Skocz do zawartości
News
sokratis9

Nadanie bykowi papierów na reproduktora

Polecane posty

sokratis9    0

Witam, chciałem zapytać jaka jest procedura aby mojemu bykowi wyrobić papiery na reproduktora, do kogo trzeba się zgłosić co jest potrzebne itd...  W którym roku można się starać aby byczek dostał papiery na rozpłodowy.

Edytowano przez sokratis9

czarny1211    8

Podłączam sie do tematu - zamierzam kupić rocznego byka Limousine z hodowli pod oceną i kryć nim moje krowy mleczne.

Gdzie mam się zgłosic aby zrobic mu papiery reproduktora, jaki koszt?

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piszczu
      Czy są osoby na tym forum którzy chowaja bydło opsowe bez mamek,tylko kupuja cielaki i tylko to jest jedyne źródło utrzymania? Jest cos takiego opłacalne,jeżeli tak to od jakiej skali?
    • Przez ALEWYRE16
      Witam posiadam byka 100%lm roczny 350 kg 5 dni temu zobaczyłem że nie wstaje i ma problem z chodzeniem a jak już wstał to cały sie trząsł i układa nogi w pozycji jak by się klad po za tym pije je nos ma wilgotny jednakże chudnie i po dostaniu antybiotyku zaleconego przez weterynarza jest odrobinę lepiej ale nadal chudnie i ledowe chodzi zauważyłem czerwone wybroczyny na rogach byk jest odrobaczony  prowadzimy chów ekstensywny   czy ktoś wie co to jest i jak to leczyć z góry bardzo dziękuję i byk nie może stać prosto i nogi są podkulony
    • Przez kris148a
      Witam, kupiłem ponad miesiąc temu partie 10 cielaków, z jednym nie mogę dać rady (weterynarz też) miał biegunkę, temperature, dostawał różne specyfiki na biegunkę, antybiotyki itp, raz pił a raz nie mleko i tak miesiąc się męczymy. Było już troche lepiej i znow dziś wstać nie chce, jak mu podałem mleko pod pysk to wypił, temperatura 38.8, kał w miarę, merda ogonem ale nie wstał. Ja już nie mam pomysłu, weterynarz ostatnio jak był to mówił żeby narazie mu nic nie dawać bo dość już dostał. Co wy na to?
    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez mmisiek22
      witam, mam do sprzedania dwa młode byki, nie posiadam wagi, nie zajmuję się hodowlą zawodowo, też się zbyt na tym nie znam. Pytanie - czy lepiej sprzedać je na wagę żywca, czy na wagę poubujowo? Czytalem na forum, że wage można oszacować przez zmierzenie obwodu, za przednimi nogami, gdzie wyszlo mi 170cm. Byki mająokoło 10 miesięcy - czyli są chyba dość małe, jak na swój wiek, nie stosuję zadnych pasz ani kiszonek. Byki cały rok ( poza zimą) pasą się same na łąkach, w zimie siano,  zauważyłem że bardzo długo doiły krowy, mysle ze gdzies do 7 miesiaca, mialy caly czas mleko. W zalaczniku zdjecie byka. Dzieki za odpowiedź, pozdrawiam.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.