Skocz do zawartości
Niewidoczny96

Odchów byków dla firmy

Polecane posty

Witam! 

Czy w Polsce znajduję się firma proponująca dla rolnika odchów bydła? Nie chodzi mi o podpisanie umowy, że będę zawsze do nich oddawał. Chodzi mi, że będę tak jakby u nich pracownikiem. Czyli moja obora, oni muszą załatwić paszę i weterynarza, płacą mi za pracę przy nich i za wynajęcie obory. Czy może jest taka firma która szuka miejsca do prowadzenia skupu i sprzedaży bydła? Jeżeli jest taka firma lub osoba czytająca ten post proszę o wiadomość. Z chęcią zajmę się takiego typu usługą, mam bardzo dobre warunki. 

AlaCapone    4124

Jeśli  nie jesteś "oblatany" w temacie nie radzę Ci pchać się w to gó...no.

Nie będziesz "pracownikiem" tylko co najwyżej "parobkiem". Wykorzystają Cię a wszelką możliwą winą będą chcieli obarczyć Ciebie.

Podstawa to wiedzieć co podpisujesz (także drobnym druczkiem). Przy podpisywaniu umowy NIKT tego nie czyta a to poważny błąd.

ZASTANÓW SIĘ DWA RAZY ZANIM PODEJMIESZ TAKĄ "WSPÓŁPRACĘ".

pawel885    381

Mam znajomych co w ten sposób odchowują świnie i indyki - nie narzekają, upadki ich nie obchodzą, oczywiście w granicach normy, dodatkowe premie za małą liczbę upadków i szybki tucz , tylko tam idzie gotowa pasza sypka, bydło na samej śrucie nie pociągnie, siano, kiszonki - jak wyobrażasz sobie ich dostawę ? Słyszałem o tuczu na zasadzie że dają cielaki i gwarantują odbiór po niby dobrej cenie  a Ty paszę i robotę - już nie jednego puścili z torbami 

Wiadomość z agroFakt.pl

maromar    13

koledze pewnie chodziło raczej o to, że spodziewałby się comiesięcznej wypłaty za robotę przy danej ilości nieswoich opasów w swojej oborze, no właśnie kłopotliwe może być dostarczanie pasz albo wycena własnych pasz zużytych dla nieswoich opasów,

Umowa to dla mnie nie problem. Ja i tak jej nie czytam tylko leci do wujka który zna się dobrze na prawie i on przegląda. Już kilka umów u niego było zaczynając od wiatraków przez panele słoneczne czy też wynajęcie placu. No to pasze mógłbym dawać swoje lecz musieli by mi za nie płacić za to, że ja załatwiłem. 

AlaCapone    4124

Tylko nie myśl, że odradzam Ci tej "pracy przy cudzych bykach".

Pragnę jedynie zwrócić Twoją uwagę na możliwość "pracy bez płacy".

wojtal24    174

musisz miec dużo swojej paszy objetosciowej i sokołów ma taki program dla rolników zadzwoń do przedstawiciela to ci powie co i jak a biznes jak każdy inny nazywa się tucz kontraktowy lub tucz nakladczy dwóch moich znajomych to zrobiło i dali sobie spokój ale dwóch robi to do tej pory i nie narzekają tylko nie wiem do jakiej firmy to robią

MariuszE38    19

A nie lepiej podpisać umowę z firmą, kupić byki, opasać, a później firma załatwia dla Was klientów na sprzedaż? Czy sprzedacie do przywiezionego klienta czy nie to już Wasza decyzja. Wiadomo, że trzeba określony procent oddać, ale na Waszej głowie jest tylko opas, a resztę będziecie mieć zapewnioną.

A pchanie się w kontrakty, że firma zabierze jak będzie chciała po cenie po jakiej będzie chciała to interes ale chyba tylko dla "cfaniaków".

W razie pytań służę pomocą w temacie.

Był u mnie przedstawiciel z Sokołowa, szczerze mówiąc to jak miałbym z nimi podpisywać kontrakt to wole już na własną rękę hodować.

akowicz111    133

Przecież masz całkiem nie daleko do  ,,ŁUNIEWSKICH,, w Kostrach-Śmiejkach.

akowicz111    133
Napisano (edytowany)

Ja ze dwa lata temu rozmawiałem u nich z jego synem, całkiem przyzwoity chłop się wydawał. Sprawa nie doszła do skutku bo za małą ilość chciałem wziąć. A w tym samym czasie rozmawiałem z przedstawicielem Sokołowa , konkluzja była taka żeby idiotów szukał dalej.

Edytowano przez akowicz111

pawel885    381

Czemu idiotów? Zna chłop rynek i tyle, widzi że rolnicy kupują 200 kilowe byki po 3tys zł i sprzedają 700kg za 5tys więc taką samą ofertę im przedstawia 

malorolny121    25

A co powiecie na taki kontrakt - Przywozi firma cielaki 150 kg < 3 % obcinki> a zabiera takie 700-750 kg <6% obcinki > i za to co przyrosło oczywiście po obcinkach płaci po 6 zł brutto. Byczki różne rasy mięsne i MM. Pasza we własnym zakresie. Co wy na to?

pawel885    381

750kg minus cielak 150 kg = 600kg minus 6% to masz 564 kg razy 6zł  =3384zł . Na dzień dzisiejszy za ładnego byka 750kg weźmiesz ponad 5 tys więc wyjdzie podobnie. Jak byki spadną z ceny zyskasz, jak podrożeją stracisz

malorolny121    25

Według moich wyliczeń wychodzi się na zero jak by całe stado sprzedał po 8,50. jeśli poniżej tej ceny to jest - jeśli drożej to na + . Cena cielaka 150kg-2 tyś . Ten plus jest że za cielaki placi firma i nie masz zamrożonych własnych pieniędzy. Paweł od cielaka odlicz jeszcze 3% obcinki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Elvis1090
      Witam, tydzień temu kupiłem na próbę 2 cielaki z Łotwy. Przed kupnem przejrzałem forum i natrafiłem na kilka negatywnych opinii mimo to postanowiłem zaryzykować i kupić (cielaki kusiły wyglądem). A więc jeden z cielakow jest czerwony z białą głowa drugi brązowy z czarnym paskiem na grzbiecie, budowa ładna, noga gruba cielaki szeroki i długi waga ok 70kg, mimo opinii że chorują narazie niema żadnych problemów. Po przywozie zaszczepilem Je na płuca (z polskimi też tak robię). Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze 10szt tylko obawiam się że nie urosną za duze, Czy ktoś z forumowiczow choduje podobne cielaki z Łotwy i podzieli się informacja jaka wagę osiągają.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez MrRadny69

Kupiłem cieleta z Włoch, podobne do simentali. Cielęta nie choruja dobrze zra ale nie rosna. Czy spotkal sie ktos z takim przypadkiem.

Słyszalem od jednego czlowieka ze jest taka rasa wlasnie we wloszech ktora rosnie do 300kg czy to prawda??

• Przez KarolGo
      Kupię byczki jak w tytule mm mięsne i ncb 10szt Bydgoszcz Sępólno Kraj. i okolice. Rolnicy i handlarze piszcie priv 
    • Przez Lolek909
      Witam. 

Jestem młodym rolnikiem i posiadam w swoim gospodarstwie 10 byków . Ostatnio czytałem że chodowla byczków  do 150-350 kg jest opłacalna . I oto pytanie . Jak bym kupił np. 10 byczków po 50 kg i chował je do 150-350 kg i poił je preparatem mleko zastępczym to czy jakaś firma je odemnie kupi? Nie będą mieli jakiś problemów że mam 10 byczków i mają one 150-350 kg a nie mam  w gospodarstwie ani jednej krowy  . Prosze o odp.