szczygel18

Gdzie można kupici cielaki mięsne

Polecane posty

karolr2    767

No i znowu trzeba coś kupić i pewnie wybór padnie na cielaki z Rumuni po 1700zł sztuka. Wolałbym mniejsze i tańsze ale nie mam czasu odpajać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldas1986    0

panowie a czy ktos ma moze kontakt do cielaków od rolników z gór

 

według mnie maja tam najlepsze cielaki z których mozna osiagnac w ciagu 2 lat z byka nawet 950 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1308    0

Ja tam kupiłem od ZMBM Kobylin. Zadzwoniłem do tej firmy wszystko dogadałem pojechałem Do Wziąchowa i mam 20 cielaków mięsnych. Co niektórzy piszą, że są słabe i chorują. Tak było ale trzeba dbać i wszystko jest ok. A pisanie, różnych dyrdymałów to tylko robota konkurencji lub jakiś dziwolągów. Ze zwierzęciem tak jak z człowiekiem jak się dla tak się ma i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a co jak trafi ci się "mięsny" cielak od krowy która miała 400kg a ojciec to rozpłodnik sąsiada w tej samej wadze. Małego jak stał przy krowie nie rozpoznasz że jest karłowaty. Dwa lata minie i na dobrej paszy 600kg złapie i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Jak 600 złapie to dobrze ja mam teraz dwa dwulatki to mają po 400kg jak kupowałem to były piękne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki potrzebuje bardzo cielaki mieszańce mięsne, nawet jak jakieś czerwono białe hf sie trafią to też dzięki. Najlepiej jakby miały wiek maksimum do tygodnia. Proszę o pomoc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dostałem ofertę od firmy z estonii na większe odsadki mianowicie 350-400 kg rasa charolaise oraz limousine zdarzają się mieszańce tych dwóch  ras cena to 2,35 € / kg myślicie , że warto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam  ;

chciałbym  kupić  kilka   byczków  mięsnych lub mieszańców   mięsnych   100-150kg w rozsądnej  cenie   z kuj-pom. Macie jakieś   namiary  na sprawdzoną  firmę  lub  rolnika   ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

witam ! Miał ktoś stycznośc z firmą DAMPOL z Romanowa ? co powiecie o byczkach od nich, dzwoniłem to gościu powiedział że po 650 zł za mięsne, aż dziwne, no i boję się o zdrowotność. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

  dzwoniłem  do jednego kolesia   to mieszańce 50 kg  zaczynają się od 800 zł  ,650  powiadasz     ........tylko  kwestia ile mają dolewki mięsnego ?,ja kupuję nie mniejsze jak  75 kg , z mniejszymi  zawsze są problemy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

witam ! Miał ktoś stycznośc z firmą DAMPOL z Romanowa ? co powiecie o byczkach od nich, dzwoniłem to gościu powiedział że po 650 zł za mięsne, aż dziwne, no i boję się o zdrowotność. Pozdrawiam

 

nie po 650 tylko od 650

 

tak jak w bm było od 1200 typowo mięne

tyle że ten za te 1200 to taka miernota że szok, ale jedna sztuka na 100 była po 1200

Ja tam kupiłem od ZMBM Kobylin. Zadzwoniłem do tej firmy wszystko dogadałem pojechałem Do Wziąchowa i mam 20 cielaków mięsnych. Co niektórzy piszą, że są słabe i chorują. Tak było ale trzeba dbać i wszystko jest ok. A pisanie, różnych dyrdymałów to tylko robota konkurencji lub jakiś dziwolągów. Ze zwierzęciem tak jak z człowiekiem jak się dla tak się ma i tyle .

 

to nie są cielęta mięsne, te co przywożą z niemiec, wszystko karłowate, sąsiad przywiózł 10 + 5 gratis, 10 padło, a nie hoduje opasów od dzisiaj i nie trzyma kilku szt więć doświadczenie ma, a u nas nawet agencja interweniowała u nich dlaczego tyle byczków pada z ich firmy

 

Napisz czym je szczepiłeś, że tak zadbałeś o nie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

Dzwoniłem wczoraj do Agrostaru, za simentale po 15,5 netto. W następnym tygodniu mają mieć do sprzedania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w jakiej wadze te simentale? za taka cene sie nie oplaca. ja kupilem ostatnio kilka simow 200kg po 10zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk94    1

chciałbym sie dowiedziec gdzie kupie w z okolic łowicza w promieniu 50 km byczki MM, LM ,SM  moze ma ktos na sprzedanie 5-6 sztuk ?? w wadze od 50 do 75 kg i cena 600 - 800 ??

Edytowano przez Patryk94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj