rafalfab

eko hodowla byków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafalfab    0

Witam, zamierzam rozpocząć hodowlę byków mięsnych i czy ekologiczna hodowla jest opłacalna. Nam do dyspozycji 6ha i trochę zaniedbane gospodarstwo. Czy w ogóle będzie mi się to opłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus_c-330    6

Byki będą miały mniejsze przyrosty.
Jaką rasę chcesz hodować, bo nie każda rasa się do takiego chowu nadaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co masz na myśli pod pojęciem ekologiczna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ekologiczna jako gospodarstwo ekologiczne(z certyfikatem) czy po prostu zwykły chów ekstensywny(czyli po najmniejszej linii opory). To nie jest tożsame. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Poczekajcie aż się kolega wypowie. Jak na razie zamilkł. Obstawiałbym raczej najniższa linię oporu, ale poczekajmy na wypowiedź autora tematu.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfab    0

Myślałem nad limousine lub simental. Myślałem nad gospodarstwem ekologicznym. Jest chyba na to dofinansowanie a pieniądze się przydadzą bo trzeba wybudować płytę obornikową. Duża jest różnica cen sprzedaży bydła chowu tradycyjnego a ekologicznego?  


Czytałem ostatnio o Herefordach. Co o tym myślicie? Na początek chciałem kupić 1-2 byki. Sprzedać je i za te pieniądze kupić następne byki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

6 ha w jednym kawałku lub bezpośrednim sąsiedztwie? Na forum jest jeden kolega który w ten sposób prowadzi bydło. Nie wiem czy jest na ekologi ale jago główny zamysł to mieć łąki, nie dokładać do tych pól nic, hodować na tym bydło i czerpać korzyści z hodowli tego bydła oraz tą hodowlą użyźniać sobie te pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfab    0

Postarałbym się przekształcić gospodarstwo w ekologiczne i za dopłaty zbudować płytę bo ona będzie chyba konieczna do hodowli 


Mam 3ha w jednym kawałku a reszta jest po prostu oddzielona drogą. Praktycznie można przyjąć, że to jest w jednym kawałku bo szło by to podzielić na 2 pola po 3ha które oddziela tylko droga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tych płyt to już nie trzeba(chyba, że z jakiegoś powodu w ekologicznych trzeba), a jak masz zamiar wypasać całym rokiem to tym bardziej zbędny wydatek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalfab    0

aaa... no chyba, że tak, dzięki. Orientujecie się ile kosztuje drewniane ogrodzenie 3ha? Tak myślę, że w perspektywie całorocznego wypasu, drewniane ogrodzenie byłoby lepsze od pastucha. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj