Skocz do zawartości
News
Mocnyfend

Podgrzewana woda w opryskiwaczu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Woda
Mocnyfend    22

Temat dość ważny a nie zawsze doceniany przez rolników ,temperatura wody przy oprysku powinna mieć min 10 stopni a lepiej jak ma więcej ,są rolnicy co mają wodę stać w baniakach nagrzaną ,ja sporadycznie idę do kotłowni i biorę 2 wiadra wrzątku na opryskiwacz 400 l, ale pytanie, podgrzała by się woda trochę np przez te 30 min lania wody uzupełniania środków przez grzałkę na stałe zamontowaną w baniaku np 2000 watową czy szkoda zachodu

Merkoo    5

Zdecydowanie nie ekonomicznie. Przez 30 minut nawet nie mam pewności czy jeden stopień podgrzeje taka grzałka

wojtal24    238

najprościej i najtaniej to baniak 1000l pomalować na czarno i pozostawić na słońcu i woda się sama ogrzeje

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

Mocnyfend    22

Tak właściwie to bardzo mało kto ma wodę w baniakach ,u nas we wsi co wiem to dwoje ,reszta tak jak ja leje wodę z kranu ,sprawdzałem teraz jej temperaturę ma 7 stopni ,chyba jednak trzeba przypilnować i wlać z 3 wiadra gorącej do 400 l może wiadro podniesie o 1 stopień

Mocnyfend    22

Tylko jak teraz mam do oprysku ponad 8 ha to potrzebuję 5 baniaków ,a jak u was lejecie z kranu i w pole czy naprawdę podgrzewacie w baniakach na słońcu

matias95    79

U mnie stoją 4 mausery z wodą, którą nalewamy wiosną po roztopach i to nie z myślą o nagrzaniu wody, ale dlatego że wtedy można zaszaleć, bo wody wtedy jeszcze nie brakuje :) Taka ilość wody i tak nigdy nie wystarczy na cały areał

sznajdik    147

Ja tam biorę prosto ze studni i to z samego dna czy to lato czy jesień jest tak samo zimna jedynie siarczan magnezu podnosi temperaturę wody ale nie zawsze go się stosuje a tak czy inaczej wszystko rośnie

zetorki12    3970

Nawet na kursie chemizacyjnym polecali cieplejszą wodę . Mocznik świeżo rozpuszczony potrafi jeszcze bardziej obniżyć temperaturę oprysku , a przy okazji osłabić skuteczność oprysku i narazić na "poparzenie" i szok termiczny pryskane rośliny .

ZETOR TEAM

pawelgruta    1

Dobrym patentem by było wykorzystać ciepło silnika w ciągniku ale taka instalacja może troszkę kosztowac biorąc  spaliny pod uwagę a płynem chłodzącym to nie sądzę , bo  silnik może być niedogrzany. jeszcze kwestia jak daleko masz na pole? wiadomo ze większość z nas bierze  wode z kranu na bieżąco bo nie ma takich zapasów   na swój areał , dlatego  woda by musiała być  grzana w czasie rozrabiania roztworu i dojazdu do pola. Można by wykorzystać ciepło słoneczne ale   w takim  właśnie przypadku  potrzeba zbiorników i czasu   a jak wiadomo ze jak jest termin i zrobi się pogoda to ruszamy z tematem i nie ma czasu na inne zabawy.

stempos1980    106

Kolego większości sadowników bierze wodę prosto ze studni do zabiegów i nikt nie narzeka.fakt mocznik bardzo obniża ciepłotę wody i dlatego zalecają dodawać go jako ostatniego

matisz    25

Jezeli tak bardzo chcesz podnosic temp wody to kup sb siarczan magnezu jednowodny a nie siedmiowodny, on sporo podnosi temp a dodatkowo zawiera cynk i mangan ;) przykładowy filmik 

I zeby nie było nie jestem sprzedawca ani przedstawicielem, ani nawet nie wiem jak on sie ma cenowo do siedmiowodnego, po prostu wiem ze takie cos jest.

Sadek    519

X lat temu nikt nie zwracał uwagi na temperaturę wody jak i ph a środki działały bez problemu. Dziś to wszystko aby trudniej było pokazać że środek nie działa a winę zrzucić na rolnika bo nieodpowiednie ph czy temperatura.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

kubaguzik    153

ja myślałem o solarach połączonych z mauserami, ale jak zwykle brak czasu

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

corrado    359

X lat temu nikt nie zwracał uwagi na temperaturę wody jak i ph a środki działały bez problemu. Dziś to wszystko aby trudniej było pokazać że środek nie działa a winę zrzucić na rolnika bo nieodpowiednie ph czy temperatura.

Popieram, dokładnie tak się dzieje.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Uziu92    1913

ja tez zawsze wole prosto ze studni leje i nie wiem czy ma nawet 10*, pewnie nie, kiedyś zbadam to i jakos nigdy nie bylo problemu.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Mocnyfend    22

ja tez zawsze wole prosto ze studni leje i nie wiem czy ma nawet 10*, pewnie nie, kiedyś zbadam to i jakos nigdy nie bylo problemu.

Woda ze studni jak jeszcze ją masz ma zdecydowanie wyższą temperaturę jak u większości co bierze z gminnej hydroforni ,u mnie ma 7 stopni

Uziu92    1913

zmierzę termometrem elektornicznym kiedys z ciekawosci.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Sadek    519

Z wodociągu ma około 7 stopni bynajmniej u mnie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zyzek
      Mam uszkodzony mechaniczny wskaźnik poziomu łyżki i w wolnym czasie udało mi się zrobić coś takiego:
      https://drive.google.com/file/d/1DV-LpymOYt_LPVW88BWWoJsXOtWNr4kL/view?usp=sharing

Wskaźnik wyświetla poziom łyżki względem ziemi. Oparty jest o żyroskop i mikrokontroler. Obudowa wyświetlacza to obudowa od uniwersalnego czujnika cofania.
      W środku znajduje się kawałek adresowalnej taśmy led RGB WS2812B. Wszystko odpowiednio połączone i zaprogramowane.
      Nie testowałem jeszcze w praktyce, ale jeśli kogoś to zainteresuje, mogę zdać relację i podać więcej szczegółów na temat jego budowy  
    • Przez jendrek
      Witam,
      Znalazłem na Allegro Klimatyzację uniwersalną za przystępną cenę 690 zł,czy ktoś może wie czy było by możliwe zamontowanie takiej klimatyzacji w kabinie Zetora 6341, czy było by z tym dużo przeróbek ?
    • Przez NABUCH
      Witajcie .
      Dokładamy z tatą silnik do naszej wialni . Mam pytanko ile macie obrotó na napędzię wentylatora? Tak sobie przeliczyłem że powinno być ok 130 obr / min Ktoś może potwierdzić. Mam silniczek 1400 obr /min 0.8 kW orginalnie z kołem 9 cm .Złożyliśmy to z kołem od roweru 24 cale ale obr są chyba zbyt duże bo wialnią dosyć mocno rzuca zwłaszcza górnymi sitami . Z czego można jeszcze wyciągnąć /ew zrobić koło pasowe o przyzwoitym rozmiarze. Pozdrawiam Wojtek
    • Przez Bardock
      Hej wszystkim!
      Chciałbym zbudować podwozie maszyny w układzie skid steer - czyli jak bobcaty seri S, avanty serii 300 itp. Wiadomo, budżet jest ograniczony, więc nie mogę sobie pozwolić na pompy tłoczkowe, hydromotory tłoczkowe o zmiennej geometrii, rozdzielacze proporcjonalne elektroniczne itp. Chciałbym oprzeć się na rozdzielaczach sterowanych na linkę, dwóch joystickach na linkę, pompie zębatej. Do tego wszelkie potrzebne dzielniki strumienia itd.
      Tutaj pojawia się problem, gdyż przyznam się, że pogubiłem się jak to podłączyć, żeby spełniało moje założenia. Koncepcja jest taka, że z pompy muszą być zasilane rozdzielacze do jazdy oraz rozdzielacz do późniejszego wykorzystania do sterowania jakimś ramieniem manipulatora itd. Czy ktoś może podpowiedzieć schemat układu, jaki zrobić aby:
      - strumień był po równo dzielony na lewą i prawą jazdę,
      - w czasie jazdy możliwe było korzystanie z dodatkowych sekcji, przykładowo ramię robocze.
      Proszę także o dorzucenie linków do przykładowych elementów.

To co dałem radę ustalić, to to, że aby lewa i prawa strona działały równo, muszę zastosować dzielnik strumienia 50/50 przed dwoma rozdzielaczami jednosekcyjnymi (tutaj dygresja - czy ktoś widział jednosekcyjne rozdzielacze na linkę? Czy można zawór jednosekcyjny sterowany dźwignią przerobić na sterowany linką?). Wtedy jedna sekcja na lewą stronę, jedna na prawą i powinno ładnie działać. Nie wiem tylko jak zrobić, żeby w czasie korzystania z ramienia roboczego, czyli z trzeciego rozdzielacza, możliwa dalej była jazda. Żeby na czas np. podnoszenia maszyna się nie zatrzymywała. Albo, w czasie jazdy nie da rady podnosić, olej idzie tylko na jazdę. No i jednocześnie, jeżeli maszyna się akurat nie porusza, to cały olej idzie do obsługi ramienia roboczego.

Dziękuję z góry za wszystkie pomysły

• Przez RometOgar200
      Witam jestem tutaj nowy i jeśli napiszę temat w złym miejscu z góry przepraszam ,ale przejdzmy do sedna ,zamontowałem wspomaganie elektryczne do mojej 60-siatki ,ale obudowa skrzyni jest od 40-stki. I mam problem ,ponieważ patent jaki i z 40-stki i z 60-siątki nie mieści się tam gdzie powinno być jego miejsce. Z góry dziękuję za wszystkie pomysły.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.