Zetix

Zbyt długi wałek wom opryskiwacza

Polecane posty

Zetix    46

To znowu ja! :)

Mam opryskiwacz pilmet 2000l na nowszej ramie z systemem kopiowania śladów traktora - sprawa nosi się tak, że wałek tzn pompa jest dosyć daleko od traktora a co za tym idzie wałek musi być prawie na maksymalną długość wysunięty. Przeniesienie pompy na zaczep skrętny niestety odpada, więc myślałem żeby zastosować system dwóch wałków tzn od traktora idzie przegub do połowy zaczepu, a od połowy zaczepu do pompy żeby zneutralizować drgania i skrócić skok wałka (przenieść go na dwa wałki) czy jest to wykonalne wgl ? Gdzie szukać takie przejścia? A chce to zrobić ponieważ chodzą opinie, że na takim długim wałku jest możliwość uszkodzenia pompy i narobienia sobie szkód :)

Żółte kółko to mocowanie pompy, a czerwona kreska to przewidywane "przejscie" na drugi wałek :) Wykonalne?

7dbe70c7db971c4dd39b824ff8afa52b_orig.jp
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Szukaj czegoś takiego od snopowiązałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gr_rat    19

widziałem coś takiego na jakiejś starej zachodniej prasie kostce
ps lub w polskim orkanie występowały takie przejścia walka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Podporę zrobisz bo są dostępne łożyska, możesz zaadoptować z rozsiewacza RCW podwójną lub pojedynczą jakie są w rozrzutnikach obornika. Wałek zrobić nie ma już najmniejszego problemu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Przeniesienie na zaczep chyba nie będzie najlepszym pomysłem, bo moje węże (Wszystkie) są po prostu wymierzone pod zamocowanie pompy jak na zdjęciu. Jak przeniosę pompę na zaczep automatycznie muszę przedłużyć węże ponieważ przy skręcie w lewo będzie mi wyrywało... Po prostu będą chodzić, na upartego mógłbym złożyć tak jak jest i tyle, bo gościu mówił że przez xx lat tak pryskał i nic się nie działo, więc już sam nie wiem. A to co chce zrobić to będzie po prostu taka "pomoc" dla wałka w postaci podpory która przenieniesie drgania i obciążenia

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Dokładnie o takie coś!!! Na zamocowaniach dam gumy na dole żeby zniwelować drgania a same w sobie łożyska przeniosą moc i zniwelują drgania :) wtedy będzie system dwóch walków!! :)  Trafione w 10!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24

A dlaczego nie chcesz przenieś pompy na zaczep?

 

Ja taki sam mam opryskiwacz,pompę z rozdzielaczem przeniosłem na zaczep,i czwarty rok świetnie hula !

A dlaczego nie chcesz przenieś pompy na zaczep?

 

Ja taki sam mam opryskiwacz,pompę z rozdzielaczem przeniosłem na zaczep,i czwarty rok świetnie hula !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Twoja przeróbka  na dwa walki z podstawą nic nie da jeśli nie cofniesz pompy w strone zbiornika ,jest ona tuz za sworzniem i kąt natarcia wałka przy skrecie zawsze będzie taki sam ,podpora faktycznie niweluje wibracje ale jesli wałek jest prosty to raczej pompa nie cierpi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

lepiej przenieść na zaczep wtedy przy skręcaniu nie trzeba wyłączać wałka tylko przełączyć na mieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Zetix jest na to prosty sposób-kupujesz odpowiedniej długości wałek homokinetyczny i problem rozwiązany.włoski walek 1,5 metrowy po złożeniu kosztóje coś koło 2 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Panowie, dzisiaj robiłem przymiarki i niby wszystko okej - ale boje się że zaczep będzie mi wyrywał węże podczas mocniejszego winkla ... Do tego muszę zmieniać ten wąż zassawny z dołu beczki i jakoś go puścić do pompy - druga sprawa jest taka... nie jest to tak, że im dłuższa droga z zassawnego (zbiornika) do pompy tym mniejsza wydajność? Mocowania (stare) pompy można zauważyć obok węża (zasyfionego) hydrauliki :) Dwa takie mocowania


7df248ccf7735820ba2592949e70f25f_orig.jp

7f234038eb14857c0787b41a0a28f89c_orig.jp

4fd2aad7b7f9b3dcc344e39c8da74824_orig.jp
 

Edytowano przez Zetix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
    • Przez gregorz
      Witam potrzebuje  pomocy sterownik bravo 300s  podczas składania belki opryskiwacza załącza  się podnoszenie belki co może być przyczyną? 
       
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez MFargo
      Przychodzę z zapytaniem jak ustawić opryskiwacz żeby zasysał wode z zewnętrze go zbiornika czyli np mayzera bo mam taką opcję w opryskiwaczu ale nie wiem jak to uruchomić.
      Dodam jeszcze że pompa ma naped z ciagnika nie z koła 
    • Przez kuba123456
      Witam mam pytanie podczas wplukania opryskiwacza  zapomniałem  wypłukać  rozwadniacz sita było pryskane ostatni raz na jesieni randapem i wsypałem  mocznik do sita i chciałem  rozwodnić  mocznik i poszło z mocznikiem oprysk ten randap czy coś może stać się po opryskanie zboza było  wody w opryskiwaczu 200 litrów a poleciało z sita oprysku  z 300 ml proszę o pilną  odpowiedź jak coś to co robić 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj