Skocz do zawartości
News
Zetix

Zbyt długi wałek wom opryskiwacza

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wałek
Zetix    1

To znowu ja! :)

Mam opryskiwacz pilmet 2000l na nowszej ramie z systemem kopiowania śladów traktora - sprawa nosi się tak, że wałek tzn pompa jest dosyć daleko od traktora a co za tym idzie wałek musi być prawie na maksymalną długość wysunięty. Przeniesienie pompy na zaczep skrętny niestety odpada, więc myślałem żeby zastosować system dwóch wałków tzn od traktora idzie przegub do połowy zaczepu, a od połowy zaczepu do pompy żeby zneutralizować drgania i skrócić skok wałka (przenieść go na dwa wałki) czy jest to wykonalne wgl ? Gdzie szukać takie przejścia? A chce to zrobić ponieważ chodzą opinie, że na takim długim wałku jest możliwość uszkodzenia pompy i narobienia sobie szkód :)

Żółte kółko to mocowanie pompy, a czerwona kreska to przewidywane "przejscie" na drugi wałek :) Wykonalne?

7dbe70c7db971c4dd39b824ff8afa52b_orig.jp

Wiadomość z agroFakt.pl

gr_rat    17

widziałem coś takiego na jakiejś starej zachodniej prasie kostce
ps lub w polskim orkanie występowały takie przejścia walka

seweryn20    783

Podporę zrobisz bo są dostępne łożyska, możesz zaadoptować z rozsiewacza RCW podwójną lub pojedynczą jakie są w rozrzutnikach obornika. Wałek zrobić nie ma już najmniejszego problemu.

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Zetix    1

Przeniesienie na zaczep chyba nie będzie najlepszym pomysłem, bo moje węże (Wszystkie) są po prostu wymierzone pod zamocowanie pompy jak na zdjęciu. Jak przeniosę pompę na zaczep automatycznie muszę przedłużyć węże ponieważ przy skręcie w lewo będzie mi wyrywało... Po prostu będą chodzić, na upartego mógłbym złożyć tak jak jest i tyle, bo gościu mówił że przez xx lat tak pryskał i nic się nie działo, więc już sam nie wiem. A to co chce zrobić to będzie po prostu taka "pomoc" dla wałka w postaci podpory która przenieniesie drgania i obciążenia

Edytowano przez Zetix

Zetix    1

Dokładnie o takie coś!!! Na zamocowaniach dam gumy na dole żeby zniwelować drgania a same w sobie łożyska przeniosą moc i zniwelują drgania :) wtedy będzie system dwóch walków!! :)  Trafione w 10!

poderwa    4

A dlaczego nie chcesz przenieś pompy na zaczep?

Ja taki sam mam opryskiwacz,pompę z rozdzielaczem przeniosłem na zaczep,i czwarty rok świetnie hula !

A dlaczego nie chcesz przenieś pompy na zaczep?

Ja taki sam mam opryskiwacz,pompę z rozdzielaczem przeniosłem na zaczep,i czwarty rok świetnie hula !

Tomasz78    574

Twoja przeróbka  na dwa walki z podstawą nic nie da jeśli nie cofniesz pompy w strone zbiornika ,jest ona tuz za sworzniem i kąt natarcia wałka przy skrecie zawsze będzie taki sam ,podpora faktycznie niweluje wibracje ale jesli wałek jest prosty to raczej pompa nie cierpi

Mario5    6

lepiej przenieść na zaczep wtedy przy skręcaniu nie trzeba wyłączać wałka tylko przełączyć na mieszanie

stempos1980    81

Zetix jest na to prosty sposób-kupujesz odpowiedniej długości wałek homokinetyczny i problem rozwiązany.włoski walek 1,5 metrowy po złożeniu kosztóje coś koło 2 tyś

Zetix    1

Panowie, dzisiaj robiłem przymiarki i niby wszystko okej - ale boje się że zaczep będzie mi wyrywał węże podczas mocniejszego winkla ... Do tego muszę zmieniać ten wąż zassawny z dołu beczki i jakoś go puścić do pompy - druga sprawa jest taka... nie jest to tak, że im dłuższa droga z zassawnego (zbiornika) do pompy tym mniejsza wydajność? Mocowania (stare) pompy można zauważyć obok węża (zasyfionego) hydrauliki :) Dwa takie mocowania

7df248ccf7735820ba2592949e70f25f_orig.jp

7f234038eb14857c0787b41a0a28f89c_orig.jp

4fd2aad7b7f9b3dcc344e39c8da74824_orig.jp

Edytowano przez Zetix

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.

Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

• Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez bel920
      potrzebuję pomocy do sterownika , co oznaczają pozycje na tym pokrętle i lampki oraz jak ustawić do oprysku , jak ustawić dafkę dopiero kupiłem tę maszyne i jestem zielony 

• Przez Delbeta
      Witam jakie wybrać dysze dwustrumieniowe z tworzywa agroplast czy arag ( firma włoska ) ? Obie są w tej samej cenie .
    • Przez karol210589
      witam. Szukam najlepiej użytkownika opryskiwacza Hardi Master Twin Stream belka 15 m i zbiornik 850 l. Sterownik HM 1500
      opryskiwacz do podłączenia ma 4 weze hydrauliczne. Jeden jest do podnoszenia i opuszczania całej belki wiec go pomińmy
      pozostałe 3 ida do takie dużej kostki/rozdzielacza z tylu opryskiwacza kolo wentylatora. Oznaczone sa przy niej literami P, T i D
      P to jest zasilanie czyli wentylator. T jako powrót oleju do zbiornika
      na wezu D rozkłada sie belke ale i tez pochyla co zmienia sie przełącznikiem przy sterowniku. Opryskiwacz dzis fajnie rozłożyłem i również przechyliłem. Niestety nie moge go złożyć i przechylić w druga stronę
      dodam ze przy komputerze jest również sterowanie wentylatorem.bodajze zmniejszanie i zwiększanie predkosci wentylatora bo taki jest piktogram oraz korekcja belki z rekawem- czyli wieje do w kierunku ciagnika lub do tylu

moge sie mylic w tym co pisze...jesli tak prosze mnie poprawić. Jednak nic innego zrobic nie mozna. Dodam ze wentylatora jeszcze nie podłączałem jednak twierdze ze nie jest on potrzebny do składania belki. Jutro postaram sie dodać zdj
      kupiłem okazyjnie ten opryskiwacz dlatego taki wybór. Rocznik 2000, sprowadzony przeze mnie z Francji
      Z góry dziękuję za pomoc

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.