Balzak

Podsiewanie Łąk

Polecane posty

mirek13    1

Witam wszystkich

Posiadam takie siewniki od kilku lat podsiałem juz kilka hektarów jak ktoś ma jakieś pytania i problemy moge sporo pomóc

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montifan    0

w tamtym roku podsiewalismy 7h trawy na gruntach ornych efekt byl widoczny rosliny ladnie wzeszly z racji mokrej wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek8    0

Czy może ktoś wykonać mi usługę podsiewu traw ok 3ha? Jestem nowicjuszem kiedy wykonuje się ten podsiew i ile by to kosztowało za 1 ha?

Do Mirek 13:Moze ty byś mi wykonał tą usługe?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek13    1

Kolego Jarek8 podsiew wykonuje się od drugiej dekady kwietnia do ostatniej września czyli na wiosnę po każdym pokosie trawy.Kiedy jest najlepiej podsiać? to zależy od opadów, na pewno nie ma co siać wczesną wiosną bo wymarznie! Ja za podsiew biorę od 120 do 150 od hektara w zależności od ilości jak daleko mam jechać to musi być około 10 hektarów ale jak coś to pisz lub piszcie na PW (prywatna wiadomość)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek8    0

Dzięki za wiadomość:) to jest mój mail: jarek1467@wp.pl to podaj namiary na siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek5011    3

Witam , chciałbym się was spytać czy przesiewał już ktoś łąkę system bezorkowym bez specjalnego siewnika? Czy jest to wgl możliwe i czy daje to zadowalający efekt . U nas nie ma w okolicy takich siewników , a z łąka narazie nie można nic zrobić jeżeli chodzi o uprawę . Pastwisko jeż już 4 rok i trawa jeszcze w tym roku została zniszczona przez suszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My w tym roku przesiewaliśmy łąki tyle że wszystko było orane ale tylko dlatego że porządnej talerzówki nie mamy, a sialiśmy zwykłym siewnikiem zbożowym. Było troche zabawy z ustawieniem wysiewu ale jakoś sie udało i trawa bardzo ładnie zeszła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

Bez specjalnego siewnika to lipa. Chyba że ktoś w okolicy ma talerzowy do zboża to takim może by się dało to zrobić. U mnie podsiewał specjalnym siewnikiem i jest super. Ale 250zł/ha. Ale było warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Podsiew specjalnym siewnikiem nie jest zawsze skuteczny. Ta metoda udaje się w 50 %. To jak komu się uda, jedni nie mogą się odchwalić, a inni strasznie narzekają. Ja preferuje przeoranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

ja podsiewałem tym Tu w czerwcu i efekt jest super.

z reguły podsiew łak powinien sie robic po 2/3 skosie kiedy jest juz słabszy odrost i stara trawa nie zagłusza młodej

Edytowano przez Markus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

a jak wy to byście widzieli -przejechac łąkę talerzówka ale nie tak zeby ją odrazy rozryć tylk zeby porościnać następnie wysiać trawe np lejkiem,kosem?? a moze siewnikiem do zboża??(mam amazona 225 wiec z ustawieniem wysiewu nie powinno byc najmnijeszego problemu) a na koniec przelecieć to walcem? lub jakimś wałem?

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja to robię w ten sposób że rozsiewam lejkiem wtedy gdy jest dosyć wilgotno (i bezwietrznie )nastawiając dosyc małą dawkę i jeżdżąc we wszystkich możliwych kierunkach :D a za chwilę wciskam to w ziemię ciężkim wałem łąkowym.Działa to super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

hehe to nie jest to głupie :D jak się jeździć lubi:D gorzej z tym wałem z jego ciągnięciem troszkę miękko mam ale coś trzeba będzie myśleć:D

aaa jeszcze małe pytanko jaką trawe byście polecali na V i VI kalse?? teren hmm górki suche dołki mokre nie raz woda stoi. Częściowo torf ogólnie większość mam przy jeziorze wiec kwaśna ziemia <_<

Edytowano przez Filipoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba5997    11

Witam. około 4 lata temu zasiałem łąki ale teraz niestety zaczynają mi zanikać kępy traw. Łąka robi się coraz rzadsza czy dało by radę wsiać nową trawę aby pominąć proces orki i nowego siewu. U mnie w okolicy nie ma specjalistycznego sprzętu do wsiewania traw. Czy dało by się zbronować pole i na to wsiać trawę zwykłym siewnikiem później wałem polowym czy trawa by leżała na wierzchu i by się nie przyjęła ?

Dzięki za odpowiedzi

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalpop721    12

Ja własnie posiałem około 2 tygodni temu łake na łace. Najlepszym wyjściem byłoby opryskać talerzówka zaorać cieżkie brony i potem zasiać z żytem na zime lub wczesną wiosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

kiedy najleipej zaorać i zasiać trawę ziemia to VI klasa na wiosnę czy teraz na jasieni jeśli teraz to do niedzieli było by już po wszystkim czy nie jest za póżno ? czy lepiej czekać do wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ysy    32

jeśli jest łąka równa to nie musisz orać tylko dobrze ja zbronować zasiać zbronować i uwałować tylko najlepiej jak jest prze kropnie to lepiej załapie a siać jeszcze możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFpower    12

wolał bym to za orac bo tam jest tak twardo ze talezowka nie weźmie tego czyli mogę to zrobić powschodzi mi ta trawa czy za zimno już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kramer    0

Trawa powschodzi jak będzie wilgoć ale czy się zdąży dobrze ukorzenić i nie wymarznie w zimę tego ci nikt nie zagwarantuje chyba że jasnowidz przewidujący pogodę na zimę. To oczywiście żart. Termin wysiewu traw na zimę jest do 15 września a na wschodzie polski nawet wcześniej. Ale spotkałem się z wieloma opiniami że najlepszy jest wysiew w sierpniu. Ja osobiście siałem 31 sierpnia i jest nieżle ale np koniczyny jakoś słabo powschodziły inne trawy za to bardzo ładnie i gęsto może teraz się jeszcze poprawi dziś np. Spadło dość dużo deszczu. W pażdzierniku nigdy trawy nie wsiewałem dla mnie to jest za późno ale decyzja należy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj