agrorobert

Dwu płaszczowe zbiorniki na paliwo w gospodarstwach (przepisy a realia)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karol091193    869

LTL Ignatki. Uspokoili się? :lol: :lol: :lol:  Chyba żartujesz??? :lol:


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Będąc na targach pytałem się czy leją w zwykłe zbiorniki i otrzymałem odpowiedź że tak u nich nic na razie się w tej kwestii nie zmieniło.

 

Ale spokojnie każdy za 10 lat będzie miał porządny zbiornik dla własnej wygody, to tak jak z eternitem mają go już nieliczni.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Drogo, przy zamówieniu 1,5 tyś litrów dzisiaj dostałem ofertę na 3,85zl. Czekam co powiedzą mi jutro

 

Można taniej dostać, przynajmniej taką dostałem wiadomość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15387

Dziś zamówione 410l po 3.85 i mogą nawet w kieszeń wlać, więc póki co to pic te zbiorniki. Cpn 4.17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dokładnie, jak na razie to jedna wielka propaganda i nagonka  z tymi zbiornikami.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

"Trudno się jednak dziwić rolnikom, którzy są wygłupieni i nie wiedzą, czy wydać kilka tysięcy złotych na dwupłaszczowy zbiornik, czy pozostać przy innych, sprawdzonych u siebie rozwiązaniach."  Zastanawiam się , czy kupić - jestem wygłupiony  :wacko: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Całe to zamieszanie z tymi zbiornikami dwupłaszczowymi to tylko robienie z nas "wygłupionych". Przeczytajcie sami to rozporządzenie, można trzymać w czym się chce paliwo aby tylko znajdowało się ono w oddzielnym magazynie nie będącym garażem (§ 7.1 podpunkt 3). 

 

W tych dwupłaszczach to tylko się dopuszcza przechowywanie.

Edytowano przez jaffa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudło    54

Właśnie oglądam "agro-biznes" , i była wypowiedź , że zbiorniki do 1000 l . nie podlegają żadnej rejestracji czy nadzorowi , zbiorniki od 1000 do 2500 litrów podlegają "uproszczonemu dozorowi" ale też nie podlegają rejestracji , a dopiero zbiorniki pow. 2500 litrów podlegają dozorowi i rejestracji .

Ponadto wcale nie muszą być 2-wu płaszczowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudło    54

Też oglądałem i to te duże muszą być w płaszczu podwujnym żeby nie wyciekło.

No właśnie na koniec reportażu była mowa o tym że nie koniecznie "dwu-płaszczowe" - są inne metody zabezpieczeń , ale tego już nie dopowiedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Robią ludziom kisiel z mózgu aby tylko kasę wyrwać.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

   Ten reportaż również widziałem,tylko że nie było mowy o przywozie hurtowym paliwa,i związanych z tym faktem procedur,czy o vatowcach czy bezvatowcach.Chodziło raczej o możliwość przechowania jakiejś tam ilości paliwa.Powiedzieli to co usłyszeli od urzędników nie będąc  ,,w temacie''  puścili to w świat. Przynajmniej ja to tak odebrałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

nic nowego... tak samo jak pokazywanie parę mies dziadka z karnistrem i pieprzenie głupot o konieczności ewidencjonowania. Szkoda w ogóle włączać tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal148    3

przedwczoraj pdzyjechało 1000l bez żadnej rejestracji. paliwo od azarex z gryfowa śląskiego. przez telefon pani jasno wyjaśniła, że ustawa obowiązuje osoby prowadzące działalność gospodarczą, a działalność rolnicza nią nie jest. podobno są już po kontrolach i są  w 100% tego pewni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano32    0

Czyli jak mam działalność gospodarczą to muszę mieć dwupłaszczowy chodzi mi o zbiornik do 2500 l? Która instytucja prowadzi kontrol w jakim zbiorniku to przechowuje? Czy dostał już ktoś jakąś karę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

Z wujkiem rozmawiałem, to firma która zawsze mu dostarczała powiedziała, że nie przywieziesz jak nie ma zbiornika dwuplaszczowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To niech im wujek powie żeby to paliwo sobie wsadzili.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

Mówiłem mu, że chyba coś im się pomyliło, ale nie wiem co tam wyjdzie bo miał jeszcze dzwonić do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0

A co bedziesz placil? Jak masz to plac.

 

A jak kto nie ma czym zaplacic, powiedzmy ma 10-30ha - to co majatek mu zabiora, czy do pudla wsadza?

 

No dzisiaj bylem na takiej ciekawej pogawedce, wniosek taki: czy PIS, czy PO, PSL - i inne wszystkie k**wy i złodzieje.

Pozatym to, ktoś tu wykasował chyba mojego posta, co odpowiedziałem do @Sadek - odnośnie eternitu, UOP czy WRON?

Post @Sadek - również zniknął - a no wiem nie nie przychylne "Wiejskiej".

Edytowano przez onczyono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

jakie macie opinię o zbiornikach Swimer ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

mam rok czasu 2500L. pompa przepompowała ponad 6tyś litrów jak dobrze pamiętam. Przecieków nie widać zwijacz bębnowy się sprawdza i również na złączkach obrotowych nic nie przecieka. Jestem zadowolony chociaż cena za ten ,,plastik" powinna być chociaż o 1/3 mniejsza, ale kupiłem go na finansowanie fabryczne i sobie na spokojnie go spłaciłem przez 10miesięcy 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

też się zastanawiam nad nim, właśnie ze zwijakiem, filtr szklany, elektroniczny licznik, ale chcę dorzucić wąż minimum 8m a najlepiej 10. Cenę jaką dostałem to nie całe 8000 netto ale to wyjściowa bez żadnych negocjacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

bierz bęben obowiązkowo, bo będziesz potem przeklinał jak wsadzić 8 metrów węża. Z tego co się orientuję to więcej jak 8m nie wsadzają ze zwijakiem bo też mam dłuższy wąż i właśnie 8m. Akurat nie brałem filtra szklanego. trochę szkoda ale i ten się sprawdza. będę musiał kupić i zmienić teraz na nowy bo już ładną ilość przefiltrował


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Witam. Jestem ciekawy czy da się zrobić swapa do Zetora 5011 a silnik z Zetora 5211, silnik 3 lub 4 cylindrowy bez kombinacji. W przyszłości gdybym musiał robić remont to poszedł bym w mocniejszy silnik o ile jeszcze będzie sens. 
    • Przez kuna9977
      witam chcę kupić folie ensinbal tylko teraz jest ona w innym opakowaniu jak kiedyś czy to jesty tylko zmiana opakowania czy jakaś podrób już ponad 10 lat jej nie używam tylko terza znalazłem ofertę 420 zł za 750 więc cena dobra tylko cy to ta sama co kiedyś  pierwsze zdjęcie w jakim jest teraz drugie zdjęcie w jakiej była kiedyś i w internecie na aukcjach występują w różnych opakowaniach więc czy to to samo 


    • Przez Anastasia09
      Warsaw Dental Center do miejsca, gdzie pasja i profesjonalne połączenie jest w trosce o naszych pacjentów. Nasza misja obejmuje zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa oraz jakości usług stomatologicznych.
      Nasze kliniki, placówki na terenie warszawskim Powiślu, zachwycają nie tylko swoim designem, ale również wykwalifikowaną kadrą, która sprawia, że wizyta u stomatologa staje się doświadczeniem.
      Zapewniamy możliwość tworzenia kameralnej, przyjaznej i dyskiretnej zawartości, gdzie każdy pacjent jest dostępny indywidualnie oraz zapewnia zakres usług. Nasze zaangażowanie w pracę z pacjentami stawia ich w centrum naszego zainteresowania. Dokładne zastosowanie, aby zapewnić im pełen komfort, który jest w pełni funkcjonalny.
      Kontakt z Warszawskie Centrum Stomatologiczne

      Możesz zalogować się z nami w dowolny dogodny dla Ciebie sposób.
      Godziny pracy
      Pon. —Pt. 9.00 – 21.00
      Klinika e-mailowa
      kontakt@warsawdentalcenter.pl
      Numer telefonu do odbioru
      +48 22 542 18 04
      Adres naszej kliniki
      Topiel 11, 00-342 Warszawa
    • Przez Waga
      Witam ! jestem całkowicie nowy w temacie, odziedziczyłem gospodarstwo po rodzicach - nie całe 5 ha. Dogadałem się z sąsiadem, że będzie sobie to użytkował. Dopłaty wziołem na siebie. Jednak nadal nie jesteśmy dogadani co do kasy za to użytkowanie. Sąsiad mówi, że okoliczni rolnicy są tak dogadani, że dopłaty ze ziemię bierze ten co użytkuje. i co dalej ? co z podatkiem ? ziemia to piasek i glina mniej więcej po połowie, wielkopolska. Poradzicie coś ?
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj