Skocz do zawartości
damianhaczynski

brona redlicowa a zwykła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Brona

witam mam pytanie dotyczące różnicy między zwykłymi bronami a bronami redlicowymi czy różni się uprawa? coś robi więcej niż zwykle brona? mam zamiar kupić agregat i nie wiem czy dobry będzie z broną redlicowa czy może lepszy będzie z hakami?

corrado    243

Redlicowa bardziej podrywa i spulchnia niż zwykła. Jeśli na lekką ziemię to nie odczujesz różnicy w uprawie. 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Wiadomość z agroFakt.pl

to w takim agregacie uprawowym będzie dobrze się spisywać? bo chodzi żebym nie było tak że właśnie tylko lekko porozsuwa grudy i nic więcej,

corrado    243

Co masz na polu i z czego ten agregat będzie się składał ? Sama brona redlicowa na nie wiele się zda przy grudach.

u mnie są ziemie ciężkie (czarnoziem), agregat miałby się składać przedni wałek, brona redlicowa lub 4 rzędy zębów sprężynowych i podwójny wałek dociskowy. I dlatego się pytam czy brona redlicowa jest dobra bo mam możliwość kupienia właśnie takiego agregatu 

corrado    243

Musisz liczyć się z tym że broną redlocowa nie da się zbyt głęboko pracować. Na Twoim miejscu szedlbym w żeby sprężynowe lepiej zrobią robotę w połączeniu z wałkami.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez leon8875
      Pottinger Vitasem 302ADD + Lion303(siewnik mechaniczny) czy Kverneland NGM101 + siewnik DA(siewnik pneumatyczny)   jeden i drugi jest  w granicach 110 tyś  tylko nie wiem które rozwiązanie będzie lepsze bo nigdy nie stosowałem siewnika pneumatycznego,  a dmuchawa jest zasilana elektrycznie.
    • Przez grzegorzw1971
      witam! mam brony 3-ki grudziądzkie chciałem je wymienic na 5-ki ale nie ma blisko,co Myślicie o tym by kupić drugie 3-ki i zspawać razem i byłyby 6-ki? (wiosną przed agregatem uprawowosiewnym nie zaszkodzi jak się broną przejedzie)
    • Przez SZYMON178
      Jaki jest według was nalepszy głębosz do Pronara 82SA ?
      Podajcie jakieś firmy .
      lepiej kupić nowy czy używany ?
    • Przez KrzysztofZabro
      Witam posiadam pług obrotowy 3 skibowy firmy huard i ursus szóstka nie chce go obrócić, znaczy czasami weźmie do połowy a czasami nawet obróci ale to wolno co może być przyczyną i czy to wina ciągnika czy pługa ?