witek

Jaki był Wasz pierwszy ciagnik w gospodarstwie?

Polecane posty

360P    4

W gospodarstwie wujka pierwszym ciagnikiem byl C-328, ale został sprzedany daawno temu. Nie pamietam daty. Pozniej przyszedl C-360 3P, i jest do dzis tyle ze jest na zwolnieniu chorobowym :P Roku produkcji nie pamietam ale na gosp. przydszedl w 85'.


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Pierwszy ciagnik do gospodarstwa(jak i na cala gmine) przyprowadzil moj dziadek byl nie niezniszczalny Usrsus C330 rocznikcos z lat 70. oczywiscie ciagnik nowka


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
u mnie był pierwszy niejaki zetor 25 dziadek mi opowiadał szkoda że go już nie mam

mi dziadek tez mowil ze to byl jego pierwszy traktor, kupil go wspolnie z 3 bracmi, ale po 2 latach kupil drugiego samodzielnie, no i od wtedy sie posypalo :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

mój dziadek opowiadał mi że miał jako pierwszego ,lanza buldoga, później zetor 25, a ojciec kupił ursusa c-360 :lol: za jeden plon czarnych porzeczek, wtedy to był najsilniejszy traktor we wsi :P , ja osobiście jeszcze nie mam swojego pierwszego traktora :) ale może wkrótce...

Edytowano przez Arturo
ort + lit

Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

moj dziadek pierwszy ciagnik jaki posiadal to byl ursus c330 teraz to tylko dach po nim zostal gdzieś w garazu lezy, potem 360 ktora jest do tej pory i to jest moj rodzynek hihi no i 2812 ale to juz ojciec kupil


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
riki    1

mój pierwszy to ,,ciapek,, po ojcu potem zmieniłem ma ''360 3p; od 2 lat mam zetora 5245 spoko traktorek :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

4011 czy jakoś tak spoko był ciągniczek i jeszcze śmiga ale już nie u mnie


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frost    0

u mnie pierwszy ciągnik to był ursus c-355 nie pamiętam z którego roku i pracuje do dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz22    2

czesc u mnie pierwszy byl c 330 1978 rok jest do dzis ale pracuje tylko w drobnych robotach a i z sentymentu go nie sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

c328 ale zostal sprzedany goralom ;) najwiekszy bamber z wioski wujka mial chyba nawet dwa "BOMBAJE" czarny ma racje, zawsze wujek mi to opowiadal o tym cylindrze ze byl jak wiaro i jeszcze na stalowych kołach heeh chcialbym takiego zobaczyc i tego "land bulldoga" czy jak to sie tam pisze. moze macie fotki tych traktorkow bylbym wdzieczny


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

u mnie pierwszym był c 330 z 76

potem mf 255 z 88

 

chodzą do tej pory


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra11441    109

W naszym gospodarstwie pierwszy ciągnik to ursus C4011 z 1968roku. Pracuje do tej pory. Przez 10 lat pracował sam na 30ha. Później był T25, później zetor 5211 i 7211, które zostały sprzedane, później był jeszcze ursus 912 też go sprzedaliśmy no a jeszcze później kupiliśmy zetora 7211 (jest do tej pory) no i teraz zetor 11441 forterra. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

Mi ojciec mówił, że najpierw był Lanz Buldog, potem zetor 25, lecz oba ciągniczki zostały niestety sprzedane, a potem dopiero zetory 5211 i 7745 i na końcu Ursus 1634 ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekzet    78

u nas pierwszym "ciagnikiem" byl koń ktory sie nazywał kasztan :);):););):) , naped na 4x4, moc 1km

a pierwszym koniem mechanicznym był c 330 z 1976r, mamy go od nowości B) do dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

1- pare koni ;) z opowiadań ok 17

2- lanz b i c 45

3- zetor super

a później to ursusy, mtz, i pronar


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
u nas pierwszym "ciagnikiem" byl koń ktory sie nazywał kasztan :);):););):) , naped na 4x4, moc 1km

a pierwszym koniem mechanicznym był c 330 z 1976r, mamy go od nowości B) do dzis

 

 

O jaki miał kolory i jak Ci się sprawuje ?? Jakie przebiegi i wogule ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

4011 podobno sypiałem w nim (17 lat temu)... twardy jestem ;)


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj