Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wojna456

Siewnik fiona znaczniki

Polecane posty

wojna456    1

Witam. Posiadam od niedawna siewnik Fiona 2m będe siał nim teraz na wiosnę pierwszy raz. Posiada on znaczniki mechaniczne. Chciałbym się dowiedzieć jak to podłączyć do ciągnika, aby należycie działało bo nie mam o tym pojęcia. Z góry dziękuje za odpowiedzi. :)

Elektro2015    41

a czasem nie działają na takiej zasadzie że jak podniesiesz siewnik to znaczniki same się przełączą

matias95    74

Znaczniki mechaniczne działają na zasadzie, że podnosząc siewnik jeden znacznik się opuszcza, a drugi podnosi. Po kolejnym podniesieniu pierwszy się podnosi, a drugi opuszcza itd itd. Ale żeby to działało, to trzeba podłączyć te znaczniki pod ciągnik i o to się kolega pyta.
Co do tematu, to też miałem takie znaczniki w poznaniaku, lecz nie były używane. Rok temu doszliśmy do wniosku, że przydałyby się, ale cały ten mechanizm do zmiany znaczników zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach. Zrobiliśmy sterowanie elektryczne i problem znikł. Teraz sterujesz znacznikami bez zabawy ze znacznikami jak musisz podnieść siewnik w jakimś celu na środku pola ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

wojna456    1

Mechanizm posiadam i wszystkie inny podzespoły też. Wszystko jest kompletne przy znacznikach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez pronarek
      mam pytanie jak zamontowac rozdzielacz hydrauliczny we władku i czy według was jest sens montowania masztu od widlaka na przód czy wytrzyma os itd.
      czekam na odpowiedzi mój tata mówi ze to spokojnie wypali.(i tak zaraz złożymy wniosek na tura do mtz ale jeszcze nie wiem jakiego wybrac)
    • Przez Henius91
      Witam. W mojej Omedze chciałbym zrobić znaczniki składane do pionu. wiem że potrzebuję 2 krótkie siłowniki, ale nie wiem jak to podłączyć żeby to działało. siałem siewnikiem Monosem i tam były takie znaczniki, ale zastosowany był zawór który trzeba było przy każdym przerzucaniu znaczników przełączyć. da się to jakoś prościej zrobić żeby nie trzeba było zakładać żadnych zaworów? jak to jest zrobione np. w Polonezach albo innych siewnikach z Unii? bo widziałem że w Polonezie nie ma zaworu.
    • Przez ziomek2169
      witam mam siewnik isarię 7000 sm i w tym roku bede pracował nim z agregatem eberhardt 253 aktywnym i nie wiem jak zrobić mechanizm przerzucania znaczników z ciągnika
      macie jakieś pomysły?
    • Przez KiQ
      Witam wszystkich. Niestety nie zanlazłem nic na forum (może źle szukalem) Chciał bym sie dowiedzieć opini od użytkowników siewników z tej firmy. Jak sie spisują redlice talerzowe itp
    • Przez rumci
      Witam
      Planuje zakup siewnika i zastanawiam sie czy wybrać Poznaniaka 420/3 czy Agro-masz SR 300
      Siewniki cenę mają podobną, wyposażenie też. Który z nich będzie lepszym wyborem???