filip12376

Projekt osprzętu widłowego

Polecane posty

filip12376    0

Witam!

Chciałbym zaprojektować i stworzyć osprzęt widłowy do balotów słomy. Osprzęt ma być montowany do ładowarki teleskopowej Weidemann T5625 CX80. Wstępnie udało mi się naszkicować coś takiego jak w załączniku. Widły mają służyć do zwożenie pięciu balotów z pola na raz. 

Moja propozycja posiada sekcje rozsuwaną oraz możliwość podnoszenia. Po załadunku dwóch balotów na sekcje podnoszoną podjeżdżałbym do trzech kolejnych podniósł do góry dwa poprzednie i załadował trzy kolejne. Tak załadowane 5 zawiózł na początek pola. 

 

Chciałbym poznać Wasze opinie lub propozycje usprawnienia. 

 

post-213969-0-57800500-1489419222_thumb.jpg

post-213969-0-79927200-1489419228_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jak dla mnie to przekombinowane ,przerost formy nad treścią  co nie znaczy że krytykuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip12376    0

Tomasz78 jakies moze propozycje ?
Jeśli sie dobrze rozplanuje poszczególne widły wydaje mi sie ze nie powinno byc problemu.
A widzieliście moze jakies rozwiązanie do 4-5 balotow oprócz przyczep ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

dobrze zaprojektowane, czyli pomiędzy widłami do dolnych belek powinno być tyle miejsca żeby weszły belki z górnego rzędu??? to wyjdą ci 6-metrowe widły, jak dobrze liczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

na moje jak za górę belki złapiesz to ci widły rozerwą siatkę i belkę, i będziesz miał zbieranie widłami na środku pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

No właśnie, niżej. Z resztą, chcesz, próbuj, spawaj, albo się uda, albo obetniesz ta górę i będziesz woził po 3szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Proponowałbym zrobić coś takiego

Bierzesz 4 belki albo i nawet 6. Prostsze w budowie i od razu ładny stóg ustawisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Filip12376 dobrze kombinujesz, tylko pomyśl nad tym, żeby górne widły opuszczały się trochę niżej. Pomyślałbym tu o jakichś prowadnicach i wcięciu w dolnej ramce żeby mogły zjechać ciut niżej i wtedy będziesz nadziewał belki bardziej w ich środku.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/
       
       
      Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?
    • Przez łukasz
      Witam sprzedam 120 balotów słomy po prasie zmiennokomorowej 120x120 z sezonu 2015 cena do uzgodnienia    lubelskie okolice Biłgoraja  662690673
    • Przez Tomasz10112000
      Witam, chcę kupić prasę belującą do słomy, na siatkę.
      Porównajcie mi prasy firmy Vicon (pasową), Famarol (łańcuchową, łańcuchowo-walcową, walcową) lub inne wasze propozycje. Głównie chcę się dowiedzieć jak najwięcej informacji na temat tych dwóch pras.
       
    • Przez LeonWiniewski
      WItam.
      Jest w stanie mi ktoś powiedzieć ile jest potrzeba słomy na cały okres tuczu w przeliczeniu na jedna kaczke? 
    • Przez dzony9203
      Witam, przymierzam się samodzielnego zrobienia wideł do ładowania balotów (średnica beli oczywiście 120).
       
      Zacznę od wyglądu konstrukcji - ramka (120 cmx50) z wieszakami  i mocowaniami do euroramki. W jej górnej części (nie dolnej) miały by być dwa zęby. W górnej bo dołem zawszę moge dopchać.
       
      Mam chwytak do bel, ale planuje zrobić widły by można było brać dwa baloty na raz.
      Czy ktoś z was pracował takimi widłami, jak wygodne jest samo nabijanie balotów, wożenie i układanie dwóch bel jednocześnie? 
      Czy rozstaw zębów 85-90 cm wystarczy by brać baloty je bez rozerwania sznurków?
      Chętnie wysłucham sugestii i porad w budowie.
       
      Z góry dzięki za rady
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj