Skocz do zawartości
News
Zetix

Zbyt długi wałek wom opryskiwacza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
wałek
Zetix    1

To znowu ja! :)

Mam opryskiwacz pilmet 2000l na nowszej ramie z systemem kopiowania śladów traktora - sprawa nosi się tak, że wałek tzn pompa jest dosyć daleko od traktora a co za tym idzie wałek musi być prawie na maksymalną długość wysunięty. Przeniesienie pompy na zaczep skrętny niestety odpada, więc myślałem żeby zastosować system dwóch wałków tzn od traktora idzie przegub do połowy zaczepu, a od połowy zaczepu do pompy żeby zneutralizować drgania i skrócić skok wałka (przenieść go na dwa wałki) czy jest to wykonalne wgl ? Gdzie szukać takie przejścia? A chce to zrobić ponieważ chodzą opinie, że na takim długim wałku jest możliwość uszkodzenia pompy i narobienia sobie szkód :)

Żółte kółko to mocowanie pompy, a czerwona kreska to przewidywane "przejscie" na drugi wałek :) Wykonalne?

7dbe70c7db971c4dd39b824ff8afa52b_orig.jp

PRIMO    591

Szukaj czegoś takiego od snopowiązałek

Wiadomość z agroFakt.pl

gr_rat    17

widziałem coś takiego na jakiejś starej zachodniej prasie kostce
ps lub w polskim orkanie występowały takie przejścia walka

ja w pilmecie 1615 mam od nowości pompe na zaczepie i jest git. przyspawaj kawał blachy na zaczep zamontuj pompe i git

maniek83    5

przenieś pompę na zaczep, szerokokątny też może zdać egzamin

seweryn20    786

Podporę zrobisz bo są dostępne łożyska, możesz zaadoptować z rozsiewacza RCW podwójną lub pojedynczą jakie są w rozrzutnikach obornika. Wałek zrobić nie ma już najmniejszego problemu.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Zetix    1
(edytowany)

Przeniesienie na zaczep chyba nie będzie najlepszym pomysłem, bo moje węże (Wszystkie) są po prostu wymierzone pod zamocowanie pompy jak na zdjęciu. Jak przeniosę pompę na zaczep automatycznie muszę przedłużyć węże ponieważ przy skręcie w lewo będzie mi wyrywało... Po prostu będą chodzić, na upartego mógłbym złożyć tak jak jest i tyle, bo gościu mówił że przez xx lat tak pryskał i nic się nie działo, więc już sam nie wiem. A to co chce zrobić to będzie po prostu taka "pomoc" dla wałka w postaci podpory która przenieniesie drgania i obciążenia

Edytowano przez Zetix

Zetix    1

Dokładnie o takie coś!!! Na zamocowaniach dam gumy na dole żeby zniwelować drgania a same w sobie łożyska przeniosą moc i zniwelują drgania :) wtedy będzie system dwóch walków!! :)  Trafione w 10!

poderwa    4

A dlaczego nie chcesz przenieś pompy na zaczep?

Ja taki sam mam opryskiwacz,pompę z rozdzielaczem przeniosłem na zaczep,i czwarty rok świetnie hula !

A dlaczego nie chcesz przenieś pompy na zaczep?

Ja taki sam mam opryskiwacz,pompę z rozdzielaczem przeniosłem na zaczep,i czwarty rok świetnie hula !

Tomasz78    632

Twoja przeróbka  na dwa walki z podstawą nic nie da jeśli nie cofniesz pompy w strone zbiornika ,jest ona tuz za sworzniem i kąt natarcia wałka przy skrecie zawsze będzie taki sam ,podpora faktycznie niweluje wibracje ale jesli wałek jest prosty to raczej pompa nie cierpi

Mario5    9

lepiej przenieść na zaczep wtedy przy skręcaniu nie trzeba wyłączać wałka tylko przełączyć na mieszanie

stempos1980    108

Zetix jest na to prosty sposób-kupujesz odpowiedniej długości wałek homokinetyczny i problem rozwiązany.włoski walek 1,5 metrowy po złożeniu kosztóje coś koło 2 tyś

Zetix    1
(edytowany)

Panowie, dzisiaj robiłem przymiarki i niby wszystko okej - ale boje się że zaczep będzie mi wyrywał węże podczas mocniejszego winkla ... Do tego muszę zmieniać ten wąż zassawny z dołu beczki i jakoś go puścić do pompy - druga sprawa jest taka... nie jest to tak, że im dłuższa droga z zassawnego (zbiornika) do pompy tym mniejsza wydajność? Mocowania (stare) pompy można zauważyć obok węża (zasyfionego) hydrauliki :) Dwa takie mocowania

7df248ccf7735820ba2592949e70f25f_orig.jp

7f234038eb14857c0787b41a0a28f89c_orig.jp

4fd2aad7b7f9b3dcc344e39c8da74824_orig.jp

Edytowano przez Zetix

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mateusz1151010
      Witam, kupiłem opryskiwacz firmy Biradzki, 400 litrów, 12m belka. Od razu jak przywieźli to człowiek dokładnie się nie przyjrzał ale mam problem bo jest za dużo przewodów albo się mylę. Mam dwa odpływy zrobione tylko nie wiem dlaczego. Według mnie albo jest coś źle złożone albo zły rozdzielacz jest założony. Na tym rozdzielaczu co jest założony nie ma już gdzie wkręcić tego drugiego przezroczystego przewodu. Na zdjęciu widać ten problem. Nie wiem co z tym zrobić, jakieś pomysły ?

• Przez wilczur
      Witam, wszedłem w posiadanie opryskiwacza agromex 400l takiego jak na zdjęciu.
      Proszę o pomoc w identyfikacji pompy, chcę wymienić olej ale nie wiem jaki i ile go wlać. Gdyby okazało się że jakaś membrana lub zawór jest uszkodzony to też nie wiem jakie części wymienić.
      Dodatkowo w mojej sztuce brakuje tego kielicha przy rozdzielaczu co idzie do niego żółty wąż na zdjęciu, czy można to zaślepić i będzie on działał czy też ten kielich jest niezbędny do pracy?

Ps: Są może jakieś instrukcje do tego sprzętu aby się z nim lepiej zapoznać? Będę chciał zrobić oprysk perzu jednak nie mam doświadczenia co i jak, kilka lat temu robiłem go raz pożyczonym tak na oko, ale to chyba nie tędy droga i chciałbym się trochę sam dokrztałcić jak wyliczyć i dobrać dawkę itp już do tego opryskiwacza który mam.

• Przez kuba24051
      witam. mam problem z opryskiwaczem Bury Pelikan Hydraulik. Komputer Bravo 180s. chodzi o to, że gdy zamknę jedną lub dwie sekcje (jest ich 5) to dawka oprysku na ha się utrzymuje, natomiast kiedy wyłącze 3 lub więcej sekcji to opryskiwacz nie utrzymuje mi dawki i cisnienie sie zmienia. moze ktos mial taki problem? mysle ze tkwi on w zaworach kompensacji które znajduja się z tyłu opryskiwacza (pokretła). tylko jak to wyregulować ? z gory dzieki za pomoc
    • Przez Pietras892
      Witam kolegów. Potrzebuję info na temat tego opryskiwacza. Może ktoś pomoże mi przy sterowniku, albo posiada instrukcje. Pozdrawiam

• Przez kibix
      Witam ,
      Opryskiwacz kverneland Ikarus s 28
      Nie nabija ciśnienia większego niż 1bar podczas oprysku. Dodatkowo pompa "klekocze". Wraz ze wzrostem obrotów na walku ciśnienie rośnie delikatnie.
      olej czysty. Pompa nie bierze lewego powietrza. 
      Rozkrecilem pompę. Membrany całe. Zaworki całe. Nie wiem jak ciężko powinny chodzić te sprężynki. Bo możliwe że tu jest problem.
      Ktoś ma jakiś pomysł?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.