Skocz do zawartości
pi0mak

Potrzebne opinie- Deutz Fahr m980

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Deutz
akmaly    219

Co chcesz wiedzieć konkretnie? 

Opinie to poczytaj o bliźniaczych modelach: M 900, 922, 980, 1002, 1080. ( modele 980 i 1080 to nowsze wersje, mają lepsze rozwiązanie wariatora jazdy i koła tylne symetrycznie oraz parę mniej istotnych różnic).

Jest tego sporo na forum.

Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania to napisz konkretne pytanie.

pi0mak    0

Chciałbym wiedzieć czy jest awaryjny i jak ogólnie się nim pracuje. Potrzebuje poznać opinię osób posiadających ten model :)

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    359

A po co aż dwa tematy założyłeś?

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

akmaly    219

Poczytałeś na forum jak Ci radziłem? Tam jest wiele odpowiedzi na Twoje pytania.

Kombajn stary, mały, komfort minimalny lub żaden ( w zależności od wersji ), dobry silnik ( o ile nie kończy żywota ), dobra jakość wykonania ( ale produkowane kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu więc teraz to zależy od stanu ), średnia wydajność ( nie ma co liczyć na szarże przy tak krótkich sitach ), bardzo prosta budowa ( choć jak się nie znasz to nie naprawisz, ewentualnie coś zlepisz ), tani w utrzymaniu ( o ile nie padnie jakieś droższy podzespół to cena części nie straszy ) i to tak w skrócie. 

pi0mak    0

silnik deutz f4l912 ile oleju wchodzi do niego i jaki filtry paliwa i oleju

Jak będziesz oglądał to dobrze się przyglądaj czy nie jest bardzo pospawany...Znajomemu rwało podsiewacz, jak się okazało, kombajn był skoszony

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pokorny
      Witam, w M980 przyblokawał się lewy hamulec i mocno go rozgrzało. Po ostygnięciu cieknie z cylinderka, może ktoś wie gdzie kupić komplet naprawczy ewentualnie jaki jest to nr katalogowy. Wydaje mi się, że bezie taki sam jak w bliźniaczych modelach M900, M922, M1002, M1080.
    • Przez pokorny
      Jak założyć pas jezdny na dolne koło? Jest zbyt mało miejsca od półosi i zastanawiam się czy jak rozkręcę te szpilki trzymające sprężyny to da się to złożyć w rękach. Wymieniał ktoś, poradźcie Panowie aby to sprawnie zrobić, bo młócić trzeba.
    • Przez Bartekh
      Mam problem z rozrusznikiem w m1080, a mianowicie bendix nie zawsze chce wskoczyć w wieniec, który jest na kole zamachowym, tzn. dochodzi do wieńca i się opiera o zęby. Przy przekręceniu kluczyka słychać takie stuknięcie kiedy właśnie bendix uderza w zęby wieńca. Czasami silnik uda się uruchomić po kilkukrotnym przekręceniu kluczyka, wtedy rozrusznik się zazębi, a czasami nie, wtedy musze przekręcić wał silnika żeby zęby zmieniły położenie. Co może byc przyczyną? Silnik w m1080 to pięciocylindrowy deutz.
    • Przez toobek
      Witam. Mam następujące pytanie chyba w sumie do większości użytkowników kombajnów. Chodzi mi o ten łańcuch z tymi gumowymi łopatkami co transportuje ziarno do zbiornika, a konkretnie o jego napięcie. Czy ten łańcuch ma być mocno napięty czy tak aby łopatki ocierały o obudowę?
      Druga sprawa już do użytkowników M900. Czy byłby ktoś w stanie zrobić mi zdjęcie oraz podać wymiary (samej tarki) z tej klapki od kłosownika, ponieważ swoją zgubiłem a nie mogę takiej nigdzie dostać i chciałem dorobić taką tarkę (samą klapkę mam).
      Z góry bardzo dziękuję za pomoc pozdrawiam!
    • Przez beorn
      Witam,
      Mam uprzejma prośbę o podanie wskazówek dla wyjściowego ustawienia tego modelu w pszenica/jęczmień, groch oraz rzepak.
      Chodzi konkretnie o klepisko na wlocie
      Prędkość separatora obrotowego (dostępne dwie prędkości)
      Predkość DGR (mini młocarnie), również dostępne dwie prędkości

Nie dysponuję instrukcją i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.