Polecane posty

Majki512    0

Witam,

mam problem z podłączeniem hydraulicznym,

kupiłem siewnik ze znacznikami hydraulicznymi gdzie na obsługę ich potrzebne są 2 gniazda,

potrzebuje jeszcze jedno gniazdo do podłączenia hydropaku a mój ursus 1204 posiada niestety tylko 2 gniazda.

Ma ktoś pomysł jak to mądrze podłączyć?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majki512    0

Dodam że hydropak jest na siłownikach jednostronnego działania a znaczniki na siłownikach dwustronnego działania

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majki512    0

Ale zwykły rozdzielacz załatwi sprawę tylko i wyłącznie znaczników natomiast przez rozdzielacz nie opuszczę hydropaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przez  rozdzielacz nie opuścisz  hydropaku :o ? a  przez  co  wszyscy  opuszczają? 

a  to  dlaczego nie ? ja jakoś  opuszczam  bez  problemu.


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majki512    0

Ale tam pójdzie ciśnienie jak będę chciał opuścić hydropak,

poza tym siewnik będzie na sztywno połączony z agregatem a chciałbym żeby pracował sobie luźno na wolnym spływie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

wyjście ze znakami zapytania musisz przez trójnik połączyć z wyjściem z rozdzielacza bo jak zaślepisz to niepotrzebnie będziesz obciążał pompę. Możesz też kupić rozdzielacz z sekcją nurnikową i do hydropaku będziesz miał tylko jedno wyjście. decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tak. Wystarczy rozdzielacz z sekcją pływającą i możesz swobodnie opuszczać siłownik jedno i dwustronnego działania.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal8011    51

Jeśli do znaczników idą dwa przewody a do hydropaku jeden to fabryczny rozdzielacz w ursusie jest w stanie to obsłużyć. Wystarczy dołożyć jedno gniazdo podłączone równolegle do zasilania głównego cylindra w korpusie podnośnika, które będzie zasilać hydropak. Tylko w tym wypadku nie da się podnosić zestawu bez uniesienia siewnika.

Edytowano przez michal8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

albo znak zapytania podłączyc na wolny spływ,

 

zamiast rozdzielacza wystarczy zawór trój dzielny na zasilaniu  koszt dużo mniejszy niz caly dodatkowy rozdzielacz ,ale wszystko zalezy czy siewnik skladasz na uwrociach ,bo to może byc uciążliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majki512    0

składam na uwrociach, zamontuję rozdzielacz hydrauliczny 2 sekcyjny z 1 sekcją pływającą na stałe i będę miał 4 wyjścia,

dziękuję wszystkim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj