Skocz do zawartości
ZwolakPL

Proporcja kur do koguta

Polecane posty

ZwolakPL    0

Witam. Będę potrzebował własnych jaj lęgowych i będę musiał kupić koguty na targu, bo 1 kogut na 53 kury to śmiech na sali. Jaka jest najlepsza proporcja i w miarę realna, aby wszytskie jaja były chociaż w 70/80% zapłodnione? Codziennie mam +/- 20/30 jajek. Myślałem aby dokupić 4 koguty i wtedy przypadało by ok. 10 kur na koguta. Bardzo proszę o radę ;)

padalec    12

Myślę,że 4 koguty na Twoje stadko spokojnie wystarczą. Jak będzie więcej to będą się ze sobą tłukły a nie myślały o romansach z kurami :)

Tomasz78    632

Ja bym kupił tym kurom zająca ,na wielkanoc jak znalazł, produkcja pisanek gwarantowana :P ( żartuje ;) )

Wiadomość z agroFakt.pl

wieslaw16    50

Witam. Będę potrzebował własnych jaj lęgowych i będę musiał kupić koguty na targu, bo 1 kogut na 53 kury to śmiech na sali. Jaka jest najlepsza proporcja i w miarę realna, aby wszytskie jaja były chociaż w 70/80% zapłodnione? Codziennie mam +/- 20/30 jajek. Myślałem aby dokupić 4 koguty i wtedy przypadało by ok. 10 kur na koguta. Bardzo proszę o radę ;)

No właśnie jeden to stanowczo za mało czuje się on jak wielki alfons :lol: , chociaż jeden kogut na 15 kur.

Tomasz78    632

Tylko jeszcze do tego odpowiednia powierzchnia wybiegu ,bo faktycznie na małej ,będa rywalizowały ,a na wiekszej rozejdzie sie po kościach ,znaczy po kurach :P

kamilm15    0

kupilem jedno dniowe leghorny. Po miesiacu maja dosc duze grzebienie wiekrze niz rossa red w tym samym wieku czy to oznacza ze to koguty?

kamilm15    0
odpowiadam sam na swoje pytanie.TAK!!! uwazac na oszustów bo w mojej okolicy po roku wyszlo ze to byly 3 przypadki. Napisalem do goscia z Nowy Dwór Mazowiecki ze mnie oszukał i niech odda kase bo na policje dam, to dzwonil z głupim tel i wrecz wysmial mnie. Kury sprzedalem na rosół i chyba nie mam szans odzyskac straconego czasu pieniedzy i zainwestowanej kasy

zetorki12    4221

Dużo tych oszukanych kur kupiłeś ?

ZETOR TEAM

Trawers    53

Ja tez kupowałem leghorny ale już 8-tygodniowe więc było widać po grzebienie co jest co, ale X lat temu mój dziadek miał taki sam przypadek jak ty @kamilm15 na 20 kurcząt były 2 kurki tylko, reszta same koguty.

A mówię Ci jak jaj niosły to hoho ….. te koguty :D

Co zrobisz, czasem tak jest jak piekarze biorą się za coś innego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość alkaprlka
      Przez Gość alkaprlka
      Witam, dziś rano jedną z kurek (w wieku około 3 miesięcy) zastałam leżącą w kurniku, wygląda jakby miała paraliż / skręcony kark. Nie jest w stanie unieść główki ani w ogóle się podnieść . Nie może jeść ani pić. Zastanawiam się, czy jest to choroba (jeśli tak to jaka?) czy może uszkodzenie , wczoraj kogut próbował się do niej "dobierać", został odgoniony. Być może dziś mu się udało i zrobił jej taką krzywdę? Wiadomo, różnica pomiędzy masą kurczaczka a koguciska jest spora. Czy mogę jej jakkolwiek pomóc? Bardzo proszę o rady!
    • Przez 1989piotr1989
      Witam serdecznie kupiłem kury brojlery. Tu u mnie w kujawsko pomorskim od pewnej fermy, Zachwalali jak nic to wziąłem a że brałem pierwszy raz w życiu kury to raczej się dałem oszukać. 
      Do rzeczy kupiłem brojlery. Na google z góry na dół blojlery białe ale koleś z fermy powiedział że ma blojlery brązowe.
      No to kupiłem takie a że się nie znałem myślałem że wszystko dobrze. Niestety na bank to nie brojlery. Kupiłem je to oni twierdzili że są to już 3 tygodniowe blojlery a kupowałem je 25 czerwca. Do tego kupowałem specjalną pasze dla blojlerów a one urosły mało co. I do tego są bodaj to 2 rodzaje kur. Jedne mają duży czerwony grzebień i pod dziobem takie czerwone pultynki jak indyk czy perliczka. A część jest troche miejszych od tamtych i mają jasne grzebienie i to takie małe. Poniżej zdjęcia.   Potrafi ktoś napisać co to za kury bo mi już ręce opadają.

• Przez nowakm6
      Witam moje nioski z wolnego wybiegu padają. Początkowo zaczyna im puchnąć jedna strona głowy a potem cała, oczy pozamykane. Maja duże problemy z oddychaniem, dzioby pootwierane i charczą. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    • Przez MiGr
      Witam czy ktoś doradzi jaką pasze stosować dla kur niosek 23 tygodniowe 300 szt i ile dziennie podawać
    • Przez tomekmaschinen
      Witam!!

Od połowy września nieśność kur znacznie spadła ( na 100 kur dziennie miałem ok. 60 jaj, teraz z ledwością 30 szt) Nie wiem co jest tego przyczyną. Zakupiliśmy witaminy do wody, dostawały więcej kredy, kukurydzy, ale nie nastąpiła żadna poprawa. Wyczytaliśmy również, że powodem może być skrócenie się dnia. Więc sztucznie "przedłużamy" im dzień, ale nadal nic.

Co może być przyczyną takiego spadku ?? Na pewno nie jest to żadna choroba. Kury wyglądają na zdrowe, biegają, jędzą, zachowują się normalnie.

Prosimy o pomoc.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.