witek

Jaki był Wasz pierwszy ciagnik w gospodarstwie?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pierwszy to był bodajże Zetor K25 kupiony przez dziadka, od tamtego czasu NH jest 10 ciągnikiem w gosp.

 

K25 pojawił się na początku lat 60' w gosp. dziadka, zaś ojczulka pierwszym ciągnikiem była "trzydziestka" do spółki z bratem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

u mnie pierwszy był ursus c-330. dopiero od końca 2009 roku towarzyszy ciapkowi zefir 85 ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

u mnie było kilka ciągników ale z opowiadań dziadka to pierwszym był Zetor k25 potem ursus C-328 a potem to już tylko większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ursus C-360 - nowy, prosto ze składnicy z Siedlec, pojawił się na wiosnę 1985 r.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrick    0

Mojego dziadka pierwszym ciągnikiem był Zetor k-25 i mamy go do dzisiaj jako drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas pierwszy był i jest nadal Władimirec T25A (był kupiony już jako 3 letni), później była osiemdziesiątka która była 4 lata a później była wymieniona na 1614 i w tym roku kupiliśmy jeszcze C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym traktorem (kupionym prez mojego dziadka był) Ursus C-45 potem Zetor 25k i kupiny w latach 80 Ursus C-4011 i pracuje do dziś na 1h gospodarstwie (oczywiście jest jedynym traktorem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

c-330 :)

 

posiadamy u siebie wszystkie ciągniki od samego początku jakie u nas były :)

 

może nie są z przeznaczeniem do ciężkich prac, ale mój tata jest pasjonatem i kocha te ciągniki :)

 

zresztą ja też zacząłem :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

pierwszy jakiś zetor mały i stary ale nie pamiętam jaki bo mnie jeszcze na świecie nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

C45 i były takie dwa tylko że nie w jednym czasie, później majorek i c-328 i następnie 2x c-330 i tak do dnia dzisiejszego ciągników trochę jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2795x    1

U mnie pierwszym ciągnikiem był Ursus c-330 kupiony został w latach 70 :)


Sprzedam przyczepkę gospodarczą. Proszę pisać na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Z tego co opowiadają dziadki to jakoś w latach 70 zwieźli nowiótką piędziesiątke :) chyba C-350 ma oznaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie najpierw był ursus c45 z silnikiem s320, później 2 zetory k25 w 1975 był kupiony ursus c 4011 który jest do dziś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATUS2    3

c-328 z 1962r.. Już jej nie mam ale chodzi do dziś.. :lol:

Edytowano przez MATUS2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes91    0

U nas pierwszy był w latach 60 zetor 25k ,zastąpił go Zetor 3011 który jest u nas do dziś.Następna była okazyjnie kupiona 4011 ,stała w krzakach w opłakanym stanie,następnie naprawiona i pracowała do 1995r kiedy to kupiliśmy zetora 7211.I to wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

T25A2 a potem C-360


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

U mnie około 1975 pierwszy był Władymirec T-25, ale ja go nawet nie pamiętam, potem jeszcze 5 innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj