Skocz do zawartości
News
einsztain

Renault Ares 620RZ Problem z wspomaganiem i sprzęgłem

Polecane posty

einsztain    0

Witam, mam problem z aresem 620rz, a mianowicie podczas maksymalnego skętu kołami przestaje działać sprzęgło, ciągnik nie chce ruszyć pomimo włączonego biegu. Wspomaganie również trochę ciężko pracuje a po dodaniu gazu pracuje o wiele lepiej ale mimo to nadal istnieje problem z sprzęgłem. Czy ktoś już miał taki problem i wie co mogło się wydarzyć? 

mariusz(ZDUN)    191

Pompa na pewno ale bez pełnej diagnostyki układów w ciemno bym jej nie wymieniał bo wywalisz kasę w błoto.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Wiadomość z agroFakt.pl

mariusz(ZDUN)    191

Pompa to nie tylko ciśnienie, poszukaj dobrego mechanika  uwierz będzie taniej niż wymieniać na pałę.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

mariusz(ZDUN)    191

To przejrzyj moją galerię zobaczysz co robimy i zapraszam na pewno ci to zrobię.

Mechanika Rolnicza.

einsztain    0

Pompa podaje 220 bar na podnośnik, było 165 bar, niestety problem nie ustał, nadal podczas maxymalnego skretu kołami przestaje jeździć. Orbitrol sprawdzony na sto procent sprawny. Na mechaników już wydałem 8tyś więcej nie wydam... Panowie podpowiedzcie co jest przyczyną. 

mariusz(ZDUN)    191

A od kiedy to się płaci za niewykonaną usługę i nie żąda się gwarancji? skoro wydałeś 8 tyś i nadal nie jeździ to bogaty gość jesteś widzę. Ja jak robię to daje gwarancje na wykonanie i to już jest mój problem jak to zrobię żeby było dobrze....

Mechanika Rolnicza.

einsztain    0

dobra dobra. trzech mechaników już go miało a transport kosztuje. Nikt za darmo nie wozi, oleje też trzeba kupić i tak dalej...

ptaszyna    139

Przynajmniej powinni Ci powiedzieć co robili, lub co próbowali naprawić.Wg. mnie przyczyny bym szukał w orbitrolu, bo z orbitrola idzie zasilanie na magistralę niskiego ciśnienia. Jak przy max. skręcie masz zanik niskiego ciśnienia (nie jedzie) to wynika że w orbi jest coś nie tak że zamiast przekierowywać olej na powrót może go wstrzymuje. Warto by się wpiąć w obwód niskiego ciś. i sprawdzić czy jest zanik ciś. (jak wyżej pisałem), gdy tak będzie to wina orbi.

Po za tym pompa jest dwu sekcyjna i powinieneś zmierzyć obydwa obwody.

Edytowano przez ptaszyna

Uziu92    1870

dokładnie, jak go jakiś druciarz sprawdzał, albo olal temat to jest jak jest

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

mariusz(ZDUN)    191

W taki sposób to raczej ty szybko nim nie pojeździsz.

Mechanika Rolnicza.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arto96
      Witam. Czy w Proximie 85 Plus jest jakaś regulacja sprzęgła ? Objaw jest taki, że sprzęgło zaczyna ciągnąć. Po wciśnięciu sprzęgła, zaczyna powoli się toczyć do przodu jakby dobrze nie wysprzęglał. Pompka i wysprzęglik pracują poprawnie, wycieków nie widać. Szukałem klapki ale nigdzie nie widać dostępu do sprzęgła.
    • Przez smartfon
      Cześć chłopaki ,
      problem mam taki , że postanowiłem wymienić pompę hydrauliczną w c 360 bo praktycznie nie podnosił , ale po zdjęciu pompy na rurce którą idzie olej do rozdzielacza zauważyłem małe pęknięcia więc najlepiej ją wymienić . Kwestia jak się do niej zabrać bo zdaje się , że jest wciskana lub wprasowywana i nie mam pojęcia jak się pozbyć starej , a co ważniejsze jak wstawić nową bez uszkodzenia . 
      Pozdrówka
    • Przez wabrzek
      Wiatam mam Emke 2011 r. Program naprawczy na zawór hydrauliki jest zrobiony ale na bzyczenie pompy nie miało to wpływu. Czy ktoś wie jak wyciszyć ten dźwięk. Modele po 2012 maja cicho w kabinie a przed liftem masakra. 
    • Przez wabrzek
      Wiatam mam Emke 2011 r. Program naprawczy na zawór hydrauliki jest zrobiony ale na bzyczenie pompy nie miało to wpływu. Czy ktoś wie jak wyciszyć ten dźwięk. Modele po 2012 maja cicho w kabinie a przed liftem masakra. 
    • Przez Mati_claas86
      Witam. Koledzy mam pytanie zdemątowałem sprzęgło i wyjołem tarczę  i czy teraz trzeba je regulować czy można złożyć tak jak było?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.