Skocz do zawartości

Polecane posty

crystal169    5

Witam, od pewnego czasu w mojej ładowarce manitou mlt 735 lsu rocznik 2013 po rozgrzaniu jej w jeździe z przyczepą lub samą ładowarką przy skręcie kołami z przodu zaczyna coś strasznie trzeć, tak jak by metal o metal i to nie cicho. Z początku myślałem że krzyżaki ale nie. Nie wiem czy to przypadkiem nie będzie coś w moście. Dodam tylko że to jest tylko i wyłącznie po rozgrzaniu, na zimno tego nie ma. Może ktoś miał coś takiego to bardzo proszę o podzielenie się informacją. Z góry dziękuję.

Wiadomość z agroFakt.pl

JD1052    87

A jest tam most samoblokujacy lsd? U mnie w ciągniku było tak samo, na zimno ok. na ciepło przy skręcie tarło i skrzypiało bo olej tracił swoje właściwości i tarczki sie kleiły zbyt mocno, po wymianie oleju było ok.

kali2107    98

albo na ataku się zaciera. mogło być mało oleju i podkładki mosiężne poszły. lub była wada fabryczna

crystal169    5

JD1052, nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, wiem że jest raczej 4x4 cały czas chyba, ale czy on sam się blokuje czy nie to nie wiem, hmm, coś z tym olejem może być, muszę kupić i wymienić chociaż był wymieniany 150 mth temu, na przeglądzie, mimo wszystko wymienie sam jeszcze raz, dla pewności,

wilhelm    401

Znam podobny przypadek w Manitou, tylko że opisywane "skrzypienie" pojawiało się w trakcie hamowania. Wymiana tarczek rozwiązała problem, chociaż nowe nie różniły się grubością od oryginalnych...

Axial    9

A jest tam most samoblokujacy lsd? U mnie w ciągniku było tak samo, na zimno ok. na ciepło przy skręcie tarło i skrzypiało bo olej tracił swoje właściwości i tarczki sie kleiły zbyt mocno, po wymianie oleju było ok.

Nie znam tej  maszyny, ale również stawiam na LSD. Potrzebny specjalny olej lub dodatek do oleju.

Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

taivun    0

Piszesz że olej wymieniany 150 mth.temu,czy napewno był wymeniony na dobry?Znajomemu też trochę piszczało w rocznej manitou,przyjechał serwis wymienili olej i cisza.Pamiętaj tylko koniecznie olej z dodatkiem LD!

crystal169    5

No... olej wymieniony i faktycznie tak jak by tego już nie było, ale gdyby się coś jednak się pojawiło spowrotem to juz wtedy chyba tylko rozbieranie zostanie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• [[Template sdtools/front/widgets/sdToolsSimilarContent does not exist. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.