Skocz do zawartości

Polecane posty

ZYLA    36

Witam.
Drodzy koledzy i koleżanki od lat po głowie chodzi mi pewien pomysł. Mianowicie myślałem o budowie przechowalni w ziemi (na ziemniaki). Coś jak piwnica tylko wiekszych rozmiarów. Moja wizja wygląda tak:
Mam spory uskok gruntu (Kiedyś żwirownia). Na wyższej części zrobił bym wykop coś na wzór rowu tylko odpowiednio dużego. Koniec tego "rowu" wpadał by do wykopu po żwirowni, a jego dno było by równe z poziomem żwirowni. Z tej strony byłby wjazd.
Na sciany tunelu potrzebne były by prefabrykaty w postaci łuku. Bo murowanie tak dużego łuku to by nie przeszło raczej. Całość przysypał bym ziemią, A od szczytu ze strony żwirowni byłby wjazd. Co myślicie o takim pomyśle. Czy to ma sens? Kluczową rolę odgrywały by koszty tych prefabrykatów. A nawet nie wiem gdzie uderzyć by się dowiedzieć czy ktoś takie rzeczy produkuje.

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    167

wszystko zależy czy w mokre lata nie będzie tam woda wchodzić

ZYLA    36
Napisano (edytowany)

To info o firmie sprawdzę. Thx.
O wodzie nie ma mowy. Działka jest bardzo wysoko, a teren żwirowy. Z kosztami to nwm, ale liczę że taniej niż postawić przechowalnię standardowo. Inaczej to mijało by się z celem.
Kiedyś widziałem na YouTube jak chyba w stanach adoptowali przechowalnie pod ziemniaki z tuneli betonowych pod samoloty. Tylko one były na powierzchni i przysypywali je tak w ok. 80% ziemią.

Edytowano przez ZYLA

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się