Skocz do zawartości
LsGelu

amazone za-e 400 tabela wysiewu

Polecane posty

LsGelu    24

Witam,

czy ktoś posiada tabelę wysiewu do rozsiewacza za-e 400 lub podpowie jak go najlepiej ustawić? Szukałem sporo po internecie ale jakoś nie mogę trafić na nic interesującego. Powiem szczerze, że wcześniej nie miałem doczynienia z takim rozsiewaczem (tylko lejek), a regulacja w nim jest dość szeroka. Miałem oczywiście podejść do tematu metodą prób i błędów, ale może akurat ktoś coś podpowie sensownego. Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję :) 

gr_rat    17

pobierz aplikacje na telefon amazone tam wpisujesz jaka prędkością jedziesz szerokość robocza jaki nawóz i wyskakują ustawienia oczywiście są one +|- do własnej poprawki

machalp    0

ja siałem wapno i NPK ale ustawiałem wszystko na oko i przejechałem wsumie po dwa razy, 

teraz będę siał saletrzak i saletra i też sam nie wiem jak to ustawić bo nie będe jeździł po dwa razy ani żeby mi brakło na resztę. podobno jest jakaś książka do tego modelu ale nie mogę nigdzie znaleźć 

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania w bardzo ładnym stanie rozsiewacz Amazone ZA-F 1003 , ładownośc ok 1000 l. Cena to 4500 do negocjacji .

• Przez Bambi14
      Zamienie bebenek sciezek do amazone d7 z 15 na 21m
      Ewentualnie kupie na 21m..
      Kontakt na PW
    • Przez jacumi
      Witam,
      Posiadam bronę wirową KG/KE 301 i nie wiem gdzie sprawdzić poziom oleju.
      W tej przekładni na górze brony jest odpowietrznik gdzie jest i bagnet.
      Ale gdzie sprawdzić poziom oleju w tej dolnej części (szerokiej na całą bronę). mam tam małe wycieki i nie wiem czy ten olej jeszcze tam jest.

pozdrawiam
      Jacek

• Przez kamil5421
      Sprzedam rozsiewacz amazone za-u 1801 stan dobry , nie malowany ,  cena 6 400 do nego . Priv  

• Przez Nowak5425
      Witam wszystkich. Zamierzam kupić rozsiewacz nawozów tej zimy. Rozważam tylko i wyłącznie dwie opcje Amazone ZAX-602 ( 600l ) i Kuhn MDS 17.1( 700l ).  Z początku bardziej stawiałem na Amazone, jednak po przeczytaniu kilku tematów na AgroFoto dotyczących tego rozsiewacza trochę zaczynam się rozmyślać, ponieważ dużo osób pisze, że szybko rdzewieją i mieszadła od nawozu są jak młynek. Czy to prawda? Jak jest z Kuhnem ?
      Ścieżki mam na 15m. Na stronie Amazona doczytałem się, że rzuci mocznik na 15 m max, więc z saletrą też nie będzie problemów. Jednak o Kuhnie takiej informacji nie znalazłem. Posiada ktoś może takowy model i sieje nim saletrę na 15m ? W Amazonie boję się również tego siłownika ze sprężyną. Posiadam 80 ha zbóż. Nawozów sieję sporo. Wie ktoś może jak wyglądały by cenowo te rozsiewacze Amazone (w wersji standardowej) Kuhn (podstawa + otwieranie hydrauliczne zasuw, ew. ile trzeba dopłacić za ogranicznik wysiewu granicznego?) Który z nich będzie lepszy i dlaczego ?
      PS. Na forum czytałem kilka tematów, za wiele się nie dowiedziałem. Jeśli już coś znalazłem to na temat starszych modeli.