News
HeadBolt

Ursus C-355 wyciek oleju w okolicy tylnego koła, wodzika sprzęgła idącego do tyłu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
HeadBolt    0

Witam,

posiadam ciągnik Ursus C-355, stał on 2-3 lata nieużywany, ostatniego czasu chciałem go doprowadzić do sprawności do kilku prac polegających na ciągnięciu wozu, wymieniłem olej w silniku i przy pierwszej jeździe zauważyłem wyciek przy tylnym prawym kole, w miejscu gdzie wodzik sprzęgła wchodzi w obudowę. Wystarczy kilka razy w garażu pojeździć przód tył używając sprzęgła i olej cieknie, dość sporo. Od sprzęgła idzie jeden wodzik do przodu, a drugi do tyłu, kolega mi powiedział że ten tylni wysprzęgla wałek który jest z tyłu do kosiarki rotacyjnej itp. narazie nie zamierzam używać tego elementu więc pomyślałem że jak sam tylni odczepie od pedału to pomoże, ale mimo że ciągnik jeździ to olej nadal cieknie. Proszę o pomoc w diagnozie i określeniu ile pracy trzeba by było włożyć w naprawę, gdyż nie znam się za bardzo na ciągnikach.

Zdjęcie:

9b68ba5e7f2d5.jpg

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

koper88    35

Tę cięgła, które idą do tyłu są od hamulca ręcznego i jeśli wydobywa się stamtąd olej to prawdopodobnie uszczelniacze na polosiach do wymiany. Czyli pochwa ze zwolnica do zdjecia.

seweryn20    798

Kolegę zmień bo ci jakiś głupot naopowiadał.

Na fotce jest cięgno ręcznego a nie żaden wodzik i jak kolega wspomniał zwolnice do zdjęcia. 

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Wiadomość z agroFakt.pl

HeadBolt    0

Ok, to dzięki za pomoc, w takim razie będe się tym zajmował dopiero za jakiś czas jak go będe miał trochę więcej. Kolega też się nie zna na ciągnikach więc mu wybaczę.

Jednak co mnie niepokoiło to to że wyciek był dość spory można powiedzieć że rzygało a na podłodze była nieduża kałuża.

Pzdr.

Edytowano przez HeadBolt

koper88    35

Tam pewnie olej jest na poziomie tego otworu i jak duszy są ciągnikiem to się wylewa jak z miski. Zobacz też od razu czy w skrzyni i zwolnicach jest olej i radzę to naprawić jak najszybciej bo można sobie tylko większych kosztów narobić jeśli coś padnie z powodu braku oleju.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TheEnd
      Cześć, skrzynie zrobiłem teraz czas na most. Most ze skrzynią rozdzielony i nie wiem jak się dobrać do wałka ataku i jego łożysk, ma luz wzdłużny około 4 mm i boczny też spory. Czytałem sporo i już nie wiem w którą stronę to ma wyjść, czy do mostu czy do skrzyni? 
      pozdrawiam
    • Przez krzysiek1988
      Witam.
      Mam problem z wymianą tulei napędu pompy hydraulicznej w moim c360. W starej tulei wyłamane są 3 zęby, więc czas na wymianę. Po wyciągnięciu 2 wałka wom (os strony tyłu ciągnika), a następnie odkręceniu pokrywy i wypchnięciu wałka 1 (długi w skrzyni) do przodu udało się wyjąć starą tuleje. Jednak nowa jest ok 2-3 milimetrów dłuższa i nie chce mi za cholerę wejść. Szlifowania raczej nie wchodzi w grę bo to rzeźba zbyt duża. Mam taki pomysł: zdejmę łożyska z wałka 1 wom, następnie zdejmę tryb w skrzynie i przesunę wałek o kilka cm w stronę silnika.  To zrobi mi brakujące miejsce żeby włożyć tuleje. Następnie założę tryb w skrzyni, wysunę wałek 1 do przodu i założę łożysko i zabezpieczenie. Tuleja będzie na swoim miejsce. Zostaje założenie wałka 2 wom i poskręcanie. Dobrze kombinuję ?? Mogę napotkać jakieś trudności ? tryb wałka wom 1 ma jakieś widełki czy coś w tym stylu ?
    • Przez kiken
      Witam od kilku dni próbuję  ustalić czym fabrycznie zastąpiono korpus pośredni łożyska wałka WOM w  c 360 3P   po 1990 roku  w ciągnikach w których zastosowano nowy typ zaczepu transportowego jak na zdjęciu , zmieniono również obudowę łożyska będę wdzięczny za info. czy takie coś jest do nabycia i pod jaką nazwą pozdrawiam
    • Przez Maciek90
      W moim C-360 mam problem z blokadą. A mianowicie jak obraca mi się jedno koło i wcisnę blokadę to czuję tylko że coś tam przeskakuje a drugie koło dalej stoi. Tak samo jest kiedy wcisnę najpierw sprzegło i potem blokadę, dalej kręci tylko jedno koło. Słyszałem już wiele o tym że blokady w C-360 są bardzo nie udane i często się psują. Jak to jest z nimi naprawdę i na czym polega ewentualna ich naprawa?
    • Przez szymon360
      sprzedam koła 9.5 32. w bardzo dobrym stanie kompletne z gwiazdami. Były przy Ursusie c 4011. Więcej info wiadomością

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.