witek

Jaki był Wasz pierwszy ciagnik w gospodarstwie?

Polecane posty

Gość dominik55   
Gość dominik55

U mnie C-330M z 87 a w gospodarstwie jest już od 90roku. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil95    0

U mnie T-25a od 92r i sluzy do dzis na 15ha jako jedyny w gospodarstwie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaguar235    5

u nas C-4011 z 1968 roku zakupiony z SKR w 1972 roku chodzi do dziś głównie z TUR-em 3 sekcyjnym ale miejmy nadzieję że w tym roku zostanie zastąpiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaasz    2

U mnie jak u Jaguara. C 4011. To była dopiero maszyna. Uciąg miała za***isty. Rocznik nieznany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ojciec mi opowiadał że jak kupił 40 to ludzie przychodzili oglądać i mówili że taki wielki ciągnik to nie na gospodarza 3 skibami to za szybko się będzie orać ciągnik ciężki to ziemię ubije i będzie wiosną lgnął w polu :P ale nie ma się co dziwić jak na wsi nikt średniego ursusa nie miał tylko c325,28 i zetory k25 ;) ale jak wozili buraki do cukrowni i inni ciapkami nie mogli z pola wyjechać a 40 wyjechała i jeszcze innych wyciągała to w tedy zdanie zmienili :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek676    18

u mnie od 73 roku chyba do dnia dzisiejszego pracuje ciapek :] maszyna wg mnie najlepsza na gospordastwo jakie posiadam. I choc nie ma wspomagania, radia i klimy to go kocham :] a jak "pyrta" na 6 to jestem wniebowziety:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek1693    44

U mnie na początku lat 80 dziadek z ojcem zrobili ciągnik SAM z silnikiem Deutza miał 7 albo 10 km

następnie w 1986 został kupiony nawy silnik Andoria S-15 i ciągnik został całkiem przebudowany ale niestety został sprzedany pod koniec 2009 roku i zastąpił go stary Zetor T-25k z 1958 roku


Zetor Power !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

U mnie pierwsza była 30 w 1972r i o ile się nie myle był to pierwszy ciągnik na wsi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

U mnie był w 75 C-4011 w 89 c330m i inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karpiu    0

U nas na początku był stary traktor jeszcze 1975 roku a póżniej mieliśmy ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c308    4

w 1977 władimirec t-25


c330ic330m na 8 ha starczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na samym dziadek miał C330 z 1971 który pracuje do dziś

Edytowano przez lamborghini105

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

SAM w latach 60 kupiony przez dziadka

potem był c-328 bodajze kupiony w 67r też przez dziadka

pozniej w 82r tato kupiłc 360-3p do tej pory pracuje w gospodarstwie

89r t-25 A2 do tej pory jeszcze go mam

w 93r kupilismy mtz 80 z 87r z kóła rolniczego jeszcze sie trzyma lecz juz po wymianie kabiny na nowa i zrobienia wspomagania

w 98 sprowadzilismy z niemiec Fergusona 188 z turem sprzedany w 2007

2007 zakup nowego belarusa 820 z turem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Zetor 7011, zakupiony w kwietniu 1982 i pracuje do dziś :)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj