Skocz do zawartości
Pietrekxd111

Kubota Seria m7151 Jak chodzi,Jakies awarie ? Opinie na jego temat

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kubota

Witam Zastanawiam sie na kupnem ciągnika marki Kubota seri m7 i chciał bym sie o nim cos dowiedzieć jak chodzi tip :)

podlach93    0

trudno powiedzieć raczej nie ma ich za dużo sprzedanych, parametry w tej chwili raczej zrównane z pozostałymi markami

Wiadomość z agroFakt.pl

podlach93    0

jak potrzebujesz nowej maszyny to oczywiste że coś kupisz, a z czym porównujesz? co jeszcze bierz pod uwagę

hubertuss    492

Na pewno będzie tańszy. Ceny kuboty m7 są z kosmosu. Na poziomie mf, jd i nie wiele taniej jak fendt.

Patryk1222    23

Kupisz sobie egzotyka to później będziesz zgrzytal zębami w przyszłości jak coś się zj**... a mechanika będzie trzeba targac z japoni... w przyszłości takiego fenda czy tam mf/jd itp będzie łatwiej sprzedać

podlach93    0

ta kubota m7 to już Europejczyk jak by nie patrzeć pod maską tylko słupek został japoński, więc myślę że z serwisem nie będzie problemu, puma już najprawdopodobniej też będzie 4 cylindrowa, w jednym i drugim dpf i scr no chyba że puma w starej normie ci się trafi. w tej chwili to chyba tylko cena gra role

MF675ursus    75

Co tp znaczy że Europejczyk? Transmisja i hydraulika nie są konstrukcją własną Kuboty?

mrjelon8420    4

Witam Zastanawiam sie na kupnem ciągnika marki Kubota seri m7 i chciał bym sie o nim cos dowiedzieć jak chodzi tip :)

Ciągniki z serii m7 jest to nowość i nie przepracowały na tyle abyśmy stwierdzili czy jest to traktor bezawaryjny. Przed zakupem ciągnika 

radziłbym wziąć pod lupę całą otoczkę serwisową i gwarancyjną. Jako klient Kuboty mogę tylko ostrzec że w tym temacie są ogromne schody. Przedstawiciele przed zakupem wychwalają maszyny Kuboty jako super bezawaryjne i oszczędne. Po pierwszych usterkach-a "kubotki" słyną z niedoróbek już na etapie konstrukcyjnym, sprawa kierowana jest przez serwis do Kuboty Polska gdzie raz usterka jest naprawiana po czym w tym samym miejscu z przyczyn złego zaprojektowania, w tym samym miejscu występuje ponownie problem a Kubota Poland wypina tyłek na klienta i mówi "tak musi być". Przed zakupem radzę  spojrzeć na obie opcje chłodnym okiem. :) 

PS:Co ciekawe firma Kubota działa podobnie na całym świecie Amerykanie już doświadczyli ich obsługi-warto zapoznać się z sporą liczbą opinii:https://www.consumer...ers/kubota.html 

mam na oku M7.151 Premium cena nie jest z kosmosu bo jest porównywalna z case ale miałem na testach case i Kubote 

i dla mnie lepiej spisał sie Kubota jeszcze rozważam kupno mccormick x7.680 cenowo wszystkie ciągniki są praktycznie takie same ale jak na razie Kubota wywarła dla mnie najlepsze wrażenie 

4 cylindry i 170km? w takiej mocy szukaj 6cyl a nie 4 bo ci opierdzieli paliwa tylo a roboty ch*j zrobi.

Się nie słuchaj dilerów jakie to oszczędne i jeszcze nie wiadomo jakie,żeby to jechało to będziesz musiał to garować cały czas a wszystko co jest wysilone długo nie chodzi.

podlach93    0

wobowiązującej normie to już chyba wszystkie w 4 cylindrach są przynajmniej sdf, cnh, agco

mrjelon8420    4

powiem tat teraz 6 cyl to rzadkość w 170 km z lepszych mark ciągników 

Np jakie marki? Bo obecnie próg 170 km w 4 cylindrach został podniesiony chyba jedynie przez Kubotę. U konkurencji jest to obecnie do około 130km. Jedynie fendt dochodzi do 165km. Ale jeśli szukasz ciągnika "do ciężkiej pracy" np orka poleciłbym 6 cyl. Taki ciągnik jest oczywiście dłuższy co wpłynie na większy udźwig i uciąg.

grzen    177

kolega ma racje 6 cylindrów to jest silnik .większa masa,ładniej pracuje,mniej wyżyłowany .a dlaczego case ci nie wchodzi ?

Rolnik551    1

Np jakie marki? Bo obecnie próg 170 km w 4 cylindrach został podniesiony chyba jedynie przez Kubotę. U konkurencji jest to obecnie do około 130km. Jedynie fendt dochodzi do 165km. Ale jeśli szukasz ciągnika "do ciężkiej pracy" np orka poleciłbym 6 cyl. Taki ciągnik jest oczywiście dłuższy co wpłynie na większy udźwig i uciąg.

Valtra 4 cyl. 170 albo 180km nie pamiętam dokładnie

romano82    4

Coś mi ucięło. Jeśli chodzi o silnik 6 cylindrowy to w przypadku gdy robimy remont to koszt 50% wyższy niż 4 cylindry. Co do spalania to jeśli silnik osiąga wcześnie wysoki moment obrotowy to spalanie podczas pracy nie powinno być wysokie. Właśnie to się liczy i żadne argumenty zapisane gwiazdkami nie zmienią tego

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez raf73
      Prosze opinie urzytkownikuw tego modelu
    • Przez kubaguzik
      co myslicie o marce kubota wasze wrazenia plusy i minusy tych ciagników
    • Przez czareczek85
      Użytkownicy Kubot ja do tej pory jeździłem na oryginalnych olejach najpierw od Repsola potem od Valvoline, teraz szukam zamiennika w rozsądnej cenie co polecicie?
    • Przez damian19321
      Witam, otóż pracuje na Kubocie m110gx-II i podczas zmieniania biegów, biegi strasznie mocno szarpią że ciągnik prawie że skacze ;/ , co jest bardzo uciążliwe i nie przyjemnie, czy to jest wina tej serii i to we wszystkich tak szarpie czy to jest wina mojego modelu i tylko mi tak szarpie jak głupi. czy będzie konieczność wezwania serwisu ? Ciągnik jak narazie pracuje z kosiarką bijakową do poboczy samasz 160 i oprócz kosiarki nic innego nie jest czepiane do ciągnika.
      Czy to moja wina że nie poprawnie zmieniam  biegi ?
    • Przez kewin123
      Jestem zainteresowany ciagnikiem kubota M100GX , i powiem szczerze ze troche martwi mnie to co podaja w danych technicznych tzn ze moment obrotowy ciagnika o mocy106 km wynosi tylko 346Nm .Dla porównania nh t5  110 o mocy 107 km ma 468Nm a jd 5r  o mocy100km -437Nm . To wydaje sie bardzo duża róznica ciekawe jak to przedkłada sie  na  prace, uciąg itp?mile widziana każda opinia