Skocz do zawartości
TheMariko12

Nieużytek na gruncie rolnym, porośnięty samosiewem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TheMariko12    409

Witam

Mam pewien problem,

Otóż, mam działkę około 2 ha, która kwalifikuje się jako grunty rolne z możliwością zabudowy, ale ze względu że nikt tego nie uprawiał ponad 15 lat, zostało to już porośnięte samosiejką, głównie sosna i brzoza. Problem polega na tym, że chcę zostawić to jako grunty rolne, a nie jako las, a jakiś czas temu , gmina lub inna instytucja z tym powiązana część tej działki o powierzchni około 80 ar przerobiła w las( najstarsze drzewa wiekowo , coś koło 20 lat), czy w tym przypadku, muszę usunąć te drzewa tam gdzie mam jeszcze grunty rolne, czy odwoływać się gdzieś, żeby nie przerabiali mi to w las. ????

Patryk1222    23
Napisano (edytowany)

zapytaj w geodezji(starostwo powiatowe) co masz tam na wypisach z rejestru gruntu i co możesz z tym ewentualnie zrobić (zmienić) gmina opiera się na tym i z tego nalicza podatek leśny/rolny.
Od siebie dodam że do armir mozesz złożyć na dotacje po wcześniejszym wykarczowaniu tego lasku.

Edytowano przez Patryk1222

ZELKOW    77

z tego co wiem nie ma problemu z karczowaniem lasu by przywrócić uprawę rolną na działce

Wiadomość z agroFakt.pl

TheMariko12    409

Byłem w gminie i w starostwie i póki co jeszcze ten kawałek jest jako grunty rolne, ale podejrzewam ,że za jakiś czas jak  znów będą oglądać pola to resztę też przerobią w las, jak tamte 80 arów.

maroon    63

Póki co to  możesz to spokojnie wyciąć  aby przywrócić ziemię  do użytkowania rolniczego Jedyne co może ograniczyć tą wycinkę to na drzewach nie może być gniazd oraz to żeby działka nie znajdowała się na obszarze chronionego krajobrazu 

TheMariko12    409

Tzn, nie zależy mi na ścince bo mogę zaczekać jeszcze z 10-20 lat i wtedy to będą ładne okazy do ścięcia, a teraz to wszystko jeszcze młode jest, moim problemem jest to żeby nie przerobili mi tego w las.

maroon    63

Nie licz na to że za te 10-20 lat ktoś ci wyda zezwolenie na wycinkę tego w pień Chcesz odzyskać grunt to tnij teraz dopóki jest taka możliwość Chcesz mieć drzewo to lepiej gdy ci przekształcą to na las i wtedy jest łatwiej o wycinkę większej ilości grubych drzew 

romek6340    203

Jeżeli poczekasz to przy kolejnej aktualizacji gruntów mogą to zakwalifikować jako las. Tutaj wiele nie zdziałasz

TheMariko12    409

Rozumiem,

Dobrze podjadę do gminy a później znów do starostwa i do wydziału geodezji i dowiem się na 100 % jak wygląda ta sytuacja, bo niestety w naszym państwie urzędnik nic nie wie, i tylko odsyła z wydziału do wydziału, porażka. -_-

Dzięki za info

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się