Polecane posty

Rajaton    0

Witam,
Szukam ciągnika o mocy do 80KM docelowo ma pracować z turem jako ciągnik pomocniczy.
 
Mam trzy oferty:
- JD5075e z kabiną 146700 brutto. 
- Deutz-Fahr Agrolux 410 kabina Naglak 108000 brutto. 
- Kubota M6060 kabina Naglak 124000 brutto. 
Do cen należy dodać koszt zaupu ładowacza czołowego około 15000 netto
Co myślicie o takich ofertach? 
Co innego polecacie? 
Może lepiej szuać używanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JakubDragon    0

Myślę, że jako pomocniczy jakiś używany wystarczy w 100% ;) Tak jak kolega wyżej radzi rozejrzyj się za New Hollandem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmtz    2

Te twoje oferty są takie niebardzo:)Kabina naglak itd. typowe zlepy. Lepiej rozejrzeć się za jakimś New Hollandem .Ale to tylko moja propozycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

Ursus C-380M - jako ciągnik pomocniczy ile nim Zrobisz rocznie? 800 godzin? A gwarancję Masz na 4000 godzin, czyli jakieś 5 lat jeździsz spokojnie. Wersja M ze względu na skrzynię, ciągnik pomocniczy to pewnie jakieś opryski, nawozy, czyli ogólnie sporo przejazdów na pola; 40km/h się przyda.

Z używanych to Zwróć uwagę na MF 5410/5420, świetna widoczność i często są już z markowymi ładowaczami, wyposażnie takie, że te Naglaki to śmiech..


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

Tez uwazam jak kolega wyzej, daj szanse Ursusowi, wspieraj kraj kupujac polskie maszyny (przynajmniej czesciowo). Tym bardziej ze ma byc pomocniczy to po w zagraniczne kase pchac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

U mnie też niedługo pojawi się nowy c 380z turem jako pomocnik. Powiem że pierwsze wrażenie robi dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

t4.55 w fajnym wyposażeniu 110 netto chcieli, wydaje mi się jeden z lepszych w tej klasie cenowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciągnik z turę, żeby był jeszcze dodatkowo pomocnik... musi być to ciągnik,którym łatwo, szybko i bezproblemowo będziesz się poruszał i obsługiwał codzienne prace. Hmmm... koledzy podpowiadają ursusa, lecz w tym przypadku c380 jest długi i nie poreczny. Dodatkowo jest wyposażony w servomechanizm,który z ładunkiem, będzie robił problemy przy kierowaniu. Ah... i dodatkowo,brak rewersa, to robi też dodatkowe problemy. Wiem bo sam jestem użytkownikiem ursusów. Przy turze mam Fendt 309 vario tms. Ale jeśli chodzi o niego to jest problem z dużym promieniem skretu... no i cena jest duuuuża. Tak więc polecam tobie coś z ciągników mających rewers elektro hydrauliczny wraz z małym promieniem skrętu. Tutaj dobry by był
•new holland TD5050
•new holland TD95D
•fendt farmer 308c
•fendt farmer 309c
•Massey Fergusson 5445
To są używane.
A z nowych
•to dobrze jest rozejrzeć się za massey ferguson bo ma zsciętą maskę, lub faktycznie jakiegoś New Holland'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz93    25

Cos mi sie wydaje ze kolega pomylil nowego c380 ze starym c385. Ogladalem nowego ursusa, zgrabny traktor (przeciez ta sama budowa co farmtrac, zetor major), prosta skrzynia z mechanicznym rewersem. W kabinie to mi sie nie podobalo wysokie umiejscowienie pedalow sprzegla, hamulcow i tak jakos ciasno pod nogami mi bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rajaton    0

Pytałem o New Hollanda T4.65 Power Star dziś otrzymałem ofertę na 196 800 zł brutto plus do tego tur około 15 000 netto cena wydaje mi się bardzo duża. T4.55 Powerstar jest tańszy o 3000zł netto więc nie wiem skąd kolega wziął tą ofertę na 110 tys., chyba, że NH wprowadził takie podwyżki.
Ursusa bym skreślił za mechaniczny rewers, traktor do codziennej obsługi i wielu lżejszych prac powinien jak najbardziej ułatwić pracę.
Nowe Massey Fergusony zapewne mają ceny wyższe niż NH więc odpada.

Może rzeczywiście najrozsądniej szukać używanego, ale o dobrą pewną maszynę cięzko...


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Pytaj jeszcze o new hollanda ja kupiłem t4 85 za 150netto ale ma być podwyżka o 10% nwm czasem czy nie od 1 marca lub od końca marca.
Ciągnik bardzo przyjemny Polecam

Pytaj również o case farmal c oraz Steyr kompakt to te same ciagniki różnice są tylko w kabinie kolor itp.
Lub masz jeszcze do wyboru serię TD5 ale cena podobna do T4 a nie ma porównania:)

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Witam,

Szukam ciągnika o mocy do 80KM docelowo ma pracować z turem jako ciągnik pomocniczy. 

Mam trzy oferty:

- JD5075e z kabiną 146700 brutto. 

- Deutz-Fahr Agrolux 410 kabina Naglak 108000 brutto. 

- Kubota M6060 kabina Naglak 124000 brutto. 

Do cen należy dodać koszt zaupu ładowacza czołowego około 15000 netto

Co myślicie o takich ofertach? 

Co innego polecacie? 

Może lepiej szuać używanego?

 

Sam chyba będę się rozglądać za czymś podobnym i też z turem i tak jak pisałem w innym temacie jeden rolnik z moich okolic prawie rok temu kupił trzy cylindrowego Deutza z turem za 95 Brutto prosto z wystawy. Więc jeśli sprzęt nie idzie na program to moim zdaniem mając pare mt i rocznik w tył nic nie przeszkadza tym bardziej że dali mu kredyt firmowy na zero % na 5 lat więc spłaca się lekko. Osobiście byłbym za ciągnikiem z silnikiem perkinsa -jednak trzeba szukać oszczędności również w paliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

Co wam dealerzy powiedzą to wszystko łykniecie. 10% pójdą w górę kupuj szybko!! Hahahhahahahh :D Ostatni strajk rolników to same DF, JD, NH, SAME, itd a polskich nawet 10% nie było. Niemiec francuz ma trochę patriotyzmu i a Polaczek to aby sąsiad zazdrościł. A kobieta pewnie 50sztuk na uwięzionej oborze doi rano i wieczorem upier... W gnoju a rolnik musi luksusowym ciągnikiem jeździć a co ...


Najtańszy aby zachodni a Polski za byle pierdołę skreślić, że odcień maski psa będzie drażnił. 


Powiecie że jego pieniądze jego sprawa na co wyda. Dobra to zrobimy akcje że Polacy będą kupować przez rok ( bo to też ich sprawa na co je wydadzą)  w marketach: francuskie mleko, węgierskie jabłka, niemiecką wieprzowinę i zobaczymy jak polskie rolnictwo będzie stało wyłącznie na eksporcie...

 

Edytowano przez stuart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Może przesadza, ale po części ma rację. Na co jak na co ale na pomocnika Ursus się nadaje. Protestujemy przeciw importowi zboża z Ukrainy, żywności z Kanady, świń z Danii, ale w drugą stronę jakoś tak gorzej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z moim przedmówcą. Ursus nadaję się na pomocnika. A jeżeli kolega nie jest zainteresowany Modelami z rewersorem mechanicznym to można zawsze zapoznać się z parametrami modelu C-385 POWER Transmisja Cararro T5.5 24/12 Power Shuttle etc.  (Odpowiednik Ursusa w tym przypadku to Zetor Major 80 HS, który jest 10 KM słabszy od C-385 Power [katalog]) (Ursus prawdopodobnie w sprzedaży od kwietnia). 

 

[EDIT] Według nowego katalogu firmy Carraro transmisja ma teraz nazwę T100

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rajaton    0

Jakoś nie mam przekonania do Ursusa, 80KM nie potrzebuje do tura no i mają mechaniczny rewers. Nie wiem czy w tych pieniądzach nie będzie lepszy używany Class lub Massey Ferguson np.3625

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Pytałem o New Hollanda T4.65 Power Star dziś otrzymałem ofertę na 196 800 zł brutto plus do tego tur około 15 000 netto cena wydaje mi się bardzo duża. T4.55 Powerstar jest tańszy o 3000zł netto więc nie wiem skąd kolega wziął tą ofertę na 110 tys., chyba, że NH wprowadził takie podwyżki.

Ursusa bym skreślił za mechaniczny rewers, traktor do codziennej obsługi i wielu lżejszych prac powinien jak najbardziej ułatwić pracę.

Nowe Massey Fergusony zapewne mają ceny wyższe niż NH więc odpada.

 

Może rzeczywiście najrozsądniej szukać używanego, ale o dobrą pewną maszynę cięzko...

 

 

Kolego możesz podać emaila to pokażę Ci wycenę a cena 195 to chyba za t5 coś im się na prawdę po****** w głowie :) dodam, że cena netto u mnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Jakoś nie mam przekonania do Ursusa, 80KM nie potrzebuje do tura no i mają mechaniczny rewers. Nie wiem czy w tych pieniądzach nie będzie lepszy używany Class lub Massey Ferguson np.3625

 

Przeważnie używki mają już masę godzin nastukane i ogumienie w słabej formie a cena podchodzi pod cenę netto nowego ciągnika. Ursus c380 ma 75 KM, zawsze można zastanowić się nad c360 który ma 58KM a tury kładą te same do nich. W nowym miesięczniku Farmer jest artykuł o osiemdziesiątce. Warto poczytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stuart    121

A coś z rodziny Pronarów ? 


Patrzę jest tylko model 5340 za ok 135 tyś netto (2016) i ma trochę ponad 100 koni i ten nie chciany mechaniczny rewers w dodatku po prawej stronie. Ale za to to stara sprawdzona konstrukcja.. i lepsze niż ursus i farmtrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

A coś z rodziny Pronarów ? 

Patrzę jest tylko model 5340 za ok 135 tyś netto (2016) i ma trochę ponad 100 koni i ten nie chciany mechaniczny rewers w dodatku po prawej stronie. Ale za to to stara sprawdzona konstrukcja.. i lepsze niż ursus i farmtrac

 

stara konstrukcja to tak ale czy sprawdzona to bym polenizował.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj