tom220

Szczepienie krów przed wycieleniem przeciw biegunce

Polecane posty

tom220    0

 Kupował ktoś szczepionkę dla krowy na wycieleniu Rotavec ? Chciałbym wiedzieć ile ona kosztuje i czy jest efekt po niej?A może polecacie inną szczepionkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczepi się dwa razy,6-7 tygodni przed ocieleniem i potem po 2 tygodniach od pierwszego szczepienia drugi raz. U nas koszt 60 zł ale efekty jak najbardziej zadowalające. Tylko w pierwszych godzinach cielak musi wypić jak największą ilość siary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

  Stosowałem na próbę u jednej Kolibin rc neo ,chyba w podobnej cenie lub tańsza,efekt zadowalający,zaszczepione wszystkie.

 

Edytowano przez kizak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

może nie ma bvd? to po.co ma na nią szczepić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom220    0

Members to jak z biegunkami u cielaków po wycieleniu są czy nie ma po tych szczepieniach, bo u mnie to spore koszty żeby wszystkie krowy szczepić więc chciałbym wiedzieć czy coś to daje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
najlepiej zrobić test przy biegunce u cielaka żeby wiedzieć co ją wywołało. wtedy jeśli szczepionka działa na dany czynnik chorobotwórczy to cielęta będą zdrowe i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, miewam ten problem już od bardzo długiego czasu u mojego bydła. Zarówno u cielaków jak i u starszych krów, czy byków. Mianowicie chodzi mi o (sam nie wiem jak to nazwać) białe kuleczki, niemal jak łupież u człowieka, na skórze bydła, lecz TYLKO na szyi. Zastanawiam się, co to za choroba i te pytanie kieruje właśnie do was. Co to za choroba? Jak jej zapobiegać? Są jakieś środki? Ile czasu stosować i czy może nie jest to bowiem jakaś "wszawica" ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj