Polecane posty

Witam. Panowie potrzebuję szybkiej pomocy . Czas goni , dzisiaj miałem wykonać Orkę ale niestety moja 30`stka mnie zaskoczyła . Gdy podnoszę pług ( lub też inne narzedzie ) ponad połowę wysokości urywa się ucho od ramienia podnośnika mocujące cięgno regulacyjne łaczone z płozą . za każdym razem gdy pospawam je na nowo to urywa się ponownie . Potrzebuję szybkiej pomocy co jest przyczyną i jak z tym postąpić ponieważ gonią terminy :/ Liczę na pomoc . Załączam jeszcze foto aby było łatwiej odkryć o co mi dokładnie chodzi . Z gory dziekuje za pomoc :) 

 

P.S

Zdj. nie jest mojego autorstwa ani mojego ciagnika lecz zaznaczyłem na nim z którym elementem mam problem .

post-102446-0-74361100-1490135077_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

jak koledzy wyżej naciąg na podniesionej maszynie gdyż podczas podnoszenia on siemka szczę naciągane i dlatego może obrywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

Ciulowo spawasz.idz do kogos kto ci to dobrze pospawa.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

w 360 jest tak samo i w jelonku też tak mam kiedys skręciłem pług na dole to na pierwszej dziurze bolec od zawieszania pługa pekł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor22    61

Widocznie mocowanie łańcucha nie jest w jednej osi z cięgnem. Na dole wydaje się być luźno a z coraz wyższa wysokością ciągno zbliża się do koła. A że z drugiej strony go trzyma to coś musi puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Następny z komputerem do C330 podchodzi.
Zamiast zakładać durny zasmiecajacy forum temat trzeba by wczesniej dobrze się przyjrzeć co gdzie się blokuje ,ale po co lepiej do w internet i swoja nimoc pokazywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226 - takie posty jak twój zasmiecają forum . Niestety po podpięciu laptopa do złącza diagnostyki w 30`stce nic mi nie wykazała dlatego lece na forum ... -.-

 

 

 

Panowie dziękuję za dużą ilość pomocnych postów , niestety problem jest że nawet po maksymalnym rozkreceniu śrub ucho urywa się gdy podnosi się na max . Nie rozumiem co się stało bo przed pierwszym wyrwaniem nic takiego sie nie działo i mogłem bezproblemowo podnosić . Hmm wiem że napina się cięgno (śruba rzymska ) lecz coś musi być nie tak skoro jej brakuje i się urywa . Mi już naprawdę brakuje pomysłów . Liczę na was panowie . Jeszcze pytanie , na który otwór w plozach powinny być założone cięgna ? Może tu jest problem , próbowałem juz zarówno na dolnym jak i na górnym lecz dodam że zdażyło sie mi skrzywić płozy i może tu jest nasz "pies pogrzebany " ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Tu każdy ma szklaną kulę przecież i Ci powie, co się dzieje. K..., tak trudno podejść do tego ciapka i obserwować, co się dzieje przy podnoszeniu? Akurat kolega wyżej ma 100% racji.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Załóż belkę i weź rękoma podnoś i poczujesz kiedy stawia coś opór i patrzeć co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej . Panowie wiem co stawia opór = cięgna (śruby rzymskie ) . Lecz nie wiem co jest przyczyną że stawiają opór nawet gdy są rozkręcone na max. Problem pojawił się z dnia na dzien  Brak mi pomysłów dlatego przyszedłem z tym tutaj . Chyba forum jest po to by szukać i otrzymywac Pomoc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolega @rolnik1973 ma w 100% racje a cięgna mają być założone na górne dziury w płozach - pewnie jak podpinałeś laptopa to nie miałeś belki założonej i dlatego błędu nie pokazało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor22    61

mocowanie śruby musi być mniej więcej w osi z osią sworznia mocujacego ciegno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pipi595    0

Sprawdź czy ci na frezie przy górnym ramieniu nie przeskoczyło i może podnosi wyżej niż zwykle. Tak z opisu to trudno komukolwiek coś doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiedz najpierw co kombinowałeś z otworami w tych półksiężycach przy zwolnicach ? B) Ale w jaki sposób stawiają opór rozkręcone ? To bez sensu , albo Ja nie łapię ? :o   Mocowanie łańcuchów ma być w jednej linii z mocowaniem cięgieł i nic się nie ma prawa napinać i urywać . 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Co do przeskoczenia na frezach przy górnym ramieniu to nie możliwe bo by wszystkie frezy pościnało, a co za tym idzie nie podnosił by wyżej tylko niżej.

A ta blacha co jest przykręcona do zwolnicy do której zapinacz łańcuchy nie jest czasem przestawiona na otworach, nikt tam nic nie kombinował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1564

Taki kumaty ze pewnie sam przestawił na frezah żeby wyżej podnosił a teraz nie wie co się stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Samo przestawienie na frezach nie powodowałoby urywania . Wydaje Mi się że w powiększeniu , w półksiężycu jest jeszcze jeden otwór i pewno tam coś pokombinowane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    540

Jak to ucho było by dobrze pospawane to pompa by miałczała a strzelały na przemian łańcuchy z śrubami w zwolnicach/pochwach ale że jest pewnie posmarkane to i się urywa co chwila przy byle czym. Zdjęcie tego i miejsca gdzie się urywa ucho i będzie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie problem rozwiązany . Wymieniłem cięgna na nowe , pospawałem ucho , nowe cięgna założyłem na górny otwór w płozach  i jest dobrze , cóż może winowajca było to że jedno cięgno było starego pierwszego typu zaś drugie już trochę nowsze . Dziękuję wszystkim za chęci pomocy   :)  

Edytowano przez KamilModrzejewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cięgna z pewnością nie były tu winowajcą . B)  Skąd dwa otwory w "płozach" ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że prawie wszystkie 30`stki mają 2 otwory . Ważne że udało się uporać z problemem . Moja 30`stka kryje wiele dziwnych rozwiązań gdyż kupiłem ją od Handlarza i wiadomo jak to jest ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez daniel20v
      Witam. Mam parę pytań odnośnie podnośnika w moim IHC.
       
      Interesuje mnie ta dźwignia od tempa podnoszenia (prawa górna), domyślam się że chodzi o to że odpowiada ona za szybkość podnoszenia, u mnie niestety nie ma reakcji na nią (czy odpowiada za coś innego a ja błędnie podejrzewam ?)
       
      Dwa to problem z podnoszeniem. Są dwie dźwignie, pierwsza od strony błotnika to poziom opadania / podnoszenia drugą to natomiast standardowa dźwignia od podnośnika do ustalenia  uniesienia wysokości ramion . Problem w tym że u mnie ona nie zostaje w wymaganym położeniu , a zawsze opada maxa (stąd ta blaszka tam dokręcona by się trzymał na górze ).
      Pytanie teraz co mogło ulec uszkodzeniu że ona się nie zatrzymuje w wymaganej pozycji ? 
       
      Na chwilę obecną by mieć wymagana pozycję podnośnika postanowiłem te dwie dźwignie połączyć i tak oto dwoma dźwigniami steruje na raz w wachlarzu od skrajnie dolnego poziomu do maxymalnie uniesionego . Pytanie tylko czy tak może być ? Czy nic się nie zepsuje w dźwigni która ustala ograniczenie odpadania i unoszenia gdy będę nią cały czas robił ?
       

    • Przez tedek2
      Witam. Mam kolejny problem. Wolno dzialajacy podnośnik, tur oraz hydtaulika zewnetrzna. Olej zalany fusha stou 10w30 filtry oba zmienione. Cisnienie na turze 180. Co moze byc przyczyna? 
    • Przez marioc14
      Witam
      Jakiś czas temu zaczął wyciekać mi olej spod zaworu rozdzielczego ( ten pod siedzeniem) więc wymontowalem go I wymieniłem te nieszczęsne uszczelnienie ale po zamontowaniu zauważyłem że podnośnik nie ma siły podnosić cięższych maszyn sprawdziłem ciśnienie na pompie poprzez podpięcie manometry z tylu na kiper daje 15Mp ale po puszczeni dźwigni szybko spada ciśnienie z manometru tak jakby coś gdzieś przypuszczalo co może być przyczyną? Dodam że pionową rurkę z uszczelnieniami wymieniłem jakieś sugestie co może być przyczyną?
       
    • Przez Piotr2211
      Witam mam problem w ciągu mtz 82 chodzi o siłownik podnośnika w którym Niedziala powrót(wychodzi a nie wraca) jaka moze byc przyczyna ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj