Zaloguj się, aby obserwować  
zetor11441

John Deere z Wielkiej Brytani

Polecane posty

zetor11441    1

Witam, w sobote wybralismy się obejrzeć tego jd z linku, oferta wydaje się byc dość korzystna gdyż w tej cenie w polsce to ledwo mam comforta a tu premium z niewielkim przebiegiem, na miejscu jak oglądaliśmy ciagnik to zobaczyłem że miał kilka zadrapań, wybite lewe drzwi. Właśiciel twierdził że ciągnikjestz sewisu, ale co on tam robił i czemu z niewielkim przebiegiem trafił do polski, dodam jescze że facet miał kilka jd z podbonym przebiegiem. Może ktos wie czemu te traktory maja mały przebieg i trafiaja do polski?


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Być może kradzione. Ostatnio był artykuł w gazecie że kradli w Angli i sprzedawali właśnie tanio z małym przebiegiem.


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

uszkodzenia mołgy powstać w transporcie.

sprawdzcie papiery i poproście o dane poprzedniego właściciela - czasem idzie go łatwo odnaleźć i będziesz wiedział czy kradzione czy nie - to nie PL - tam wiele spraw jest prostszych.

poza tym pytanie - czy był rejestrowany w UK i czy sprzedawca ma kwit lub kopie wyrejestrowania z krajem docelowym PL wpisanym na tym kwicie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

tzn. rejestracje miał z uk, właściciel mówił że w jd polska idzie sprawdzić całą historie ciągnika wraz z interwencjami serwisu,ale wtemacie chodzi mi oto czy jak go czasami kupie i niebede miał z nim problemów bo np w uk nie moglisobie np z czyms poradzić to go wypchneli dio polski a tam (bez urazy) jakis bamber go łyknie, a tak pozatym tobardzo dziwnie sie czulem przy tym ciagniku tak jakbycos mnie od niego odpychalo.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

też byłem u tego gościa i mówił że tam odliczają jakoś od podatku i co roku zmieniają. Miał też kiedyś 6420 z 2000 mtg ale był prawie ideał i co chwila ma inne sprowadza.A pytałeś się o tylni zaczep pneumatykę i obciążniki.Mi też mówił że z serwisu z angli. Ale są tak umyte że normalnie jak nówki.Na allegro jest kilka firm co właśnie z tam tąd ściągają maszyny i też z takim przebiegiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Wg mnie powinno być wszystko ok, cena jest poprostu atrakcyjna a nie zaniżona, to wszystko :)

skoro gość wystawia na allegro to napewno z ciągnikami jest wszystko ok, chyba nie był by taki głupi żeby odrazu wystawiać ogłoszenie...(z całym szacunkiem dla tego handlarza)

 

kubus@ też ostatnio czytałem o kradzionych ciągnikach (chyba nawet we FAKCIE pisało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

jeżeli ciągnik miał zbitą szybę albo coś podobnego ,to gość wziął odszkodowanie i nie chce mu się robić i sprzedaje , ja w tamtym roku tak kupiłem rozsiewacz Sulky do nawozu 2,5 tony w pełnej opcji. spadł gościowi z przyczepy zarysował się w paru miejscach i tyle reszta nówka po prostu a dałem aby3000 eur


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

tak jak Koledzy piszą- pracowałem w Szkocji, maszyna max 5 lat i zabiera firma która sprzedaje do Polski i Rosji. wymiana po 3-4 tys godzin to normalka, tylko wierzcie mi te maszynki tam nie odpoczywają... szefo dokłada parę groszy i jest nówka.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Pneumatyki w UK raczej nie ma. Hamulce jesli to chyba hydrauliczne tam były Na 5 JD którymi jeździłem żaden nie miał pneumatyki.

 

A to że je wyprzedają - zależy od firmy - jedni tłuką sprzęty po 10 lat a inni wyprzedają po 4000-5000 MTG i kupują nówki. Zakup z tego ostatniego źródła oznacza jednak że sprzęt naprawdę wypracował swoje - tak jest np z tym opryskiwaczem co wstawiłem do galerii-wykorzystany na maxa ale to firma usługowa a raczej rolnicy użytkujący sprzęt wspólnie.

 

Czy coś w takim JD może być spartolone - nie wiem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie chciałbm być złośliwy Nikita-ale co można jeszcze spartolić w złomie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałbm być złośliwy Nikita-ale co można jeszcze spartolić w złomie ?:)

ciągnik z 319 Mth potwierdzone serwisem z 2008r to złom??niewiesz człowieku co piszesz.to extra maszyna.a że używana to tak jak po pokazach u nas sprzedaja.niektóre maja po500 natłuczone po pokazach u nas w polsce.duzo tansza maszyna i jak papiery oki itd to niema sie nad czym zastanawiac.za cene comforta wybłaganego u nas kupic mozna takiego premiumka .poco przepłacać oby. każdy miał takiego "złoma"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

przecież @jaro sam ma JD, to niby dlaczego nie może twierdzic, że to złom??? :) :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Pioter-polecam jednak uważniejszą lekturę :)-chociaż z drugiej strony rozumiem że jako posiadacz MF-a często owego słówka "złom"używasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@jaro czytam na bieżąco tamten wątek :) MF'a dawno od złoma nie wyzywałem, ale dziś "złom" był chyba najmilszym słowem jakim określiłem swojego bardzo starego PC'a, chyba go zaraz prze okno wyrzucę :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ha !-czyli jednak kiedyś tam wyzywałeś ? :)

Chyba lepiej jednak wyrzucić ileś tam programów niż za okno i zdefragmentować dysk zamiast peceta ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to, to była rutyna raz w miesiącu :) teraz już nawet odpalic nie chce...ale nie o tym temat... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

ech panowie - nie załapaliście i nie czytacie całego forum - to ja nazywam ciągniki marki JD złomem :)

jaro pił do mnie :)

 

a co do sprzętu z UK - jak pisałem, różnie bywa - trafisz dobrą sztukę to i pojezdzisz długo ale też i możesz trafić na zajechanego trupa do remontu kapitalnego który bedzie w idealnym stanie wizualnym (i nie będzie malowany).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

w uk podobno traktory mocno rdzewieją bo dużo opadów i jeśli pracują przy nabrzeżach to tam dodatkowo działa sól tak słyszałem od kilku osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ENDRIUROL
      Witam
      Pacjent John Deere 66 20
      Bezpieczniki za siedzeniem
      Znikły mi plusy na radio radio nie działa który bezpiecznik jest od plusa radia.
      Czy ma ktoś schemat bezpieczników od 20 wersji będę wdzięczny
    • Przez Kasa997
      Witam mam taki problem wyskakuje mi błąd d1A co z tym zrobić??
    • Przez Jaca303
      Witam mam taki problem. John Deere 1850 na kolumnie kierowniczej ciśnienia oleju zrzuca simering ten  na górze kolumny na walku kierowniczym. Kolumna Nowa bo na starej był ten sam objawy. Co może być przyczyną?
    • Przez AdrianAndrzejewski
      Witam Panowie mam pewien problem z ogrzewaniem w John deere 7530 premium.Jelonek wyposazony jest w climatronic po przestawieniu na cieple powietrze np 26C ciagnik nie grzeje.Temperatura silnika nie przekracza 75c przejechalem traktorem 25 km i to byla max temperatura .Teraz Pytanko co moze byc winne Termostat ? .daje obrazek tylko na nim wylaczona jest dmuchawa ale po wlaczeniu i tak mimo 26.5 leci caly czas zimne powietrze:(.Jest to moj pierwszy pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc

    • Przez rbtm
      Witam! Muszę kupić 4 wtryski do 6100. Na allegro i w sklepach jest tego sporo. Pytanie czy warto pchać się w zamienniki czy lepiej oryginał? A jeśli zamiennik to jakiej firmy? Różnica w cenie ogromna. Druga sprawa to jak rozpoznać oryginał ? Wybite są jakieś znaczki, napisy, numery? Nie chcę się sugerować wyjętymi z ciągnika bo nie wiadomo czy już nie były wymieniane. 
      Pozdrawiam!

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj