Polecane posty

agroplotki    0

Kupiłem ciągnik MF 3655 i mam problem. Mianowicie po przerzuceniu rewersu na wsteczny ciągnik się blokuje, nie idzie ruszyć do tyłu(nawet bez wrzucenia biegu wystarczy samo przełączenie rewersu). Do przodu jeździ tylko na żółwiu. ma ktoś pomysł jaka może to być przyczyna?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

traktor holowany. skrzynia zatarta a na pewno rewers.

Sterownik działa? świeci się kontrolka zająca czy ani tyle? Prąd na dolnym elektrozaworze jest? A może przełączy a z znów skrzynie blokuje?

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

Napewno tanio...napisz kolego jaka masz skrzynie bo one mialy 16/16 z jednym półbiegiem lub dyna shift. Kolego lukbold masz moze namiary na dobre czesci nowe/uzywane MF 3090 do skrzyni a dokladnie chodzi mi o rewers oraz o kolo od zakresu A/B. Handlarzyki wstawili tulejke z brazu zamiast lozyska igielkowego...Gdzies, ktos,  cos wie?Byków juz dzwonilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

pisz do Agrotech1111 Parę części mi sprzedał z tym że nie wiem czy ma używki.

Te swoje tryba zanieś do porządnego tokarza, wstawi tuleje dobrej jakości i kupisz se łożyska. Zrobiłem tak u siebie na tych dwóch wspomnianych trybach. Co prawie nie wiem jaka będzie żywotność ale za 200zł tryba nie kupisz ;) Tyle mnie regeneracja kosztowała + łożysko

Albo tu 

 https://www.olx.pl/oferta/kola-skrzyni-biegow-massey-ferguson-CID757-ID5ivuP.html#f1465b6f55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

hmm robiłem już taki bajer u siebie w 3655 z kołem pośrednim od napędu pompy wielotłokowej przerabiałem na wałek stożkowy mam trochę sprzętu ślusarskiego i chciałem już tak zrobić...kurcze to kolo nie wygląda zbytnio masywnie a działają na nie duże siły i po takich przeróbkach możne długo nie polatać i to mnie głównie martwi, ile czasu jeździsz na takiej przeróbce? tulejkę majster pewnie Ci hartował i zrobił pod łożysko oryginalne czy igiełki z większym rozmiarem wstawiłeś lub może łożysko igiełkowe z tulejką zewnętrzną gotowe ?, u mnie to kolo ma małe wgniecenia od łożyska i porostu handlarzy-ki poszli na łatwiznę jakby jeszcze zrobili rowek w tulejce smarujący to pewnie latałoby to dalej a tak to brąz zatkał kanały w walku, tulejka się przegrzała i zaczęła kruszyć i zaczęły się luzy i widełki wycierać co powodowało wypadanie rewersu. Dzięki za namiary:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Z jakiej to jest stali zrobione to ja nie wiem. Nie będę Ci zachwalał tego sposobu bo po 300h cóż mogę stwierdzić a poza tym jak się coś sypnie to u mnie tragedii nie będzie bo mam inne traktory. Było to robione pod oryginalne łożysko. W sumie można by spróbować z innym łożyskiem bo oryginał od 300zł.

Odbite, wgnieciony od wałeczków miałem wałek rewersu... tu majster zaproponował chromowanie... też chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

Wałek znalazłem zamiennik za około 700PLN wiec tragedii nie ma, a muszę go wymienić bo już freziki ma podrobione i szlifowanie mi nic nie da, łożysko to z AGCO a raczej jego cena to kpiny mam fajny sklepik nie daleko co zajmują sie tylko łożyskami,uszczelniaczami i paskami i znalazł mi łożysko dobrej marki za nie cale 100PLN. Pomyśle nad łożyskiem z gotowa tulejka powinno być mniej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak się nie mylę to ja u tego człowieka kupowałem https://www.olx.pl/oferta/czesci-do-massey-ferguson-3080-3085-3060-3070-CID757-IDjIoh9.html#fc7f1a64ba koło od AB te większe miał jeszcze wtedy nówki oryginalne angielskie za większe wołał 1800 to chyba październik był może jeszcze ma zapytaj

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

Oj pytałem u wielu i każdy radził szukaj pan w używkach i jak policzyłem, dwa kola, widełki łożyska oraz wałek i parę bzdetów to 5tys jest mało, dzięki kolego sznajdik jutro jeszcze podzwonię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Wałek znalazłem zamiennik za około 700PLN wiec tragedii nie ma, a muszę go wymienić bo już freziki ma podrobione i szlifowanie mi nic nie da, łożysko to z AGCO a raczej jego cena to kpiny mam fajny sklepik nie daleko co zajmują sie tylko łożyskami,uszczelniaczami i paskami i znalazł mi łożysko dobrej marki za nie cale 100PLN. Pomyśle nad łożyskiem z gotowa tulejka powinno być mniej roboty.

 

Ja na uszach stawałem i tego podwójnego złożenia igiełkowego w tym wymiarze nigdzie nie znalazłem... A kartonik po nim z pieknym hologramem AGCO jeszcze pół roku podziwiałem... musiał mieć ukrytą wartość :D

Pod tryb B problemów z zmienikami nie było.. jakieś japońskie dałem i dość tanie było

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

Oj ten sklepik jak na razie mnie nie zawiódł, kiedyś miałem tak z dużym uszczelniaczem typu kombo obdzwoniłem wielu i hurtownie z częściami i serwisy, panie nie ma ale za 2 tygodnie sciagniem i cena oczywiście kosmos, a pan z sklepiku "tak jest takie coś za dwa dni będzie kolo 250 PLN". Ramkę dla tego kartonika zrób tam pewnie był jakiś ukryty przekaz. A na temat cen oringów z AGCO...minuta ciszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No ten człowiek jeżeli jest tylko jeden tam to ma dużo rzeczy do AB bo najpierw kupiłem zrobiłem traktor a później pomyślałem że muszę se do niego namiar zapisać w razie potrzeby i to było dokładnie miejscowość sadkowice kolonia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj