Skocz do zawartości
zacx18

DF Agroplus 100 Nie wyłącza przedniego napędu

Polecane posty

zacx18    1

Witam po przeszukaniu  forum nie znalazłem takiego problemu  , więc  założyłem ten temat ponieważ mam usterkę w ciągniku  a mianowicie nie wyłącza się przedni napęd. Dodam że po naciśnięciu przycisku od załączania/wyłączania napędu słychać charakterystyczny odgłos pracy elektrozaworu więc obstawiam że z punktu elektryki jest ok . Z góry dziękuje za sugestie i odpowiedzi.

zacx18    1

Dzięki za odpowiedz postaram się w najbliższym czasie sprawdzić ten elektrozawór. Poza tym jego lokalizacja jest  patrząc  od tyły przy prawym tylnym kole  w tym rozdzielaczu czy gdzieś indziej ?  Z tego co słyszałem występuje w tym ciągniku sprzęgło kłowe (chyba że się mylę)  czy jest taka możliwość że sprzęgło się zacisnęło i dlatego nie rozłącza?

Wiadomość z agroFakt.pl

zacx18    1

Problem rozwiązany elektrozawór był  ok przyczyną było chyba zaciśnięte sprzęgło od załączania  napędu pomogła próba wyłączenia napędu podczas hamowania silnikiem

zacx18    1

Niestety problem nie ustąpił znów nie rozłącza przedniego napędu czy ktoś wie co to za przyczyna ? Elektrozawór sprawny  był nawet zamieniony z tym od blokady i blokadę załącza i wyłącza . 

usieq96    1

Wejdź pod ciągnik i odkręć osłony wału i sprawdź czy się nie rozpiął. Czasami zabezpieczenie wypadnie i się tak dzieje. 

"zacx18 odpisał na temat który obserwujesz "DF Agroplus 100 Nie wyłącza przedniego napędu".
Mechanik stwierdzil pogiete tarcze sprzegla napedu."

dziwne rzeczy się tutaj dzieją

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się