Zaloguj się, aby obserwować  
valtran111

CynkoMet / Czarna Białostocka

Polecane posty

sinek    0

Nie wyroby z wikliny :)

pewno że tak rozrzutniki obornika robi niezłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Teraz robi tam rozrzutniki cynkomet


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

Witam nie chciałem zakładać nowego tematu więc znalazłem podobniebrzniący. Mam ogromną prośbę czy ktoś z was przerabiał kiedyś posów taśmy w rozrzutniku z mechanicznego na hydrauliczny ja mam tego cynkometa N 221/3 i wciąż psuje mi sie ten posów mechaniczny bo jest za delikatny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Słyszałem że firma już we wszystkich swoich rozrzutnikach zmienili posów na hydrauliczny. Wzieli sobie to do serca.

Zadzwoń i się spytaj ile wołali by za przeróbkę.

Nie wiem co nie gra w tych od Cynkometu ale sprawdź czy by nie pasowało od Czarnej białostockiej, może warto by było poszukać używanego sprawnego aparatu od starego rozrzutnika... u mnie działa bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

za montzrz i nowe elementy zawołali ok5tyś a miałem okazje 5 lat temu dopłacić pare zł jak kupowałem nowy i bym nerwów zaoszczędził i kasy na łożyska itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Co konkretnie tam nie chodzi, co się psuje?

u mnie w białostockiej świeżo po remoncie (3 tyg temu) pożyczyłem go, i jak oddali to sznurek na adapterze przy łożyskach nawinięty, na szczęście jest go niewiele, obornik woził ze stajni gdzie sznurek z balotów zostawiają w słomie... w efekcie sznurek zawijał się na całe "rogi łosia" niczym jak szpulka nici. Sznurek ucinali boszką, a właściela stajni czekają ciężkie słowa, tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

chodzi o mechanizm posuwu tam gdzie jest ten targaniec i koła zębate z łańcuchem i te z zapadkami ciągle rwie siełańcuch łamią sie zapadki pękająłożyska to jest przez to że rozrzutnik jest 8 tonowy a ten mechanizm jest od 3,5tonowego identyczny wiem bo części pasują z tego co piszesz to twój jest 4t pewnie 2 osiowy co? te bestie to nie do zajechania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Swoich czasów jak nie było cynkometu tylko czarna białostocka to te rozrzutniki nie do zajechania. Wiadomo taśma posuw rolki może się z użyć burty jak sie nie dba o burty zgniją. Ale jeśli chodzi o konstrukcję rama itd. Nie Sa tak wytrzymałe i solidne że nie wiem.

miałem dwa rozrzutniki teraz mam jeden ale naprawde jestem z niego zadowolony chociaż jeden minus że za mały jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

czy takie bestie to nie powiedział bym, mam 2 osiowy 4 tonowy

Czarne białostockie rozrzutniki trzeba ciągle smarować, najważniejszy łańcuch boczny. Sam nawaliłem smaru na łańcuch 3 tygodnie temu przed pożyczeniem, wczoraj ja swoje kończyłem, czyszczę rozrzutnik a tu coś strasznie piszczy... okazało się że łańcuch i naciągacz łańcucha nie nasmarowane a na oście naciagacza aż się świeciło.

Dojście do naciągacza łańcucha taśmy jest niedostateczne, burty są z blachy wykonane, przednia siatka a w szczególności mocowanie jest za słabe bo podczas jazdy klepocze i się urywa.

Te wady są lepsze niż urywanie się łańcucha czy też zapadki a o łożyskach nie wspomne.

Proponowałbym łożyska wymieniać na troche szersze i mocniejsze, zapadki napawać (wzmocnić przez naspawanie spoiny zasadowej) a sam łańcuch, jeśli się da poszukać mocniejszy, ale wądpie że się znajdzie. Można zębatki da się wymienić na większe i wtedy dać większy łańcuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj