Balzak

Podsiewanie Łąk

Polecane posty

witek    2

posiadam taki siewnik zarem z jeszcze 4 rolnika...efekty sa super trawa jest gesta ładnie rosnie....siewnik kupilismy uzywany ale w bardzo dobrym stanie


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

ile dałeś za ten siewnik i jakim go ciągnikiem ciągasz a czy i na usługi jeździsz???

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SameIron    0

No ja też mam taki siewnik i musze wam powiedzieć że całekim dobrze się sprawuje i trawa ładnie wschodzi

 

Pozdrawiam Same Iron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

moim zdaniem aby efekt podsiewu był dobry należy zniszczyć dominujące chwasty ( przeważnie "mlecz") u nas usługowo podsiwają takim siewnikiem ciąganym przez ciągnik mercedesa . u sąsiada podsiewali ale tam właśnie jest duża ilość mlecza i na razie nie widać efektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Tak z tym sie zgadzam ze trzeba by było te chwasty zlikwidować , ale jak ktoś ma czyste łąki to taki system siewu jest bardzo ekonomiczny i opłacalny a efekt jest widoczny.

 

Choć ostatnio spotkałem sie ze znajomemu wszystkie ziarno z takiego podsiewu wybrały ptaki i nic nie urosło, więc wniosek taki ze warto by było zaprawić ziarno od ptaków.

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

można wynając usługę.koleś jeździ po kraju z siewnikiem talerzowym Verdo.Twój ciągnik i minimum 10ha.cena nie pamiętam dokładnie ale chyba 250zł za ha.

 

a jak nie to orka...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Talezowka ustawiona na najmniejszy kat za to dociazona by gleboko weszla...po tym lejek z nasionami i walowanie ciezkim walem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

randap i masz spokój z podsiewem B)

 

atak na poważnie to poszukaj jakiegoś siewnika talerzowego w okolicy , może ktoś ma. Jak by nie było to możesz po bronować łąkę ciężkimi bronami (najlepiej krzyżowo) i posiać a potem jeszcze raz po bronować. Tylko najpierw nisko skoś łąkę i zbierz to co ściąłeś.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co kombinować, w tym roku spryskałem randapem 0,5 ha 20-letniej ponożonej przez dziki łąki, 2 tygodnie później zaorałem, potależowałem chyba 3 razy pobronowałem i w 5 chłopa wysieliśmy 40kg mieszanki komczyny trawy i jeszcze czegoś tylko nie pamietam a na koniec wszystko zwałewałem ciężkim wałem ze 360 miało problem z podniesieniem nastepnego dnia spadł deszcz cała akcja trwała 2 dni a koszt oceniam na 200 zł trawa+ 70 zl randap i 50 litrów paliwa po 1.80- ruska:)+ 2 kawaliery dla żuli i mam spokój na najblizsze 20 lat hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6
można wynając usługę.koleś jeździ po kraju z siewnikiem talerzowym Verdo.Twój ciągnik i minimum 10ha.cena nie pamiętam dokładnie ale chyba 250zł za ha.

 

a jak nie to orka...

 

 

 

Jaka cena nie mozliwe u nas gosciu robi podsiew Siewnikiem Vredo+ Fendt311 i bierze 120-150zł za hektar. i jak narazie klijentów ma na to.

 

Poczytaj tu i wtedy zdecyduj sie: http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?showtopic=2060

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U nas koleś posiada owy sprzęt podpina do niego Fendta nie wiem dokładnie jaki model wiem tylko że o mocy 120 kucy. Sposób dobry i tania a efekty widoczne.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

u mnie mlecz zginoł po oborniku na jesieni po 2 sezonach takiego naworzenia i gnojówkąna wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

teraz sa dobre warunki do podsiewu takim siewnikiem jest mokro więc można siać a mleczi ine chwasty mozna zwalczyc np chwastoxem extra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Wiecie co w mojej okolicy jakby to ludziom pokazać to by zdrętwieli... o podsiewie łąk nawet się nie mówi a efekty widać gołym okiem. Co do postu wyżej, myślę że Aminopielik lepszy tylko że śmierdzi niesamowicie <_<


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fejhola    0

Witam a czy ktos ma jakies doswiadczenia z podsiewem łaki bardzo rzadkiej bo trawa i konczyna wypadła lucerną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A jak podsiać podmokła lake??? mysle zebym sprobowal po pierwszym skosie odrazu spryskac chwastoxem i odrazu podsiac siewnikiem talerzowym jak myslicie czy to by sie sprawdzilo.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A nie lepiej po drugim?? Chodzi o to aby traw szybko nie odrastała i dała szanse wyrosnąć tej posianej. Ja w tym roku planuje przesiać trochę trawy ale pełno uprawą. Najpierw randap a potem uprawa.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja mam zrobione ekstensywne i wlasnie lipe mam, ze wogole nie moge podsiewac. Mam mocno zadarniona lake ze stara trawa i chce sie jej pozbyc podsiewajac nowa. No i wlasnie na ta lake ciagnikiem z siewnikiem po drugim skosie nie wjade juz w tym roku jak nic. Wiec pytam jak to zrobic po 1 skosie tak żeby sie pozbyc chwastow i dobrze na tym wyjsc bo ktos napewno juz tak podsiewal.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja rozwazam takie cos aby obejsc sie bez takiego siewnika, we wlasnym zakresie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Z pewnością podsiew wykonany specjalistycznym siewnikiem jest najlepszy, ale jak widzę niektórzy kombinują nad tym czy by zwykły siewnik z redlicami talerzowymi dał zbliżony efekt.

Ja też od dłuższego czasu zastanawiam sie nad takim zamiennikiem.

Łąk podsiewa sie sporo, nowy siewnik np. vredo dużo kosztuje . Zachodnie używane to też "jak się trafi". Kolega kupił taki za 5tys i ładnie mu robił,ale sie spierniczył po 2 sezonach i już paskudzi. Remont takiego starego podsiewacza to trochę wyzwanie bo tam praktycznie wszystko w...e

Tak w ogóle to wcześniej założyłem już odzielny temat - żeby się zorientowac czy ktoś już może tak próbował.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/26500-siewnik-zbozowy-a-podsiew-lak/


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj