie podświetla na tabeli przełączników tam gdzie włącza sie halogeny, ale jak włącze to nie działają. Cóz może być przyczyna? Może ma jeszcze gdzieś schowane bezpieczniki? Pozdrawiam
    • Przez Hubert12011
      Witam, w mojej valtrze wyskoczyły 2 kody błędu 
      001639--31--000
      i 008019--08-003
      Valtra seria t 183 2011r czekam na odp. z góry dzieki 
    • Przez Tomasz3p
      Witam otóż ciągnik ma mało mocy tak jak by silnik był bardzo ''miękki''. Czy może być to wina pompki paliwowej. Czy może jest jakaś inna przyczyna, miał ktoś taki problem? 
    • Przez Lolex123
      Witam . Jestem posiadaczem prasy walcowej Deutz fahr mp 121 , od pewnego momentu , sterownik od prasy przestał mi pokazywać czy komora maszyny jest już pełna , co może być tego przyczyną ?