Polecane posty

Piter1992    0

Witam zamierzam kupic varianta 280, na co zwracać uwage przy ogladaniu prasy i czy 22tys bel na taka prase to duzu? Bo do tej pory tyle zrobila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Mam 360 i to prawie to samo maszyna zajebisata uwagę zwracaj tylko i wyłącznie na stan łańcuchów i podbieraka. 22 tyś to nie dużo z którego roku prasa ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kolego przede wszystkim czy nie była malowana/ spalona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Pasy i wałki gumowe bo to o wiele droższe w wymianie niż te łańcuchy. Sam mam teraz chyba 23tyś w 280RC ale jakoś nie dowierzam tamu stanowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter1992    0

Jeszcze nie wiem z ktorego roku jest prasa bo dopiero w przyszlym tygodniu będzie w Polsce. A ktos się może orientuje ile kosztuje wymiana pasow do 280?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

W swojej 380 mam 27 tys, pasy bez spinek i śmiga elegancko, W ubiegłym sezonie zaczęła mi słabiej owijać siatką. Często rwie siatkę lub boki są rozwalone. Miał ktoś taki problem? Może wałek gumowy? fartuch?

Piter, zwróć uwagę czy nie ma spinek na pasach. Wymiana pasów z tego co się orientuję to wydatek ponad 10 tys zł, Co planujesz prasować i jakiej mocy ciągnik chcesz podpiąć? Ta prasa ma noże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Ja również stoję przed  wyborem takiej prasy : https://www.olx.pl/oferta/prasa-claas-variant-280rc-siatka-rotor-noze-fv-CID757-IDkzgjM.html#cd168ee835    

jechałem przejazdem i w stopiłem zobaczyć jak to z wierzchu wygląda  i całkiem nieźle, tylko pytanie na co ja mam zwrócić uwagę przy dokładnym oglądaniu nigdy nie miałem styczności z pasówkami :)  


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Sprawdź stan pasów. Czy mają i ile mają spinek, łańcuchy zębatki. Roto-cut... może być ściachana. Nie patrz na licznik że ma mało bel bo w tym modelu nie liczy od początku. 35 netto za 2003 strasznie drogo... Szukasz prasy do samej słomy? Jakiej mocy ciągnik chcesz podpiąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

35tyś to wcale nie jest tak drogo biorąc pod uwagę wyposażenie i stan tej prasy a nie jest powiedziane że brutto będzie 43tyś tak jak wychodzi z liczenia, tańszych i tak nie ma bo teraz w ogóle nie ma wyboru i ciężko jest coś kupić. Sam bym sprzedał swoją RC 280 ale nie mam co przywieź a sezon już na karku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Ja 4 lata temu kupiłem 380 za 56 lub 57 brutto z transportem (450 km) 2007r siatka sznurek. Pełna faktura. Tylko bez noży:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

No to masz tylko 4 lata różnicy a 15tyś w cenie i jeszcze bez noży a to już "niestety" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

to była 6-letnia maszyna:) nie chciałem noży. Prasuję tylko słomę. Oglądałem wtedy prasy z nożami i były bardziej zmęczone niż te bez. Jednak prasy które zwijają siano i sianokiszonkę są bardziej zużyte. Ale każdy kupuje wg własnych potrzeb:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Wiadoma sprawa, sama waga balotu już jest inna to i obciążenie większe to i zużycie za tym idzie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Prasa już zakupiona :) stwierdziliśmy ze jest warta tych pieniędzy :D 


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Zanim ruszysz w pole sprawdź napinacz łańcucha, ten schowany w klapie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

jak byś mógł jakoś dokładniej bo tam napinacza jednego to nie ma xD 


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RasPutin   
Gość RasPutin

Po prawej stronie klapy masz taki jakby profil. W środku jest schowany napinacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter1992    0

Mam problem z variantem 280. Podczas belowania nie zbija beli,manometr nawet się nie ruszy,i podczas pracy co jakis czas zapala się lampka pomaranczowa na prasie.ma ktos jakies rady co może byc,ewentualnie jakies namiary na mechanika kolo Białegostoku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj