piotrusiek3

Technikum Mechanizacji Rolnictwa czy Technikum Pojazdów Samochodowyc

Polecane posty

piotrusiek3    0

Witam was wszystkich ,

Jestem teraz w 3 gimnazjum i zastanawiam się nad wyborem Średniej szkoły , od dawna interesuje się rolnictwem i w przyszłości mam zamiar zostać rolnikiem posiadam gospodarstwo 10 ha w mojej okolicy uprawia sie warzywa i wszyscy dają rade wyżyć z takiej powierzchni, Dodam ze mój tata pracuje tez poza gospodarstwem . Zastanawiam sie nad dwoma szkołami tmr w miejscowości Piotrkowice małe oddalonej 4 km średni dojazd i tps w chemobudowie Kraków oddalonej o okolo 16 km dojazd bardzo dobry . Nie wiem co wybrac ponieważ w tmr naucze sie wielu rzeczy bo w tej szkole naprawdę rozkręcają ciągniki i robią w polu , będą nowi koledzy o podobnych zainteresowaniach i będę mógł chodzić na kierunek zwiazny z tym co kocham robić . Za tps przemawia to ze mam w tamtej szkole bardzo duzo fajnych znajomych ( wielu z nich tez interesuje sie gospodarka ) oraz szkołą ta jest lużniejsza niz piotrkowice chodzi mi tu o przedmioty ogolne bo o zawodowych niewiem , konczy sie wczesniej lekcje i szkola jest bardzo ciekawa . Moze nauczyłbym sie tez czegos innego co moze mi sie w zyciu przydac bo rolnictwa to mozna nauczyc sie samemu w domu , a prawda jest taka ze ciagnik nie psuje sie codziennie a jak juz to mozna sobie samemu poradzic ,

Przepraszam za moze niezwiazłe pisanie ale jest to moj pierwszy post i prosze was o wyorzumiałosc i odpowiedz na moje pytanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyprek322    0

W życiu jak najlepiej robić to co się lubi. Ogólnie technik mechanizacji to unowocześniony mechanizator, według opłaca się ten kierunek gdyż na pewno poznasz dużo nowinek technicznych z tej branży i zamiast przy samochodach będziesz robił przy ciągnikach. Co do samochodówki to też jest to szkołą z przyszłością gdyż wykfalifikowanych mechaników nam brakuje. Jednak według mnie tmr będzie lepszym wyborem gdyż teraz przy nowych ciągnikach bez serwisanta ze znajomością komputera nic nie zrobisz. Odnośnie kolegów to jak to moja ciocia mawia wszędzie się znajdą.

Edytowano przez Cyprek322

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor22    61

4 km to dla chcącego nic trudnego i rzadna przeszkoda. Ja do szkoły mam 40 km i jeździłem najpierw 5 km rowerem do autobusu i autobusem 30 i przesiadka do drugiego i tak 2 lata. 1.5 godziny w jedna stronę. od 3 samochodem jeżdżę. Wiec jak chcesz na tmr to idź. Ja też chodzę i polecam ten kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlaQ24    147

Jestem na profilu TMR i bardzo polecam ten kkierunek. Dużo przyjemniej uczy się rzeczy, które możesz wykorzystać na swoim gospodarstwie. Do tego dochodzą różne kursy oraz prawo jazdy kat. T. Do szkoły masz niedaleko, ja w jedną stronę mam ponad 20km i dojeżdzam codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

ja bym wybrał TPS jednak po tym masz większe szanse zdobyć dobra prace jak po rolnictwie... z rolnictwa coś się nauczysz w domu, coś doczytasz, kilka razy nie pójdziesz do szkoły i pojedziesz na jakieś ciekawe kursy, jeśli zależy Ci na wykształceniu rolniczym (małopolskie to chyba małe gospodarstwa a z 10ha to już możesz startować do programu " młody rolnik") to ZROBISZ sobie kkz -kwalifikacyjny kurs zawodowy na kwalifikacje r3 albo r16. Będziesz miał wtedy wykształcenie w dobrym zawodzie (mechanik samochodowy) oraz w tym co lubisz (rolnictwo) takie jest moje zdanie, bo niby wszystko się ze sobą łączy, ale wydaje mi się że potencjalny pracodawca prędzej w warsztacie samochodowym zatrudni średniego mechanika pojazdów samochodowych niż dobrego technika mechazacji rolnictwa, tym bardziej że czasy teraz trochę są średnio pewne i te 10ha to słaba perspektywa na wyżywienie rodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrusiek3    0

Nie no z tym dowozem to faktycznie zaden problem nawet na nogach mozna chodzic a pozniej w 2kl prawko ;) 

@Krzysiek3110 tylko czy w tej szkole naucze sie zawodu mechanika bo sam papierek to nie dla mnie  chce umieć coś konkretnego ;) 

Chyba jednak wybiore TMR bo jak przegladałem ksiażki jakie ma tmr to jednak to jest to czego faktycznie chciałbym sie uczyć i kreci mnie to bardziej niz samochody ;) jednak ciagnie mnie do tego tps ze wzgledu na fajna szkołe i ogólnie fajni ludzie tylko dziewczyn mało :/  , chociaz w tmr tez fajni ludzie pewnie beda i chodza do szkoly dziewczyny co też jest ważne  :)  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiek3110    239

no raczej bez dobrej praktyki się nie nauczysz... musisz się dobrze zastanowić bo gdyby coś z tą gospodarka nie wypaliło to jesteś uziemiony, a po drugie ciekawych rzeczy na tmr to tez jest pewnie niewiele (tak mi się wydaje z opowiadan znajomych), wiec ja bym na ten tps poszedł a na tmr potem na kkz się do uczył i tam już bedziesz miał samą wiedzę rolnicza i ludzi z doświadczeniem bez zbędnych pierdół typu historia i społeczeństwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyprek322    0

no raczej bez dobrej praktyki się nie nauczysz... musisz się dobrze zastanowić bo gdyby coś z tą gospodarka nie wypaliło to jesteś uziemiony, a po drugie ciekawych rzeczy na tmr to tez jest pewnie niewiele (tak mi się wydaje z opowiadan znajomych), wiec ja bym na ten tps poszedł a na tmr potem na kkz się do uczył i tam już bedziesz miał samą wiedzę rolnicza i ludzi z doświadczeniem bez zbędnych pierdół typu historia i społeczeństwo...

 

No po tmr będzie mógł pracować w serwisach maszyn rolniczych więc nie sądze żeby był uzieminony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj