mateusz1122

budowa magazynu najtańszym kosztem pytanie!

Polecane posty

mateusz1122    15

Witam mysle nad budowa na siano magazynu wymiary 12x20 

i mam takie pytanie czy potrzeba plan i pozwolenie na takie cos.

Mam dojscie do starych slupow energetycznych ktore wkopalbym w ziemie i zrobil jak najtanszym kosztem 

bez betonowania.

Bo juz nie moge patrzec jak wiatr zdziera mi folie co roku ze sterty 

Wiecie mozne cos na ten temat?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Jak chcesz bez pozwolenia to moze być chyba jako wiata, i dać takie alo drzwi z plandeki wtedy się nikt nie przyczepi, a jak normalnie to chyba każdy budynek powyżej 30 m2 wymaga zezwolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

zezwolenie trzeba a z planem jak zalatwic sprawe?

 

Interesuje mnie tylko ze slupow energetycznych.

Wszystko pozatym odpada taki material mam do dyspozycji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Jestem w trakcie załatwiania pozwoleń na budynki, m.in wiate i powiedziała mi w gminie, że trzeba im chyba zgłosić, ja składałem wz więc i tak dopisałem to, w każdym razie wiem, że nie jest zdefiniowane co to jest wiata, więc nie obowiązuje, że 4m od granicy tylko mogę stawiać zaraz przy płocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Wiata do 50 m2 bez żadnych zgłoszeń . Tylko w jednym starostwie to tylko słupy i dach , a w innym bez jednej ściany - i przechodzi jako wiata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Od stycznia tego roku zmieniły się przepisy budowlane na temat właśnie takich małych budynków.niby uproszczenia do małych gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko nigdzie tego przepisu nie widać :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

240 m2 ale na zgłoszenie można zrobić tylko trzeba inaczej spojrzeć na sprawę. Chcesz tam składować siano, siano zjedzą byki i będzie obornik a skoro tak to nie potrzebujesz wiaty na siano tylko płyty obornikowej a na nie akurat limitu powierzchni nie ma (art. 29.1 ustęp 1b) i to dodatkowo zadaszonej bo przecież jak to mądrze piszą " w celu zapobieżenia wymywaniu związków biogennych można takie płyty wyposażać w zadaszenie". Po spełnieniu dodatkowych wymagań dotyczących lokalizacji i warunków technicznych o nieprzepuszczalności dna i ścian (folia?) starostwo nie miałoby podstaw wg mnie by Ci zabronić budowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez celeronik
      Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.
    • Przez mateusz1122
      Witam w fordzie 5610 zaczol mi sie lac olej z walu co idzie na przedni naped wydlubalem go i nie moge znalesc nigdzie simeringa 45x76x12 wie ktos moze skad wziosc taki?? pozdrawiam i pilnie czekam na odpowiedz
    • Przez mateusz1122
      Witam koledzy tak jak w temacie chcialbym wybrac prase do sianokiszonki slomy i siana. ja chcialbym kupic zmmiennokomorowa do 180cm bale a ojciec sie uwiol na stalokomorowa 120-120 i juz nie wiem wydaje mi sie ze najlepszaby byla zmmieno komorowa pasowala ale wszyscy chandlarze nagadali ojcu ze walcowe 120-120 sa najlepsze oczywiscie takie 120-120 maja do sprzedania ,wydaje mi sie ze balot slomy 120-120 to troche maly i bedzie ich pelno moze lepsze rozwiazanie byloby juz 150-120 tez stalokomorowa ale chyba baloty sianokiszonki beda za duze i ciezkie. a posiadamy w tej chwili 30 bydla ciagniki c328, mf255 i ford 5610 4x4 prosilbym o doradzenie tak zebym pokazal ojcu co tu napiszeszecie z gory dziekuje i pozdrawiam serdecznie
    • Przez mateusz1122
      Witam serdecznie szukam już od kilku tygodni kola do claas rollant 62 wymiar to 11.5 szerokosc opony, 80 wysokosc i felga 15.3 jest ona na 5 szpilek jak by ktos mial takia felge z opoNA w dobrych pieniadzach prosze o napisanie. OPONA TAKA http://images.iagro.pl/2012-06/407746933_middle.jpg
      pozdrawiam serdecznie
    • Przez mateusz1122
      witam posiadam mf 255 i nie dziala hydraulika wogole cisnienia nie daje a podnosnik porzadnie  podnosi , pod siedzeniem probowalem na wszystkie sposoby i nie daje cisnienia do rozdzielacza nawet wiecie moze co sie moglo stac? pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj