Zaloguj się, aby obserwować  
Pawel423

Kredyty preferencyjne 2009

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel423    0

Tak jak w temacie, ruszyły w końcu u was kredyty?? Piszcie z kąt jesteście.


MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

u mnie jeszcze niema a barzo by sie przydały na zakupy.

jestem z województwa lubelskiego powiat bialski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dani221    1

panowie ale te kredyty to żadna rewelacja jak na preferencyjny 3% + mprowizja 2,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo99    1

U mnie też jeszcze nic nie ma, może dopiero na początku kwietnia.

Łódzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

U nas w banku BGŻ w Brodnicy (woj. Kujawsko-Pomorskie) juz wszystko jest. Kazali przyjsc w tym tygodniu i juz złożyc papiery o kredyt. A oprocentowanie to nie 3% tylko 2% a co do prowizji to jeszcze nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel423    0

3,5% to były w lutym, ale potem zatwierdzili ustawę na 2% i po kilku dniach wstrzymali i te na 3,5% do czasu podpisania aneksu z ARiMR, Sawicki mówił że mieli je podpisać w ubiegły piątek ale nic niema... :)


MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Ta wierzcie politykom-słuchajcie mediów -idzcie na wybory.Jakby ktoś zapomniał -TU JEST POLSKA-kraj który nie miał i niema szczęścia do miłościwie nam panujących,więc kogo takie rzeczy dziwią? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel423    0

W końcu są... Niedługo będą nowe maszynki

:blink: :D


MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Może i będą,ale nie dla producentów zbóż szczególnie ozimych.Przykład własny pszenica ozima 3 złote 75groszy kredytu suszowego z ha,morga pyrek-4000 złotych -gdzie logika?Nawet areał nie nadbija:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
panowie ale te kredyty to żadna rewelacja jak na preferencyjny 3% + mprowizja 2,5%

 

 

Może to i żadna rewelacje, ale lepiej wziąć taki kredyt na ciągnik niż tak jak niektórzy robią na PROW że biorą kredyt na całą sumę inwestycji np tak jak jeden rolnik w mojej okolicy wziął 600tys na 9% na 15 lat,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mishells    0

tak ale. nie starsze niż 5 lat;)

Tomaszów Lubelski(lubelskie) już kredyt udzielają, ja biorę znaczy tato w BGŻ od stycznia załatwiany ;/ ale już niedługo będzie Zetork 8441 :)))

 

edit:

 

witam kredyt już jest w BGŻ we wtorek 28 kwietnia będę miał zetorka 8441;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0
Może to i żadna rewelacje, ale lepiej wziąć taki kredyt na ciągnik niż tak jak niektórzy robią na PROW że biorą kredyt na całą sumę inwestycji np tak jak jeden rolnik w mojej okolicy wziął 600tys na 9% na 15 lat,

Jednak na prow lepiej jest mimo rozłożenia kredytu nawet na 10 lat obliczałem tak na szybko przed chwileczką.Ponad 40 procent taniej wychodzi na prow przy zwrocie 60 procentowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

witam czy wiecie cos na temat kredytow z doplatami arimr na rok 2010 bo slyszalem ze niema ich juz byc w banku mi tak powiedzieli ale mowili ze tak slysza co rok a jakos zawsze byly, chce kupic w styczniu 4.5ha i potrzebuje tani kredyt na ok 10 lat mam 25 lat wiec dla mlodych rolnikow bym sie zalapal gdyby byly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kredyty będą ale zgodnie z dyrektywą zakup gruntów będzie mógł stanowić maksymalnie 10% wartości inwestycji, zatem kredytów preferencyjnych na zakup gruntów w obecnym kształcie w przyszłym roku już nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Czyli tak na chlopski rozum ja to rozumie tak jesli dla przykladu wezme 100 tys to tylko za 10 tys moge kupic grunty za reszte cos innego? Czy chodzi o to ze z puli pieniedzy przeznaczonej na dofinansowanie kredytow tylko 10% bedzie na grunty jesli sie zalapie jako jeden z pierwszych to bede sobie mogl nakupic pola za np 100tys???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

planuje zakup gruntów rolnych w innym województwie tylko mam problem z finansowaniem tej inwestycji, otóż mój bank spółdzielczy nie chce się tym zająć a inny bank może nie zdążyć z rozpatrzeniem wniosku przed styczniem (a mój uczyni to szybkości) problem jest tej natury, iż grunty (oddalone o ponad 300km) muszą podlegać rokrocznej kontroli a mój bank wolałby tego uniknąć, nie wiem teraz czy negocjować z nimi czy też poszukać miejscowego bądź sieciowego banku, wskażcie mi proszę jakie zauważacie rozwiązania w takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Witam. Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z kredytami preferencyjnymi na rok 2010? Interesuje mnie kredyt na budowę obory.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ja też przyłączam się do zapytania na jakie oprocentowanie będą te kredyty i jaka prowizja

kredyt na zakup pola a czy są jakieś inne warunki dla młodych rolników??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj