Skocz do zawartości
BARTOLA

agregat uprawowo-siewny samoróbka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
BARTOLA    0

witam wpadł mi ostatnio taki pomysł aby samemu zrobić agregat uprawowo siewny   a mianowicie tak posiadam kultywator bomet 2.80m i z tyłu posiada on zaczepy na wałki i myśle zamiast wałków podczepić tam siewnik poznaniak i wtedy po orce odrazu siać jak myślicie dał by rade ten pomysł ?

lotnik993    10

dać to wszystko da się rade zrobić możesz nawet strip till z tego zrobić ale czy warto psuć jak juz naj tańszy agregat uprawowo siewny z firmy agro-lift zaczyna się od 3.5 tys zł

MF675ursus    70

Jak rozwiążesz problem regulacji głębokości pracy agregatu i siewnika? Przecież takie mocowanie jest na sztywno, czyli żeby siewnik "siedział" na kołach i miał napęd musisz zawsze pracować z taką samą głębokością agregatu. Dodatkowo kultywator, w przeciwieństwie do agregatów uprawowo-siewnych, jest długi, jak na końcu powiesisz jeszcze siewnik to zrobi się niezła dźwignia

Wiadomość z agroFakt.pl

matias95    74

Na agregacie bometu obawiałbym się wieszać siewnik. Jakoś nie mam przekonania do tej marki. Pozatym średnio mi się widzi siew prosto po samym kultywatorem bez żadnego wałka. Moim zdaniem lepiej nie kombinować. lepiej zrobić od podstaw takowy agregat (z hydropackiem) lub kupić gotowy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się