nuszka007

Renault Ares 556rx, przedni napęd awaria

Polecane posty

nuszka007    65

Witam, mam problem z Renault Ares556rx. Nie załącza się napęd, a świeci się kontrolka. Nim oddam go do mechanika chciałbym samodzielnie dojść o co chodzi jeśli to możliwe. Oleje i filtry po wymianie, po podlewarowaniu przodu można poprzez koła zakręcić wałem zarówno na włączonym jak i zgaszonym silniku. Frez na wale ok. Chciałbym zacząć od podstaw typu bezpieczniki i elektrozawory lecz nie wiem gdzie owe się znajdują. Nie ma też bezpiecznika i przekaźnika typowo od napędu. Pomożecie? Pisałem w innym temacie lecz bez odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Na zgaszonym powinien bezwarunkowo trzymać. Jak masz dłuższy czas zgaszony to wtedy spróbuj  zakręcić kołami jak się da i wałek wychodzący ze skrzyni będzie się kręcił, to na bank będzie coś ze sprzęgłem.  Bo zasada jest taka że ciśnienie oleju rozłącza sprzęgło a odcięcie (zanik) ciśnienia włącza sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Też właśnie się o to obawiam. Co tam mogło się popsuć? Naprawa może być kosztowna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Naprawa nie jest trudna i nie musi być bardzo kosztowna, o ile wystarczy wymiana tarczek i przekładek to zmieścisz się w kilku stówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Witam

Podłącze do tematu sprawę wymiany uszczelnienia piasty przedniego koła. Dodaję zdjęcia może się komuś przyda jak to wygląda. Wygląda że przedni napęd w renault 550 to carraro 20.19.  Mam też pytanie z jakim momentem powinny być dokręcane śruby mocujące to "koło talerzowe" (6 śrub 10,9) do piasty.

oś renault ares.jpg

piasta ares.jpg

przedni napęd ares.jpg

satelity ares.jpg

uszczelniacz piasty ares.jpg

uszczelniacz pisasty renault ares2.jpg

uszczelniacz pisaty renault ares.jpg

uszczelniacz renault ares napęd.jpg

WP_20181208_003.jpg

WP_20181208_004.jpg

WP_20181208_005.jpg

WP_20181208_009.jpg

WP_20181208_010.jpg

WP_20181208_011.jpg

WP_20181208_012.jpg

WP_20181208_013.jpg

WP_20181208_014.jpg

WP_20181208_016.jpg

WP_20181208_017.jpg

WP_20181208_018.jpg

WP_20181208_019.jpg

WP_20181208_022.jpg

WP_20181208_023.jpg

WP_20181208_024.jpg

WP_20181208_025.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Czy tarczki i przekładki znajdują sie w przednim moscie czy przy skrzyni ?

 

Edytowano przez Mareg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PassatVR6    4
Dnia 29.06.2022 o 22:46, Mareg napisał:

Czy tarczki i przekładki znajdują sie w przednim moscie czy przy skrzyni ?

 

Przy skrzyni,z przodu tylko mechanizm różnicowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

A zeby je zmienic trzeba spuszczac olej ze skrzyni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziokedar    0

Tak. Naprawa jest dość prosta. Jak to będziesz miał zdemontowane to możesz sprawdzić tulejkę i pierścienie na wałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez Damiano604
      Witam, mam problem z demontażem mokrego sprzęgła w Aresie 550 RX, mam zdjętą przednią pokrywę w której znajduje się pompa, następnie nie mogę wyciągnąć tego elementu na którym wokrół są śruby M10 oraz 3 szt. M8, z tego co wiem to tych M8 się nie odkręca. Może ktoś coś podpowie, z góry dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam. Ares z mechanicznym rewersem oraz skrzynią Quadrashift (4 półbiegi). 
       
       
    • Przez Kamilek1221
      Witam mam taki problem w renault ares 630rz ciągnik jak chodzi na wysokich obrotach i po odpuszczeniu gazu pompa hydrauliczna takjakby łapał gdzieś powietrze czy coś takiego głośno chodzi przez chwilę i zaraz przestaję co może być przyczyną tego 
    • Przez MarcinZetor8011
      Witam,kupiłem niedawno Renówkę i mam mały kłopot, nie wskazuje na tablicy rozdzielczej temperatury płynu chłodniczego silnika.Po przekręceniu zapłonu świecą i gasną wszystkie kontrolki(oprócz smarowania i ładowania na zgaszonym sil.)Pokazują się pełne słupki od paliwa i temperatury,ale po chwili wskazuje rzeczywisty stan paliwa a temperatury już nie pokazuje w ogóle,rozgrzałem go z 10min. i to samo,nie wskazuje.Płyn chłodniczy jest,bezpieczniki dobre,więc zostaje chyba tylko kwestia czujnika lub urwany przewód elektr.Ale gdzie on jest?Szukałem kilka razy,ale nie znalazłem,byłem u dalszego sąsiada,szukaliśmy u niego i też nic(tylko że on nie musi się martwić bo u niego wskazuje,jak dobrze pamiętam to minimum jedną kreskę). Proszę o pomoc.
    • Przez Kamilek1221
      Witam mam taki problem w renault ares 630rz ciągnik jak chodzi na wysokich obrotach i po odpuszczeniu gazu pompa hydrauliczna takjakby łapał gdzieś powietrze czy coś takiego głośno chodzi przez chwilę i zaraz przestaję co może być przyczyną tego 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj