Polecane posty

slajders25    22

Witam

W związku z tym że przymierzam się do wymiany przednich opon w 6180 poszukuję opinii na temat opon jak w temacie tj. Taurus 420/70 r28. Są dość konkurencyjne cenowo ale... No właśnie. Czy ktoś mógłby się podzielić opinią o tych oponach lub polecić inne.

Przykład:

http://www.hurtopony.pl/Taurus-420-70R28-14.9-R28-id-356CAI212493MCL.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

Mam w ursusie na przodzie 360/70r24. opony radialne, 4 rok. Nic nic sie nie dzieje. Fakt dalismy z detkami ok 3 tys ale warto bylo. Porownujac do mitasa to szerokoscia sa jakby ciut szersze, czy poszerzone jakby troche. Jezdzimy duzo po asfalcie, na kazde pole, do lasu itd. Nie zdzieraja sie szybko az nie wiadomo jak. Faktem jest ze ciagniki ciezsze i z szybko skrzynia szybckej zdzieraja opony... Moj kuzyn w anglii jezdzi tak samk po drogach duzo jd 6430 i ma 3 tys mtg a opony 20% zostaly.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

W linku który podałeś jest wzmianka że kraj pochodzenia to Polska a marka należy do grupy Michelin a przecież to dobra marka , sugerowałem się tym przy zakupie takich opon na tył  , po 5 czy 6 latach mogę powiedzieć że nic im nie można zarzucić . Z tego co wiem wcześniej to był Węgierska marka i Czesi zakładali je do zetorów na eksport , widziałem takie  na sprowadzonych z Anglii .

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kupiłem i założyłem taurusy do rusa w zeszłym roku. Ma szeroko rozstawione wąskie klocki zarąbiście wbijają się w polu w grunt. Ale na asfalcie lecą dość szybko bo mało mięsa do zdarcia. Taką samą opinię usłyszał byś od kolegi który ma 16,9R28 w zetorze 5340. U niego tył szybciej leci niż przód a dużo jeździ po asfalcie z przyczepą. W każdym razie u mnie wytrzymały sezon z rozsiewaczem soli warzącym załadowany około 3 ton rewelacyjnie. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Dziękuję za opinie. Popytałem sam też tu i tam oraz po znajomych to wszyscy mówią że jednak Taurus to opona budżetowa. Ponoć właśnie ma ostre krawędzie które dość mocno ryją ziemię. Nie zawsze jest to korzystne. Słyszałem też opinie o tym że szybko się zużywają. Znajomy natomiast zachwalał Klebery które ma od kilku dobrych lat. Słyszałem też sporo pozytywnych opinii o nich. No i padło na Klebery. Wyszły nieco drożej (po ok 2500zł za szt.) ale mają dożywotnią gwarancję i jak sam sprzedawca określił to opony klasy premium. Teraz czekam na przesyłkę :)

http://www.hurtopony.pl/Kleber-420-70R28-14.9-R28-id-266CAI655028MCL.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Jadąc na taurusach po trawie zostawiasz dziury po bieżnika jak diabli.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E_M_KESEK    1

Mam takiego klebera na tyle 520/r38 wys nie pamietam a na drugim kole pirelli. Wydaje mi się że kleber jest trwalszy, że z pirelli ubyło więcej mięsa a dużo popylam po asfalcie z przyczepą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Znajomy ma Klebery z 2006r. Dużo po asfaltach nie jeździ. Bieżnika zostało mu trochę mniej niż połowa ale też żadnych oznak starzenia się gumy. Pojeździmy zobaczymy. Na razie moje zamówienie jest jeszcze we Francji u producenta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Fajne. Mam tylko większe w ciągniku. Jeśli chodzi o trakcję polecam, o trwałość nie wiem bo mam je niecały rok. Kolega ma 16,9R28 w zetorze cztery lata i jak na razie ok.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8975

Panowie a PETLAS lub BKT rozmiar 520/70/R34 co o tych oponach sądzicie czy Taurus bedą lepsze od nich? rocznie robię ok 150km po asfalcie i boję się że taurusy jak maja te wąskie klocki szybko się zedrą.

https://www.olx.pl/oferta/opona-520-70r34-bkt-rt765-148a8-b-tl-CID757-IDi0wKw.html#ac498f1742

https://www.olx.pl/oferta/opona-520-70r34-petlas-ta110-148a8-CID757-IDhtJwp.html#ac498f1742

https://www.olx.pl/oferta/opona-520-70r34-taurus-point70-CID757-IDg7gu9.html#ac498f1742

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursus3PGT
      Witam mam taki problem z moim Dojczem w przednim moście musze wymienić krzyżaki i simeringi czy mógłby ktos powiedzieć jak to zrobić i czy duży koszt jest?
    • Przez sewe
      witam mam zamiar kupić ciągnik i niewiem na jaki sie zdecydowac gdysz mam na ten cel 35tys ,a ciągnik chcialbym zagraniczny lecz nie koniecznie moze podpowiecie jaki wybrac znalazlem własnie tego
      Same taurus 60
       
      czy jest to dobry wobór i maze jekis dane o tym ciągniku jak ktos posiada i jak z czesciami
      pozdrawiam
       
      a i moc to tak od 45 do 60 głównie bedzie to ciągnik do lekich zadan kosiarka opryskiwac do siana itp.
    • Przez robertwit
      Nabyłem Same Taurus 60 w wersji EXPORT. Mój problem polega na tym iż nie wiem do czego służy większość drążków znajdujących się po prawej stronie lewarka biegów. Czy ktoś może posiada taki model i mógłby się podzielić informacjami na ten temat?
      Pozdrawiam
    • Przez oaxis3333
      Panowie pomocy stoję przed trudnym wyborem  macie i znacie pewnie część z was te firmy a jest nią rol ex taurus i awemak  astra obydwa są na wale oponowojezdnym z hydropakiem  
      rol ex taurus cena 27 netto 
      Masa (kg)* 2200 Liczba talerzy 24 Zapotrzebowanie mocy (KM) 90÷110 Średnica talerza (mm) Ø 560 2 rzędy talerzy Ø 560 piasty bezobsługowe ekrany boczne z możliwością regulacji wał oponowy hydropack dyszel malowanie proszkowe   
       
      awemak 30 tys brutto z dwoma siłownikami 
      masa 2300 kg
      reszta tak samo jak rol ex 
       
      doradzcie co będzie wytrzymalsze 
      naprawde nikt nie doradzi ? chyba gdybym o malutki pazurowy 2,5 m zapytał to by kazdy sie znał


    • Przez ice2006
      witam potrzebuje porady co do zakupu wyżej wymienionego agregatu czy wart jest zakupu dotychczas uprawiam ziemie 2 razy tzn brona talerzowa mandam gal z packerem i potem siew i tak sie zastanawiam czy by nie zainwestować w tego taurusa żeby za jednym zamachem doprawić i posiać.Jakie opinie ma ten agregat?.Dodam że tego mandama mam z hydro pakiem.Ale praca z tym z siewnikiem to męczarnia (strasznie długi i ciężki zestaw,nie przemyślany hydropak nie bierze nad talerzówke.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj