Skocz do zawartości
News
mundek223

Malina nawadnianie motopompa + linie kroplujace

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Malina
mundek223    0

Mam pytanie czy zwykła motopompa 600l/min(około 500zł) 2 cale 2 metry od studni da rade nawodnić 6 rzędów po 50m liniami kroplujacymi 16fi emitery co 33cm wydajność wody 2l/h przy ciśnieniu 1bar czy muszę kupywac pompę ciśnieniową 1000zł

Edytowano przez mundek223

mundek223    0
(edytowany)

Witam tam maja być linie nie taśmy proszę dokładnie czytać :) z tego co pamiętam linia kropkująca wytrzymuje max 4bar a taśma coś koło 1bar więc jest róznica. Taśmy za bardzo nie nadają sie do nawadniania malin gdzieś czytałem na forum

Edytowano przez mundek223

Wiadomość z agroFakt.pl

Shaun    38

Nie nadają się, bo...??

Przy Twoim areale grawitacyjnie to nawodnisz chyba że masz nie równy teren lub znacząco w przyszłości powiekszysz plantacje.

mundek223    0

Witam

Ja u siebie planuje baniak na wodę podnieść na wysokość około 2-3 metrów dalej taśmy kropkujące 6 x 50m 16fi

mundek223    0

Witam po przerwie baniak umieszczony około 2 m nad ziemią wszystko ładnie schodzi 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adasiorek
      powiedzciemi jakie teraz najlepeij sadzi odmiany
      czy sie oplaca nakrywac
      ja posaidam hanoy i elkant i dukat na przemysl
      mozecie ejszcze cos powiedziec o naworzeniu
      i zasadzie saszienie jaki rozstaw
    • Przez zorak
      Po założeniu plantacji truskawki przyszedł czas na plantacje mialiny. W tym roku 1800 sztuk sadzonek odmiany POLANA. Dlaczego ta odmiana ?? Jest to malina bardzo plenna, owocująca na pędach jednorocznych które nie potrzebują podpórek. Po zbiorze wystarczy skosić pędy. Przedplonem był jęczmień. Pole na zime zaorane a wiosną zrobiona uprawka i własnie jestem na etapie sadzenia. Rozstawa w rzędzie 0,5m a między rzedami 3m.
      Pierwsze pytanie - czy po posadzeniu obcinać pozostałość zeszłorocznego pędu na równo z ziemią ?? czy pozostawić ??
      Jeśli ktoś zajmuje się profesjonalnie tą rośliną to prosze o kilka wskazuówek odnośnie nawozów i oprysków - zwłaszcza oprysków. Jakie oprysk, kiedy i na co.
      pozdrawiam i czekam na jakies wieści
    • Przez krencus90
      witam.
      borówka bardzo lubi kwaśne grunty, słyszałem że najlepszą opcją sadzenia borówki jesty teren po lesie sosnowym. z racji tego, że mam taki las pod wycinke pomyślałem, że może tam posadze borówke. wiec przygotowałem próbkę ziemii z tego lasu i wysłąłem do analizy pod kątem sadzenia na niej borówki. wyniki zamieszczam w załączniku. jednak ośrodek wykonujący badania stwierdził, że jednak ta ziemia nie jest taka doskonała jak sie wydawało. wieć teraz mam pytanie do znawców, czy da sie doprowadzić ta ziemie do przydatności, aby borówka mogła i miała warunki do prawidłowego wzrostu?? każda opinia mile widziana.

• Przez Apacz88
      Witam. mam problem z malinami. Żółką liście jak  na zdjęciu. Można im jakoś pomóc? 

• Przez misiekbz2
      Pozwoliłem sobie założyć temat o wiśniach (tak jak jest o truskawkach) gdyż nie znalazłem takiego. Są tu jacyś sadownicy? Zaczęliście zbiór? jak z cenami na przemysł?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.