Polecane posty

Jaro106    0

Witam 

Zakupiłem miesiąc temu ciągnik Same Leone 75  75km 4 cyl. 4x4 chłodzony powietrzem, czy ma może ktoś taki Ciągnik chciał bym uzyskać trochę informacji na temat tej maszyny ponieważ mam problem z pompą hydrauliczną podnośnika mianowicie jak podnoszę na maxa pług ważący 560 kg słychać jakieś pukanie jak się nie mylę te odgłosy są z pompy/? jeśli miał ktoś taki przypadek proszę o info.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Pompa jak stuka to już się dawno urwała raczej napęd pomy się rozpada.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro106    0

Ale pompa normalnie podnosi objawy takiego stukania są gdy podniosę na maxa do góry pług, jak by się urwała to by chyba w ogóle nie podnosila nawet na pusto?

Orientujesz się jaka jest w tym modelu pompa? Mam zamiar się zabrać za demontaż podnośnika żeby dostać się do pompy. 

Znalazłem coś takiego ciekawe czy będzie pasowała : https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/POMPA-HYDRAULICZNA-DO-CIAGNIKA-I-MASZYN-SAME/10984

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

przeczytaj jeszcze raz i zrozum aluzje napisałem ci że pompa stukać nie może tylko stuka napęd a skoro stuka jak podniesiesz do samej góry to podnośnik jest źle ustawiony i pompa się nie wyłącza.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro106    0

dzięki za wytłumaczenie :))) więc rozumiem ze regulacja podnosnika/pompy i będzie ok czy czeka mnie grubsza sprawa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Na to pytanie już ci nie odpowiem musisz sam to ustalić.


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro106    0

jeszcze mam problem ze skrzynią 8/4 biegów nie wiem czy ten typ tak ma ? :) ale nie mogę zmienić biegu w czasie jazdy , na postoju wszystkie biegi płynnie wchodzą nie ma problemu ale jak jadę i chcę zmienić to zaczyna zgrzytać :) i nie chcę na siłę wrzucić biegu bo jeszcze roz.. skrzynie. dodam że w tym ciągniku są tak jak by dwa sprzęgła nożne i obok wajcha ale to chyba do wałka wom nie jestem pewien.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj