Skocz do zawartości
Niewidoczny96

Odchów byków dla firmy

Polecane posty

Witam! 

Czy w Polsce znajduję się firma proponująca dla rolnika odchów bydła? Nie chodzi mi o podpisanie umowy, że będę zawsze do nich oddawał. Chodzi mi, że będę tak jakby u nich pracownikiem. Czyli moja obora, oni muszą załatwić paszę i weterynarza, płacą mi za pracę przy nich i za wynajęcie obory. Czy może jest taka firma która szuka miejsca do prowadzenia skupu i sprzedaży bydła? Jeżeli jest taka firma lub osoba czytająca ten post proszę o wiadomość. Z chęcią zajmę się takiego typu usługą, mam bardzo dobre warunki. 

AlaCapone    5003

Jeśli  nie jesteś "oblatany" w temacie nie radzę Ci pchać się w to gó...no.

Nie będziesz "pracownikiem" tylko co najwyżej "parobkiem". Wykorzystają Cię a wszelką możliwą winą będą chcieli obarczyć Ciebie.

Podstawa to wiedzieć co podpisujesz (także drobnym druczkiem). Przy podpisywaniu umowy NIKT tego nie czyta a to poważny błąd.

ZASTANÓW SIĘ DWA RAZY ZANIM PODEJMIESZ TAKĄ "WSPÓŁPRACĘ".

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

pawel885    839

Mam znajomych co w ten sposób odchowują świnie i indyki - nie narzekają, upadki ich nie obchodzą, oczywiście w granicach normy, dodatkowe premie za małą liczbę upadków i szybki tucz , tylko tam idzie gotowa pasza sypka, bydło na samej śrucie nie pociągnie, siano, kiszonki - jak wyobrażasz sobie ich dostawę ? Słyszałem o tuczu na zasadzie że dają cielaki i gwarantują odbiór po niby dobrej cenie  a Ty paszę i robotę - już nie jednego puścili z torbami 

Wiadomość z agroFakt.pl

maromar    18

koledze pewnie chodziło raczej o to, że spodziewałby się comiesięcznej wypłaty za robotę przy danej ilości nieswoich opasów w swojej oborze, no właśnie kłopotliwe może być dostarczanie pasz albo wycena własnych pasz zużytych dla nieswoich opasów,

Umowa to dla mnie nie problem. Ja i tak jej nie czytam tylko leci do wujka który zna się dobrze na prawie i on przegląda. Już kilka umów u niego było zaczynając od wiatraków przez panele słoneczne czy też wynajęcie placu. No to pasze mógłbym dawać swoje lecz musieli by mi za nie płacić za to, że ja załatwiłem. 

AlaCapone    5003

Tylko nie myśl, że odradzam Ci tej "pracy przy cudzych bykach".

Pragnę jedynie zwrócić Twoją uwagę na możliwość "pracy bez płacy".

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

wojtal24    261

musisz miec dużo swojej paszy objetosciowej i sokołów ma taki program dla rolników zadzwoń do przedstawiciela to ci powie co i jak a biznes jak każdy inny nazywa się tucz kontraktowy lub tucz nakladczy dwóch moich znajomych to zrobiło i dali sobie spokój ale dwóch robi to do tej pory i nie narzekają tylko nie wiem do jakiej firmy to robią

ZETOR TEAM

MariuszE38    19

A nie lepiej podpisać umowę z firmą, kupić byki, opasać, a później firma załatwia dla Was klientów na sprzedaż? Czy sprzedacie do przywiezionego klienta czy nie to już Wasza decyzja. Wiadomo, że trzeba określony procent oddać, ale na Waszej głowie jest tylko opas, a resztę będziecie mieć zapewnioną.

A pchanie się w kontrakty, że firma zabierze jak będzie chciała po cenie po jakiej będzie chciała to interes ale chyba tylko dla "cfaniaków".

W razie pytań służę pomocą w temacie.

Był u mnie przedstawiciel z Sokołowa, szczerze mówiąc to jak miałbym z nimi podpisywać kontrakt to wole już na własną rękę hodować.

akowicz111    145

Ja ze dwa lata temu rozmawiałem u nich z jego synem, całkiem przyzwoity chłop się wydawał. Sprawa nie doszła do skutku bo za małą ilość chciałem wziąć. A w tym samym czasie rozmawiałem z przedstawicielem Sokołowa , konkluzja była taka żeby idiotów szukał dalej.

Edytowano przez akowicz111

pawel885    839

Czemu idiotów? Zna chłop rynek i tyle, widzi że rolnicy kupują 200 kilowe byki po 3tys zł i sprzedają 700kg za 5tys więc taką samą ofertę im przedstawia 

malorolny121    25

A co powiecie na taki kontrakt - Przywozi firma cielaki 150 kg < 3 % obcinki> a zabiera takie 700-750 kg <6% obcinki > i za to co przyrosło oczywiście po obcinkach płaci po 6 zł brutto. Byczki różne rasy mięsne i MM. Pasza we własnym zakresie. Co wy na to?

pawel885    839

750kg minus cielak 150 kg = 600kg minus 6% to masz 564 kg razy 6zł  =3384zł . Na dzień dzisiejszy za ładnego byka 750kg weźmiesz ponad 5 tys więc wyjdzie podobnie. Jak byki spadną z ceny zyskasz, jak podrożeją stracisz

malorolny121    25

Według moich wyliczeń wychodzi się na zero jak by całe stado sprzedał po 8,50. jeśli poniżej tej ceny to jest - jeśli drożej to na + . Cena cielaka 150kg-2 tyś . Ten plus jest że za cielaki placi firma i nie masz zamrożonych własnych pieniędzy. Paweł od cielaka odlicz jeszcze 3% obcinki.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dominik0
      Witam ile ha traw potrzebuje żeby wyżywić 15-20 opasów? Ile bel siana i sianokiszonki (tak mniej więcej  ) musiałbym zrobić ? . 
    • Przez krycha0090
      Chciałbym kupić cielaki po 500zł z firmy dampol i czy macie jakieś opinie o nich i czy mają zdrowe i ładne cielaki.Dzwoniłem do nich i przez telefon wszystko jest ładne.
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?

• Przez piotrekbial1
      witam
      mam wolne pomieszczenie kiedyś stały tam krowy. Chciałbym w tym pomieszczeniu hodować byki, na początku miały one chodzić luzem ale jak poczytałem co te wariaty mogą zrobić to się trochę zniechęciłem do tej wolnostanowiskowej
      Powiedzcie mi czy byki chodzące luzem nie będą się atakowały wzajemnie czy nie będzie problemu z podściełaniem i przeganianiem ?
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.