Skocz do zawartości
Kwiatek0071

Gnojowica na zboże

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kwiatek0071    12

Chciałbym się dowiedzieć czy warto wylewać gnojowice na zboże?W jakich dawkach? Jaką prędkością trzeba jeździć? Czy za duża dawka nie zaszkodzi zbożu?

PRIMO    318

Na jakie zboże i jaka gnojowica bydlęca czy świńska ?

mlody43    14

pod korzeń śmiało, inaczej nie ryzykuje bo można spalić - lepiej na łąkę polać :)

Wiadomość z agroFakt.pl

michael31    4

Tylko pod korzeń można, w naszym kraju są takie mądre przepisy że nie można stosować gnojowicy na zboża pogłównie

PRIMO    318

U nas gościu leje na listek i jakoś nie widzę przypaleń więc można śmiało lać a przepisy no cóż 

wojtal24    206

ja lalek kiedyś gnojowice ma liście na pszenżyto tylko przed samym deszczem praktycznie już jak zaczynało padac żeby deszcz zmyl

ZETOR TEAM

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez kubatedi
      Cześć  Forumowicze
      Mam jedno pytanko do was drodzy koledzy :-) Co sądzicie żeby dać na żyto ozime w marcu odmiana ( Dańkowskie diamnet ) 100kg polifoski 6+100kg salmagu to wymieszać a na drugą dawkę 150 kg saletrzaku  ? Oraz jeszcze jedno pytanko polećcie mi jakąś dobra mieszaninę środków na owo żyto a mianowicie chodzi mi o jakiś herbicyd do poprawy jesiennego zabiegu gdzie zastosowany był boxer  800 ec do tego jakiś  fungicyd  także antywylegacz i chciałbym  odrazu tam dodać nawozy dolistne Jakie środki polecacie do takiej mieszaniny żeby przyniosły super efekt Dzięki za każdą propozycje i trzymajcie się ciepło
      Narazicho
    • Przez rami
      witam może któś stosował te nawozy dolistne jak działają i czy jest sens je  zastosowac 
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez grzesiek260885
      Witam . Czy ktoś z was stosował nawóz o nazwie dasomag ? Proszę o opinię i czy warto go stosować ,z góry dziękuję