Balzak

Podsiewanie Łąk

Polecane posty

Armand    25

A ja na Mazurach gdzie chyba bywa jeszcze gorzej więc jeszcze trzeba poczekać na siewy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidek223    0

A łąki mają znaczenie jak się podsieje chodzi mi o to czy jest sens podsiewac łąki 18 letnie np czy tylko siane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Wszystko zależy od stanu runi... co tam występuje... takie bardzo stare tematy mogą być bardzo kiepskie i trzeba je zaorać albo mogą być paradoksalnie dość dobre...


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 16.02.2018 o 20:35, dawidek223 napisał:

A łąki mają znaczenie jak się podsieje chodzi mi o to czy jest sens podsiewac łąki 18 letnie np czy tylko siane ?

I tak i nie - wszystko zależy od tego jak to wygląda i jakie jest stanowisko. Jeżeli mamy do czynienia z torfowa, ciężką glebą to nie raz nawet nie opłaca się zakładać użytku zielonego od nowa (orać) tylko wsiać w tą trawę co jest, bądź też zastosować glifosat i wysiać pełną normę wysiewu na hektar.  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    48

Witam, dysponuję 2 hektarami łąki torfowej objętej zakazem orki pełnej.  W tym tygodniu zebrałem ostatni pokos oraz nawiozłem łąkę gnojowicą. Na wiosnę planuję włukowanie, podsiew oraz wałowanie. Moje pytanie brzmi jakie zabiegi i kiedy wykonać żeby poprawić ruń łąki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Witam, opryskałem glifosatem 4ha łaki na jesieni i sie troche przeliczyłem bo teraz nie wyrobie sie tego orac itp mozna wsiac trawe siewnikiem do podsiewu w dawce np 40 kg/ha bedzie dobrze??

Edytowano przez Soltys85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 7.03.2019 o 21:26, Soltys85 napisał:

Witam, opryskałem glifosatem 4ha łaki na jesieni i sie troche przeliczyłem bo teraz nie wyrobie sie tego orac itp mozna wsiac trawe siewnikiem do podsiewu w dawce np 40 kg/ha bedzie dobrze??

Witam,

A glifosat dobrze zadziałał? popalone zostały trawy i chwasty? może zamiast orki (skoro teraz nie ma tyle czasu) przydałoby się talerzowanie przez co ziemia będzie bardziej napowietrzona, jeśli nie to zasiew min.40kg/ha z uwagi że przyjmujemy że starej trawy nie ma i do tego można dorzucić z 5kg/ha samej wielokwiatowej życicy by pełniła rolę rośliny osłonowej np. Bg-1 Milkway Sprint https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/mieszanki-traw-pastewnych/bg-1-milkway-sprint.htm plus oczywiście wybrana mieszanka pod grunt na jakim ma być zasiana. Jakby co to proszę o kontakt 662-271-234.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

Witam,jaką trawę polecilibyście na pastwisko gdzie pasą  się konie (klasa4a,ciężkie gliny)) przez zimę miały dowożone tam siano i zrobiły tam niezłe błoto

teraz pasowało by to podsiać,zabronować,i zwałować.Gdzie kupujecie  dobre mieszanki traw w rozsądnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Są jakieś pozostałości starej darni, z których coś wyrośnie czy zupełnie czarno? ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Polecam mieszanki z linii Country Horse od DSV. Typowa na podsiew to 2118. Pytałeś gdzie kupić w dobrych cenach to w pewnym sklepie internetowym widziałem ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Ja kupowałam trawę na Big Agro, dobre ceny(w moim przypadku cena była korzystniejsza niż np. w lokalnym sklepie) i duży wybór, a i na pewno fachowo doradzą w razie wątpliwości.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteks77    8

A macie jakieś patenty na wysiew w miare równomiernie takich mieszanek nie mając specjalnego siewnika,posiadam tylko poznaniaka i lejek no i takie ustrojstwo co się sypie nasiona ,wiesza na szyji ,kręci kolbą i chodzi po polu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    914

Jakimi trawami podsiac 2letnia łąke?. W 2018 roku dostała mocno przez ta susze i kiepsko wygląda. klasa 3-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Kup jakaś mieszankę życic. Jak na lepsze gleby to nic innego nie potrzeba, podsiej tak około 20kg na ha no chyba że bardzo rzadka ta łąka to 25kg i czekaj na efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Próbuj pewnie się uda. Dużo ludzi włókuje po podsiewie traw, włóka lekko przykryje nasiona i powinno to wystarczyć bo trawę się płytko sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 17.03.2019 o 13:37, ThePerkins napisał:

W miarę dobra gleba tak jak mówię 3,4 klasa więc w miarę i nie jest to torf

Dzień dobry,

Do podsiewu z Barenbruga może Pan użyć BG-2 (same życice mieszańcowe i trwałe) albo BG-4 (życice plus kostrzewa łąkowa i tymotka). Przy czym na start niech Pan nie przesadza z azotem żeby nie zadusić młodych siewek. Więcej potasu i siarczanu magnezu, jak to jest dobra gleba to fosfor powinien byc całkiem przywoity, a jeśli pH jest niższe to o wapnie też warto pamiętać. 

A włóka to rewelacyjny pomysł ponieważ napowietrzy glebę i odsłoni miejsce dla młodej trawy.

Tu ma Pan więcej info co to za skład:

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/mieszanki-traw-pastewnych/bg-2-milkway-tetra.htm

https://www.barenbrug.pl/pastewne/produkty/mieszanki-traw-pastewnych/bg-4-milkway-universal.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

a na łaki torfowe okresowo zalewane do podsiewu Barenburga co bedzie najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 11.05.2019 o 21:31, Kamilek1 napisał:

a na łaki torfowe okresowo zalewane do podsiewu Barenburga co bedzie najlepsze?

bg7 jak najbardziej na tereny zalewowe ale w towarzystwie bg2 - mieszanka życic, natomiast muszą one być nawet na terenach zalewowych z uwagi na szybkość kiełkowania i efektywność podsiewu na starcie... w zalezności od ubytków stosujemy normę podsiewu ale z reguły jest to ok 25kg/ha, czyli może Pan użyć 15kg BG-7 i 10kg BG-2 na hektar, najlepiej w sierpniu zrobić taki podsiew, gdy stara trawa już tak nie przeszkadza, jak i chwasty już tak mocno nie są widoczne... a kostrzewa tez potrzebuje czasu by skiełkować i później się ukorzenić :) 

jakby co to proszę dzwonić 662-271-234 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

dziekuje za info na pewno sie odezwe ale raczej bede robil podsiew wczesna wiosna za rok bo przy okazji planuje tez normalne stanowiska podsiac a na jesien dam tez obornik aby dobrze przygotowac te stanowiska a  w sierpniu na wilgoc sa male szane, a jak wyglada porownanie waszych produktow do dsv? bo w zasadzie sa zblizone pewe odpwoiedniki danych mieszanek? czy kiedys byly robione jakies porownana w kontekscie tej firmy badz innych wiodacych na rynku?pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barenbrug    68
Dnia 20.05.2019 o 11:39, Kamilek1 napisał:

dziekuje za info na pewno sie odezwe ale raczej bede robil podsiew wczesna wiosna za rok bo przy okazji planuje tez normalne stanowiska podsiac a na jesien dam tez obornik aby dobrze przygotowac te stanowiska a  w sierpniu na wilgoc sa male szane, a jak wyglada porownanie waszych produktow do dsv? bo w zasadzie sa zblizone pewe odpwoiedniki danych mieszanek? czy kiedys byly robione jakies porownana w kontekscie tej firmy badz innych wiodacych na rynku?pozdr

Z podsiewem na wiosnę jest różnie, wszystko zależy od roku. Tak samo jak z podsiewami w terminie sierpniowo-wrześniowym - tu na plus działa mniejsza już ilość chwastów czy też wolniejszy odrost starych traw, tak więc może zamiast obornika warto zastosować nawozy mineralne i zaryzykować podsiew na jesień? Fakt, obornik daje super rezultaty ale jest też nośnikiem chwastów więc może na podsiew lepiej z tym obornikiem się wstrzymać i wykorzystać go na inne użytki zielone a to stanowisko już podsiać, tym bardziej że efekt podsiewu już będzie znacznie lepiej widoczny na wiosnę, niż ten robiony dopiero wiosną bo wtedy jakaś większa ilość traw będzie widoczna dopiero w drugiej połowie roku albo nawet wiosną kolejnego. Wszystko zależy od stanowiska, no i przede wszystkim od pogody co tam z chmurki spadnie. Na wiosnę było sucho i dopiero teraz te deszcze odratowały użytki podsiewane i widać młode siewki, natomiast gdyby ilość opadów się nie zwiększyła to byłoby słabo:/ co do jakości produktów to są one na podium i jakościowo wraz z dsv przodują w kwestii czystości nasion i jakości komponentów, a w przypadku odpowiedników to każda z mieszanek ma swoje przeznaczenie zarówno u nas jak i u konkurencji, tak więc jak ma Pan jakieś pytania to proszę dać znać to coś dobierzemy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

@Barenbrug  Przeprowadzaliście w warunkach naszego kraju jakieś badania nad waszą kostrzewą trzcinową? M.in jak zachowuje się w warunkach stresowych, czy nie kumuluje wówczas krzemionki, macie może jakieś rzetelne publikacje w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
    • Przez PolandOnion
      Już końcówka marca więc coś trzeba wreszcie zasiać. Miała być jednoroczna typu futtertrio ale boje się wtopy że pieniądze pójdą a cały ch.. zbiore. Paszy wiadomo zawsze mało więc to kolejny powód że nie chce wtopy. I Teraz pytanie, iść w ta jednoroczna czy siać teraz lucernę ? Wiem że lucerne sieje się sierpień/wrzesień, na wiosnę niby też można ale będzie z tego jakiś sensowny plon w tym roku ? Klasa gleby 4, porządnie zwapnowane w tamtym roku, obornika też idzie zawsze ponad miarę. Wcześniej kilka lat rosła tam kukurydza na kiszonkę.
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez niudizajn
      Witam.
      Mam zamiar zasiać mieszankę traw na dwu-letnie użytkowanie na polu ornym.
      Bardzo bym prosił o wszelkie info dotyczące sprawy. Dodam tylko , że jest to stanowisko po pszenicy , mam zamiar wywieźć tam "trochę" obornika na wiosnę i zasiać.
    • Przez Rolnik1111
      Witam
      Co sądzicie o tym poplonie?
       

       
      W filmie mówią żeby zasiać ją w sierpniu/wrześniu,skosić wiosna przyszłego roku i zaraz po skoszeniu zasiać kukurydze a czy sprawdziłaby się żeby użytkować ją cały rok jak zwykłą łąke i dopiero zaorać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj