Skocz do zawartości
Kamil11Agriculture

Jakie udoskonalenia do Ursus c-385?

Polecane posty

Witam serdecznie :) Z końcem wiosny planujemy zrobić remont wizualny naszej osiemdziesiątce , jednak oprócz lakieru myślę że fajnie by było dać jakieś nowe udoskonalenia które poprawią wygodę pracy i wygląd :D Jeżeli ktoś chce się podzielić swoją wiedzą lub zwykłym pomysłem napisz tutaj ! :P Ja na razie pomyślałem sobie nad wyciszeniem kabiny , obiciem błotników i coś przydałoby się zrobić z dachem , może jakaś półka na radio i wentylator (gruby dach nie wchodzi w grę z powodu wysokości wjazdu z tyłu stodoły ;) )

jahooo    458

Wspomaganie na orbitrol, haki CBM, fotel pneumatyczny, gniazda euro do hydrauliki z wolnym spływem i zbieraniem oleju (tzw suche, żeby nie kapało po ciągniku).  To chyba wszystko co przychodzi mi do głowy.

bears    170

Ja polecam namalować płomienie na masce, w kabinie dołożyć duży przycisk z napisem "N O S" i dołożyć chlapacze z przodu kół. Ja po takich modyfikacjach zauważyłem że ciągnik zaczął jakoś inaczej chodzić i myślę że mu przybyło z 10 kM

Edytowano przez bears

Wiadomość z agroFakt.pl

Nikita_Bennet    118

Wspomaganie na orbitrol, haki CBM, fotel pneumatyczny, gniazda euro do hydrauliki z wolnym spływem i zbieraniem oleju (tzw suche, żeby nie kapało po ciągniku).  To chyba wszystko co przychodzi mi do głowy.

Pneumtayka 2obwodowa do hamulców do tego jeszcze jakaś szybkozłączka do pistoletu aby przedmuchać np chłodnice.

Czasem warto wstawić grzałkę w blok silnika (kiedyś używałem jak robił ciągnik zimą, teraz już mniej).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tyj123
      Temat dotyczący ogólnych pytań w sprawie jakiegokolwiek remontu Ursusa C-360 i pochodnych
    • Przez dzik82lysy
      ILe może kosztować remont kapitalny do DF 4 cyl np. AGROTRON 4.85 .Wiadomo jak się kupi taką maszynę to nie jest nówka.Różnie to bywa.Takowa maszyna może wymagać remontu.W jakich granicach on może się mieścić???
      AA i jeszcze czy te ciągniki są wadliwe??
    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.

Co mi możecie doradzić w tej sytuacji

z góry dziękuje
    • Przez Bartek2997
      Witam
      Dzisiaj odebrałem swój ciągnik od mechanika który zrobił mi generalny remont silnika. W trakcie remontu okazało się że tarcza sprzęłowa ma już tylko 9mm więc zgodziłem sie na wymianę. Dzisiaj okazało się że przy włączaniu biegu słychać lekki zgrzyt a sprzęło jest odpowietrzone,na starej tarczy problem nie występował tylko pokazał się zaraz po jej wymianie.
      Co to może być? Czy po wymianie tarczy coś trzeba coś regulować o czym mógł zapomnieć mechanik?
    • Przez DawidFalkowski
      Witam! Mam zamiar przeprowadzić remont mojego ferdka 1007 z silnikiem AT4.236 93km z tego co czytałem wynika że jest to bliźniaczy silnik co A4.248 różni się wymiarami tuleji i tłoków i tutaj moje pytanie czy warto przystosować mój blok pod większe tuleje pojemność by wzrosła o jakieś 200ccm więc nie dużo a moc powinna wzrosnąć do ilu? Ziemie mam dosyć ciężkie i 4 skiby zagonowe ledwo ciągnie na glinie a chciałbym mieć troszkę wiecej mocy. Warto zrobić takie coś . Dzieki za wszystkie odpowiedzi

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.