Zaloguj się, aby obserwować  
Filipo

Valtra na 15 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kat    113

Czemu ten temat służy? Bo jak na moje niczemu. Po co był założony? Żeby sie pokazać na forum? Czy faktycznie jesteś aż takim marzycielem? To tak jak by ktoś założył temat czy na 60ha kupić JD 300KM... No trochę bez sensu :) .

 

Nie neguje ambicji. Ale jak zobaczyłem ten temat to myślałem że może na tych 15 ha masz jakieś uprawy warzyw, sady.... Coś z czego są większe zyski. Ale z 15 ha słabszej ziemi siejąc zboża nie będziesz wstanie spłacić tak drogiego ciągnika. Koledzy wyżej dobrze radzą żeby lepiej szukać ziemi do kupienia :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Najlepszym sposobem było by i gospodarzyć na 15 ha i pracować w jakieś firmie, 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku i sobie w ten sposób dorabiać, i zawsze pieniądze by były... w sezonach prac polowych brać urlop, a nawet bez urlopu można się śmiało wyrobić, trzeba tylko chcieć i uparcie dążyć do celu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Eeeeeee tam, mój sąsiadma coś koło 15-20 ha, i sobie kupił nową proxe 8441 :) , ja mam ponad 30, i nie myśle o nowym ciągniku. U tamtego sąsiada jest inna sytuacja, sprzedał dom jeden, co dostał w spadku czy coś, i było na połowe ciągnika, druga połowa z uni i ciągnik jest :lol: Po drugie ma pracującą żona ma stałą pracę, są rodzice na rencie. To co się zastanawiać, co z tego że przy normalnych dochodach ten ciągnik u niego będzie się zwracał 30 lat :) Dla mnie to takie inwestycje mijają się z celem, lepiej zainwestować w coś co przynosi zyski, jak np. w moim przypadku bydowa jakiejś obory tak na 30 - 50 krów, albo kupno kawałka ziemi, co przy dzisiejszych cenach mija się z celem. Bo kupująć ciągnik robimy to samo co kiedyś starą C-360, tylko w lepszym komforcie. Inwestują dobrze w coś co przyniesie nam w przyszłości zyski, można kupić sobie tai sam ciągnik, ale w dalszym terminie, a np. obora będzie nadal przynosiała nam dalej zyski, i będzie można pomyśleć o jakimś innym sprzęcie typu jakaś ładowarka teleskopowa, lub kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

tylko,że obora tak samo jak ciągnik poprawia nam komfort pracy. A czy ktoś woli robic lepszym ciągnikiem czy w lepszej oborze to jego sprawa. Mając lepszy sprzęt można świadczyć usługi. Jeżeli go stać to niech sobie taki kupi. To wszystko zależy od profilu produkcji, Ja np mam ok80 sztuk bydła mięsnego i 45ha ziemi głównie łąki to znaczy , że powinien mi wystarczyć ciągnik ok 80 km ,ale jak bym chciał prasę z nożąmi to okaże się, że i 120 może być mało. Nie można mówić, że coś jest bez sensu bo wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań danego gospodarstwa. A ziemię w tych czasach to chyba tak jak na zachodzie lepiej jest dzierżawić niż zaciągać kredyt na jej kupno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

A co ja mam powiedzieć?

Gospodarstwo zadłużone, dziadki dali 4 córkom sporą kwotę pieniężną i materialne rzeczy w formie np. materiały budowlane w posagu z gospodarstwa, rodzice z niego się utrzymują, dopiero za 2 lata mogą przejść na rente strukturalną, ja obecnie jako bezrobotny na zasiłku.

Wszystko szlak trafia, a zamiast gospodarstwo się rozwijać to się cofa w rozwoju...

proxima musi poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lop16    0

Wez sobie Bielarusa lub ursuska ale valtre na 15 h to zły pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Mi się wydaje po przeczytaniu tych postów że to jakiś młody sam niewiedzący człowiek czego chce człowiek najpierw Valtra potem pronar potem remont a potem nic. Ja powiem tak niech sobie kupi jakiegoś 385 i spoko mu starczy maszyny od 60 od biedy zapnie i pojedzie. Na Valtrze nie ma co liczyć przy takim gospodarstwie bo zaciągnie kredyt i zostanie z gołą d*pą gdy nie podoła (nie skreślam cię może dasz rade ale ja bym nie ryzykował) Na taki areał 385 byłby jak znalazł a kupisz nówkę za 20tyś i ci długo posłuży. Chyba że masz ciężki teren górki to 385a. Ja kupiłem sobie ursusa 1014 w sumie pola mam 7ha dla niektórych jest to śmieszne ale c 330 nie dawał sobie rady górki mam nieziemskie a 1014 sobie radzi tam super. Kiedyś zoranie 1ha na tych górach zajmowało mi 2 dni a teraz sam nie wiem kiedy wjadę na pole i już koniec. Musisz się tez liczyć z tym że jeśli kupisz ciągnik silniejszy to musisz kupić i maszyny bo nie zapniesz pługa 2skibowego od ciapka do 100konnego ciągnika. Ja mam ten sam problem ale powoli kompletuje park jest ciężko ale trzeba walczyć i się nie poddawać. Myślę nad zwiększeniem areału ale domy rosną jak po deszczu i będzie ciężko ale myślę że te 30ha uda mi się dziabnąć. Dodam że też marze o Valtrze ten ciągnik ma dusze ale trzeba na niego mieć porządna kasę a nawet na 30ha nie ma szans na taki ciągnik pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No i serwis zachodnich ciągników też ciągnie po kieszeni czasami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

skad wy wiecie ze on bierze kredyt na ta Valtre? moze ma pieniądze swoje a nie zaraz sie zadłużać braliście pod uwage taką propozycje i przeciez ta Valtra bedzie małej mocy :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

No ja bym nie bawił sie w Valtre na 15 Ha ;] ale najlepiej kupiłbyś coś większego z przedziału 80-100km może to za dużo na ten areał,ale jak np.sie rozwiniesz do 25 ha to bedzie idealnie ;]

Tu masz ciekawe propozcyje (mi przynajmniej sie podoba ;])

URSUS 914 1987r 1900MTG STAN BDB IMPORT (793499106) - Aukcje internetowe Allegro

Zetor 7340 97r krajowy od nowoĹci (801085903) - Aukcje internetowe Allegro

ZETOR 8245 szybka skrzynia ( tak jak 914 ) (804733170) - Aukcje internetowe Allegro

MTZ BELARUS 820 nowy,faktura --OKAZJA--!!!!!!!!! (800820481) - Aukcje internetowe Allegro


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Co do 2-iego ciągnika w poście, to dobry wybór, reszta za bardzo nie, bo trudno to sprzedać. Teraz najchodliwesze w zbyciu są c330, c360 i zetory 5011-7340, a jest tak dlatego, że rolnika na większym areale prędzej będzie stać na nowy ciągnik niż tego na małym. Mówię tak dlatego, że niedaleko mnie gościu po miesiącu sprzedał c360 1983rok za 15tys, a ja nie mogę sprzedać zetora 8145 1990rok z turem za 45000zł, ani u1224 za 42000zł.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chomik    19

Co do 2-iego ciągnika w poście, to dobry wybór, reszta za bardzo nie, bo trudno to sprzedać. Teraz najchodliwesze w zbyciu są c330, c360 i zetory 5011-7340, a jest tak dlatego, że rolnika na większym areale prędzej będzie stać na nowy ciągnik niż tego na małym. Mówię tak dlatego, że niedaleko mnie gościu po miesiącu sprzedał c360 1983rok za 15tys, a ja nie mogę sprzedać zetora 8145 1990rok z turem za 45000zł, ani u1224 za 42000zł.

dla mnie wszystkie wydaja sie solidne ;]


Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Miałem już rożne ciągnik, więc wiem jak to z nimi jest, z resztą punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :P


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ja bym na miejscu autora tematu wyremontował obecnie posiadane ciągniki, założył kabiny nowe takie z błotnikami odrazu obite skajem, lakier i wogle , my tak mieliśmy zrobionego MF255, i dwie C360 za dawniejszych czasów, nie było nas wtedy stać na nowe ciągniki to wyremontowaliśmy to co było ( oprócz tego jeszcze mielismy C385, 1212 i 1204) i po remoncie całkiem inne maszyny, nieco polepszony komfort i dużo polepszony wygląd, a potem te ciągniki sprzedaliśmy bez problemy bo każdy widział lakier, kabine i pokupywaliśmy nowe po pewnym czasie, powoli spokojnie, nie pchaliśmy się wtedy dawniej z motyką na słońce, dopiero ostatnio jak pola doszło to kupiliśmy 4 nowe ciągniki. Wyremontuj sobie 60tke i 30tke i czekaj na lepsze czasy, może będzie lepiej, może ziemia potanieje różnie to bywa, nie wiadomo co będzie po roku 2013 jak będzie wyglądać nowy budżet UE.

Sąsiad u nas ma tam 15 czy 20 ha i robi zetorem 8011 i 3p i daje radę, ale w obu zrobił silniki, blacharkę bo wie że tymi maszynami będzie musiał długo jeszcze pracować bo nieprędko będzie go stać na coś lepszego, niewiadomo co dzieci będą robić to on nie pcha się w inwestycje i spokojnie żyje, jeszcze siostrzeniec mu nieraz poorze i posieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja bym w C-360 nie pakwoał kasy na ulepszanie bo to i tak wyć będzie i tak i w Valtre też nie pakuj tylko np: C-360 sprzedac i Zetor 7245 kupić:P czy tam jakiś MTZ 82. Masz traktor z przodem i za przystępną cene i jeżeli czaisz ise na Valtre no to by napewno stac było na ten jeden z wymienionych przeze mnie ciagników


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

też dobra opcja kupić jakiegoś zetora 7011,7211,7045,7245

Mocy więcej jak w C360 ale komfort o wiele lepszy, taki przejściowy ciągnik do valtry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej93    2

Ja posiadam ok 25 ha ziemi i posiadam 451, MF255 i c-330 i nie narzekam... Myślałem o kuonie nowego ciągnika ale nie wypaliło... Zakupiłem Prase belującą i szmbiarkę... Na twoim miejscu kupiłbym używanego zetora i jakiś sprzęt do niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

My obrabiamy 50ha i usługi nie raz zetorem 8245 oraz c330 i da się. Jak nie miałem zetora to wszystko 330 robiła i jakoś się wyrabialiśmy tylko fakt faktem że siedzieliśmy po 15 godzin na polu przez 4 dni z rzędu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez maniek0987
      Poszukuje opini o skrzyni direct, czy jest ona wytrzymała? Mało jest opini w internecie na temat tych skrzyń. Może lepiej sobie ja odpuścić i brać versu? 
    • Przez robert1226
      Witam wszystkich użytkowników tego modelu , piszcie swoje uwagi  spostrzeżenia o opinie .
    • Przez Sławomir111
      Dzień dobry Mam problem z Valtrą 6850 hi wyświetla mi błąd h 118 i nie podnosi tylni podnośnik . Kable są całe i mają prąd. Nie moge znaleźć przyczyny,  proszę o pomoc 
       
       
    • Przez Adam35
      Witam, przychodzę z problem podczas postoju kontrolka temperatury oleju w skrzyni świeci się a podczas jazdy miga, oraz kontrolka stopu miga cały czas niezależnie czy na zaciągniętym ręczny czy nie przed tem migala tylko na pozycji P a po wrzucenie rewersem kierunku gasła. Obstawiam że oznacza to jakiś bład lecz nie mam dostępu do instrukcji. Pacjent valtra c110

    • Przez dominik96
      Witam, 
      podpowie ktoś, gdzie szukać przyczyny Valtra t174E, wywala dwa błędy 6010 02 03 i 6010 10 03. Nie można załączyć WOM.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj