agrorobert

Dwu płaszczowe zbiorniki na paliwo w gospodarstwach (przepisy a realia)

Polecane posty

Piechu    43

Co do dwu płaszczowych to powinny być już od paru lat. Podobno agencja przy kontroli cc sprawdza. Ja mam dwupłaszczowy tyle, że on był wcześniej używany do oleju opałowego i niby ma jakieś naklejki z atestem, chociaż nie są aż tak dobrze czytelne. Problem jest tylko z odpowiednimi odległościami od budynków bo mam go w tej chwili pod wiatą. nie widzę sensu trzymać zbiornika na środku podwórza. Najwyżej mauserem będzie się jeździło na stacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Naklejki idzie kupić :) albo wydrukować jak ma się trochę sprzętu. Tak jak @zetorki12 mówi damy radę tak jak kiedyś za Niemca było tak i teraz zaczyna się dziać, przetrzymamy. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Ty Mariusz wielki bamber musisz byś , skoro dla ciebie bezsensowny wydatek kilku , czy tam kilkunastu tysięcy zł to tak jak nic . Bo pewnie w innych beczkach czy mauzerach to paliwo już jest szkodliwe . Tak na marginesie , to co masz za maszyny że 1000 l nie możesz nawet dwóch zlać do pełna ?

Wielki to przesada ;)

W sezonie to wystarczy, że zaleję zbiornik Lexiona 850l plus ze dwa ciągniki i już tysiak pęka, albo ciągniki 650l i 270l. Dlatego kupiłem zbiornik 2500l, lepiej organizuje się prace. No i mam większy rabat przy zamawianiu niż jak miałem 1000l. Z wyposażenia dodatkowego zbiornika to mam wąż 8m (przydaje się do łatwiejszego tankowania kombajnu albo jak już ciągniki są z maszynami i nie da się blisko podjechać) ze zwijaczem i wydajniejszą pompę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łee , wąż nawet nie 10m , no ale to pewnie dlatego ta niska cena tego twojego chińskiego wynalazku . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Takie pojemności zbiorników w maszynach i tylko 2500L? Brzmi jak ściema. Nie mówię, że jest, ale tak wygląda.

U mnie jeszcze z CC nie było kontroli ani razu, ale co tam się o uszy obiło to u nikogo o to nie pytali. Nawet nie znam nikogo w okolicy(poza onszarnikami) kto by miał kupiony zbiornik.

A jak z tymi kanistrami? Ktoś się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może dlatego, że polski to wynalazek :lol:

 

Taa , akurat , na pewno ChRLD , polski by kosztował o tysiąc więcej .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

To nie są maszyny, które się tankuje dwa razy dziennie :D i też nie zawsze jest możliwość zjechać na gospodarstwo bo czasem trzeba dotankować się na stacji. Jak zaleje zbiorniki do pełna i jeszcze 2500l to już można dobrze organizować sobie pracę.

 

Zetorki12 może teraz już zdrożały w świetle spodziewanych kontroli - wszyscy podniosą bo będzie okazja.

 

Aż sprawdziłem w @. Np. tutaj masz za 6tys. netto: http://sprzedajemy.pl/zbiornik-na-paliwo-1500l-2500l-5000l-nr45164037

 

Edytowano przez MariuszE38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Odnośnie tych zbiorników to ludzie sami nakręcają temat jakoby sami się domagali wprowadzenia obowiązku posiadania takich zbiorników ,a potem taki temat dociera w nieodpowiednie instytucje które wprowadzą taki obowiązek bo stwierdzą że ludzie jakoby sami się tego domagają, jeden wymyśli bajkę drugi powtórzy i dołoży i temat brnie potem na niekorzyść przeciętnego Kowalskiego rozmawiałem z kierowcą jak teraz mi przywoził paliwo to powiedział że pierwsze słyszy o tym i że ludzie sami takimi bajkami się o to proszą ,mówił że każdy hurtownik chce jak najwięcej sprzedać i ich nie obchodzi w co rolnik nalewa paliwo kupując go.Powiedział że kilku kupi takie zbiorniki a potem krzyczą że są lub będą obowiązkowe bo jeden czy drugi już je ma.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Chłopaki orali u mnie MF 260konnym, to komp pokazywał spalanie 51L/h w pługu, więc chyba jednak i czasami trzeba dotankowac w dzień. No chyba że ciągnik z ponad 600l zbiornikiem masz na 50ha, a potem to lexionem obkaszasz.. Wybacz, po prostu taki sprzęt sugeruje dużą powierzchnię, a tu najmniejszy dostępny(chyba) zbiornik? Nie mówię, że ściemniasz, tylko wiesz z perspektywy takiego szaraczka dość dziwna polityka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne że ściemnia . 1000L , to dla niego stanowczo za mało , ale 2500 to już ma zapas na dłuuugo . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Śmiech na sali, chyba że zera nie dopisał przy tym 2500 :P


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Cysterka codziennie przyjeżdża i dolewa dlatego mowa o dużych dostawach bo jak codziennie 2500l :P, a ten mem który wstawił  jest dla nas dokładnie tak pomyślałem :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

"Coraz więcej rolników decyduje się na kupno zbiorników, które są bezpieczne dla środowiska. Nowoczesne ministacje to także duża wygoda tankowania i monitorowania poboru paliwa.

Od 1 stycznia 2013 r. obowiązują przepisy, które nakazują przechowywanie paliwa w zbiornikach naziemnych dwupłaszczowym, czyli w porównaniu do zwykłej beczki, mających podwójną ścianę. Wielu rolników jednak nie przejmuje się konsekwencjami, bo Urząd Dozoru Technicznego kontroluje wyłącznie przedsiębiorców handlujących paliwem oraz tych, którzy posiadają pojemniki od 2,5 tys l i wzwyż.

Zgodnie z przepisami zbiorniki powinny być zabezpieczone przed przenikaniem paliwa do gruntu i być ustawione na utwardzonym i nieprzepuszczalnym podłożu.

Decydując się na zakup mini stacji paliwowej nie musimy przejmować się zbędnymi pozwoleniami. Większość rolników w chwili montowania zbiornika objęta jest tzw. dozorem uproszczonym co oznacza tylko tyle, że do urządzeń tego typu nie wydaje się decyzji zezwalającej na jego użytek. Nie potrzebna jest także decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia. Dotyczy to jednak tych, którzy zakupią zbiornik o pojemności do 2,5 tys. l

Sytuacja zmienia się kiedy zasoby naszego zbiornika wynoszą lub przekraczają 2,5 m3. Wówczas obejmowani jesteśmy tzw. dozorem ograniczonym (zbiorniki do 15 m3). W tym przypadku, prócz uiszczania corocznych opłat do Urzędu Dozoru Technicznego w wysokości 118,50 zł, możemy spodziewać się kontroli przeprowadzanej raz na 2 lata. Dlatego wybierając zbiornik o takiej pojemności warto przede wszystkim pamiętać o tym, aby miał on zaprojektowane otwory inspekcyjne, które umożliwią oględziny wewnętrzne, jego czyszczenie, naprawę i ewentualne badania. Zbiornik, którego pojemność wynosi lub przekracza 2,5 m3, powinien być także wyposażony w urządzenie sygnalizujące powstanie wycieku i elementy zabezpieczające przed przenikaniem płynu do gruntu."

 

Rozumiecie chociaż troszeczkę dlaczego taki zbiornik? Coś świta w czapkach tym co mają beton?

 

Edytowano przez MariuszE38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LTL Białystok nie przywozi jak nie ma zbiornika dwupłaszczowego.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozumiemy - kolejny dzieciak , któremu się wydaje że wie co napisał , bo wcześniej tak usłyszał . :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dokładnie. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

i dużym sprzętem na stację ,taa w żniwa cheder odczepia i dyla :P

 

Jak już to heder i tak, odczepiam bo wyobraź sobie, że nie każdy jeździ po drogach z założonym, szczególnie jak ma heder dwa razy taki jak bizon.

Zdziwiłbyś się jak byś zobaczył mnie tankującego Lexa o 23 w nocy na stacji? No okoliczni rolnicy co byli po piwko się dziwili... tylko nie wiem, czym bardziej tym ile lałem paliwa, czy tym dlaczego ja pracuję zamiast walić browar.

 

Dzięki paktofonikas1987 jak widać są tu rolnicy mający jakieś pojęcie co wytykają nos poza własne podwórko :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Zaraz napisze, że jego zbiornik nie ma 2500L jak napisał, tylko 2499.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i cóż tam kosiłeś o 23 ? Dziwili się pewnie temu skąd się wzięli w twoim śnie :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jak jestes taki ach i ech to po co omijasz prawo ?Slizgasz sie na zbiorniku 2500 ,tylko po co ?Sam przedstawiłeś ustawe ,a kombinujesz jak koń pod górkę ,

Bajki to my a nie nam ,ewentualnie wypij piwko z kolegami i przemyśl temat ,

Paktofonikas  u nas tez trąbia ze przestaną przywozić ale puki co to narazie jest dla nich zysk i wożą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Przepychanka z dzieciakiem po prostu :)


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Kosić to może i kosil jak ma suszarnie, albo na następny dzień tankowal. Jednak wrzucił tekst, z którego wynika że uproszczonym nadzorem są objęte zbiorniki do 2500L, a 2500 i wzwyż już nie i że dlatego kupił zbiornik 2500L, czyli według tego co sam wrzucił, objęty już bardziej szczegółowa kontrola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał2222
      Witam. Jestem ciekawy czy da się zrobić swapa do Zetora 5011 a silnik z Zetora 5211, silnik 3 lub 4 cylindrowy bez kombinacji. W przyszłości gdybym musiał robić remont to poszedł bym w mocniejszy silnik o ile jeszcze będzie sens. 
    • Przez kuna9977
      witam chcę kupić folie ensinbal tylko teraz jest ona w innym opakowaniu jak kiedyś czy to jesty tylko zmiana opakowania czy jakaś podrób już ponad 10 lat jej nie używam tylko terza znalazłem ofertę 420 zł za 750 więc cena dobra tylko cy to ta sama co kiedyś  pierwsze zdjęcie w jakim jest teraz drugie zdjęcie w jakiej była kiedyś i w internecie na aukcjach występują w różnych opakowaniach więc czy to to samo 


    • Przez Anastasia09
      Warsaw Dental Center do miejsca, gdzie pasja i profesjonalne połączenie jest w trosce o naszych pacjentów. Nasza misja obejmuje zapewnienie komfortu, bezpieczeństwa oraz jakości usług stomatologicznych.
      Nasze kliniki, placówki na terenie warszawskim Powiślu, zachwycają nie tylko swoim designem, ale również wykwalifikowaną kadrą, która sprawia, że wizyta u stomatologa staje się doświadczeniem.
      Zapewniamy możliwość tworzenia kameralnej, przyjaznej i dyskiretnej zawartości, gdzie każdy pacjent jest dostępny indywidualnie oraz zapewnia zakres usług. Nasze zaangażowanie w pracę z pacjentami stawia ich w centrum naszego zainteresowania. Dokładne zastosowanie, aby zapewnić im pełen komfort, który jest w pełni funkcjonalny.
      Kontakt z Warszawskie Centrum Stomatologiczne

      Możesz zalogować się z nami w dowolny dogodny dla Ciebie sposób.
      Godziny pracy
      Pon. —Pt. 9.00 – 21.00
      Klinika e-mailowa
      kontakt@warsawdentalcenter.pl
      Numer telefonu do odbioru
      +48 22 542 18 04
      Adres naszej kliniki
      Topiel 11, 00-342 Warszawa
    • Przez Waga
      Witam ! jestem całkowicie nowy w temacie, odziedziczyłem gospodarstwo po rodzicach - nie całe 5 ha. Dogadałem się z sąsiadem, że będzie sobie to użytkował. Dopłaty wziołem na siebie. Jednak nadal nie jesteśmy dogadani co do kasy za to użytkowanie. Sąsiad mówi, że okoliczni rolnicy są tak dogadani, że dopłaty ze ziemię bierze ten co użytkuje. i co dalej ? co z podatkiem ? ziemia to piasek i glina mniej więcej po połowie, wielkopolska. Poradzicie coś ?
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj